Sayfayı yazdır | Close Window

Teknik Direktörümüz Alpay Özalan

Yazdırılan yer: eskisehirspor.com
Kategori: ESKİŞEHİRSPOR
Forum İsmi: Takım
Forum Açıklaması: Takımdaki son gelişmeler, haberler, futbolcular
URL: http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=4789
Yazdırma tarihi: 18/Şub/2020 saat 20:02
Yazılım Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com

Konu: Teknik Direktörümüz Alpay Özalan
Gönderen: EsesLi Onur
Konu: Teknik Direktörümüz Alpay Özalan
Gönderi tarihi: 15/Tem/2016 saat 12:19
Eskişehirsporumuz A Milli Takımımızın efsane oyuncularından Alpay Özalan ile anlaşma sağlandı. Profesyonel Futbol takımımızın yeni teknik direktörü Alpay Özalan ile Kulübümüz arasında 3 yıllık sözleşme imzalanırken Sportif Direktör olarak ise İzzet Erdoğan ile anlaşma sağlandı.

Hayırlı uğurlu olsun

-------------
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda

Yanıtlar:
Gönderen: Stark
Gönderi tarihi: 15/Tem/2016 saat 13:06
Bu Izzet Erdoğan'ın öz mu öz Amcası RTE imiş.
Klübü iyice AKP'nin eline verdiler , yıllar önce Unakıtanın yaptığı gibi süper lige cikartacaklar takımı.
Siyaset ile gelen bir başarı çok mide bulandıracak gibi.

-------------
Eskişehirliyiz niye şampiyonluğunu televizyondan göreceğimiz takımları tutalım ?
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR !

Gönderen: Scream26
Gönderi tarihi: 15/Tem/2016 saat 16:56
Beşiktaş'ta oynamış hocalarla hep şansımız tutuyor. Şahsen Alpay hocadan umutluyum.

-------------
Tapmadık asla paraya Pula!

Gönderen: eskisehirspor
Gönderi tarihi: 15/Tem/2016 saat 17:05
Hayırlı uğurlu olsun inşallah uzun süre başarıyla görev almaya devam edersin...

-------------
seninle açtık gözlerimizi ...

Gönderen: Yıldıztepeli
Gönderi tarihi: 15/Tem/2016 saat 22:39
İnşallah başarılı olur Eskişehirspor içinde uzun soluklu olur Allah utandırmasın.

-------------
BİR HASRETTİR BİR İNTİKAM
İHANETTEN GERİ KALAN İSTEMEM ARTIK GERİYE DÖNME DÖNERSEN BİLE BU STADTA SÖNME

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 16/Tem/2016 saat 14:31
Ümitliyim ve ilk 5 maç çok önemli ama bir kesit değildir.
Sabredeceğiz destek vereceğiz

Gönderen: levos26
Gönderi tarihi: 17/Tem/2016 saat 14:17
Alpay ve İzzettin ERDOĞAN bir projenin parçası olarak TFF tarafından gönderildi gibi geliyor bana umarım siyasi iktidar da bu projenin gereğini yapar ve tekrar süper lige döneriz.İnsana çok kötü geliyor ama ülkemde futbol ne yazık ki temiz değil siyaset bulaşmış durumda ve biz de bundan nasibimizi alacağız gibi duruyor.

-------------
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Gönderen: lvntkrgl
Gönderi tarihi: 18/Tem/2016 saat 22:05
Sadece merakımdan soruyorum ;

Bu İzzet Erdoğan beyefendi, görev yaptığı diğer kulüplerde başarı sağlayabilmiş mi arkadaşlar ?

Gönderen: prodigy
Gönderi tarihi: 18/Tem/2016 saat 23:15
Alıntı yapılan levos26

Alpay ve İzzettin ERDOĞAN bir projenin parçası olarak TFF tarafından gönderildi gibi geliyor bana umarım siyasi iktidar da bu projenin gereğini yapar ve tekrar süper lige döneriz.İnsana çok kötü geliyor ama ülkemde futbol ne yazık ki temiz değil siyaset bulaşmış durumda ve biz de bundan nasibimizi alacağız gibi duruyor.

Doğru bir tespit. İki isim de resmen siyasi otorite tarafından Eskişehirspor'a atanmışlar gibi gözüküyor. Umarım başarılı olurlar.
Alpay'ın ilk teknik direktörlük deneyimi olacak. Tamamen kapalı kutu.
İzzet Erdoğan ise 6 ayda bir kulüp değiştiriyor. Sportif direktör nedir, ne iş yapar hala çözebilmiş değilim.

-------------
Sımsıkı yumruk, omuz omuza..

Gönderen: hahuki
Gönderi tarihi: 19/Tem/2016 saat 18:49
Alpay hoşgeldin

Camiamıza hayırlı uğurlu olsun

-------------
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES

Gönderen: coco1965
Gönderi tarihi: 20/Tem/2016 saat 14:26
Alıntı yapılan levos26

Alpay ve İzzettin ERDOĞAN bir projenin parçası olarak TFF tarafından gönderildi gibi geliyor bana

Size öyle gelmesin. Şuan ki yönetim de, hoca da, transferde ismi geçenler de aynı projenin ürünleri.

-------------
Sekiyorum

Gönderen: meliheses
Gönderi tarihi: 22/Tem/2016 saat 11:56
Ne diyonuz? Proje? Kimin projesi? Proje ne? Nasil? Projenin amacı ne ? Proje de, kenara çekil. Madem bir şey dediniz. Onu açiklayacaksiniz

Gönderen: es-es77
Gönderi tarihi: 22/Tem/2016 saat 22:57
Alıntı yapılan coco1965

Alıntı yapılan levos26

Alpay ve İzzettin ERDOĞAN bir projenin parçası olarak TFF tarafından gönderildi gibi geliyor bana

Size öyle gelmesin. Şuan ki yönetim de, hoca da, transferde ismi geçenler de aynı projenin ürünleri.
proje,algı,paralel bu ne arkadaşım ya.her kafadan bir ses çıkıyor...

-------------
"Futbol istatistikleri mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl merak edileni göstermez"

Gönderen: Güray26ES
Gönderi tarihi: 27/Tem/2016 saat 13:06
Eskişehir'de 12. gecesinde devam eden demokrasi nöbetine, Eskişehirspor camiası katılarak destek verdi.

Demokrasi nöbetinin yapıldığı Vilayet meydanını dolduran binlerce vatandaşın arasında, spor camiasından da tanıdık isimler vardı. Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Teknik Direktörü Alpay Özalan, Sportif Direktörü İzzet Erdoğan ve yöneticiler, demokrasi nöbetine katılarak birer konuşma yaptı.

Başkan Halil Ünal, meydanda bulunan vatandaşlara seslenerek, "15 Temmuz gecesini dünyaya gösteriyorsunuz. Nasıl püskürtme, direnme, demokrasiye ve seçilmişlere sahip çıkılma olurmuş, dünya örnek alıyordur. Elbetteki sonuna kadar demokrasi. Verdiğiniz bu mübarek mücadelede, Eskişehirspor Kulübü camiası, şahsım, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, büyük taraftarımız ve burada herkes Eskişehirsporlu, sonuna kadar mücadelenizin yanındayız ve destek çıkıyoruz. Bu memleketi bölmeye, bu birlik ve beraberliğimizi kardeşçe yaşamamızı engellemeye dünyanın gücü yeter mi? Bakmayın, bunlarda biliyorlar ama bir denediler, acaba diye, sonra aldılar cevaplarını tabi" dedi.

Teknik Direktör Alpay Özalan ise demokrasi nöbetinde bulunmaktan ve Eskişehir'de olmaktan dolayı gururlu olduğunu anlattı. 15 Temmuz'da milletin hain ve alçaklara karşı bir destan yazdığının altını çizen Alpay Özalan, "Milletimle gururluyum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da söylediği gibi, 15 Temmuz'un demokrasi bayramı olarak kutlanması en büyük temennimdir. Şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Demokrasiye karşı yapılan her türlü darbenin karşısında, bu millet vardır ve var olacaktır" diye konuştu.

-------------
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES

Gönderi tarihi: 04/Ağu/2016 saat 18:38
PTT 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un teknik direktörü Alpay Özalan, ligin ilk haftasındaki Balıkesirspor karşılaşmasına hazır olarak çıkacaklarını söyledi.

Siyah-kırmızılı takımın teknik direktörü Özalan, kulübün resmi internet televizyonu "eses.tv"ye yaptığı açıklamada, yarın Topuk Yaylası Tesisleri’ndeki çalışmalarını tamamlayıp, hazırlıklarına Bolu’da devam edeceklerini ifade etti.

İkinci etap kamp çalışmalarının maç ağırlıklı olduğunu aktaran Özalan, şunları kaydetti:

"Hazırlık maçı yapmamız, takım içerisinde bir iskelet kurma ve sahada birlikteliği en iyi şekilde alma açısından önemliydi. Maçlar sonucunda memnun olduğumuz ve olmadığımız yönler var. Eskişehirspor camiasının hiçbir şüphesi olmasın, Balıkesirspor ile oynayacağımız ligin ilk maçına hazır çıkacağız. Transferini dün gerçekleştirdiğimiz Semih Şentürk ile gol yollarındaki sıkıntımızı çözeceğiz. Semih, şu anda hazır değil ancak kendisini hazırlıyoruz. Özel maçlarda alınan sonuçların çok fazla önemi yok. Çok iyi çalışıyoruz ve oyuncularım çok istekli."

-------------

Gönderi tarihi: 05/Ağu/2016 saat 14:38
Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan, 2016-2017 sezonunda PTT 1. Lig'den Süper Lig'e çıkma hedefini gerçekleştireceklerine inandığını söyledi

Alpay Özalan, Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri'nde yaptıkları kampı AA muhabirine değerlendirdi.

Oyuncularının çok istekli olduğunu vurgulayan Özalan, "Oyuncularım lige hazır bir şekilde girebilmek için antrenmanda çok iyi performans sergiliyorlar. İnşallah bunun semeresini lig başladığında göreceğiz. İkinci etap kampımızda, hazırlık maçı ağırlıklı çalışmaları sürdürüyoruz. Bu maçlarda hatalarımızı görüp, bu hatalarımızı minimuma indirmeyi amaçlıyoruz." diye konuştu.

Çok iyi bir oyuncu grubuna sahip olduklarını işaret eden Özalan, şunları kaydetti:

"Takımımızda kaliteli ve kariyerli isimler var. Ancak futbolda mücadele etmediğiniz, savaşmadığınız, istemediğiniz sürece başarıya ulaşmanız çok zor. Ben oyuncularımın gözünden anlıyorum ki çok istekliler. Yukarıya bir an önce çıkmak istediklerini görüyorum. İnşallah bunu camia olarak başaracağız."

"ESKİŞEHİRSPOR'UN YERİ KESİNLİKLE PTT 1. LİG DEĞİL" 
Eskişehirspor'un hedefinin Süper Lig olduğunu vurgulayan Özalan, "Kime sorulursa sorulsun, Eskişehirspor'un hedefinin ne olduğunu herkes bilir. Yeri kesinlikle PTT 1. Lig değil. Bir an önce oraya çıkmak için mücadelemizi veriyoruz. 10 aylık bir süremiz var. Ancak içeride savaşmadan bu iş başarılmaz. Öncelikle oyuncularıma bunu aşılıyorum." şeklinde konuştu.

"ŞANSIMI İYİ KULLANMAM GEREKİYOR" 
Eskişehirspor'un büyük bir camia olduğunu aktaran Alpay Özalan, bu takımın başına geçerek yakaladığı fırsatı iyi değerlendirmek istediğini ifade etti.

Eskişehirspor taraftarına da övgüde bulunan Özalan, şunları söyledi:

"Eskişehir bir futbol kenti. Benim için çok önemli bir karardı. Eskişehirspor taraftarı gerçekten Türkiye'de örnek alınacak bir taraftar. Takımına sahip çıkan, sonuna kadar destekleyen bir taraftarımız var. Benim de bu takımın başında olmamın ayrı bir şans olduğunu düşünüyorum. Bu şansımı iyi kullanmam gerekiyor. Ben de bu bilinci taşıyorum. Oyuncularım ne kadar çalışıyorsa ben de onlar kadar çalışıyorum. Çok çalışarak istediğimiz hedefe ulaşmak en büyük arzumuz."

"BİZİM NESLİ ŞANSSIZ OLARAK GÖRÜYORUM" 
Türkiye'de son yıllarda futbolda yapılan yatırımların önemine değinen Alpay Özalan, tesisleşme hamlesiyle ülkenin modern statlara kavuştuğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Bu tesisleri ve yapılan yatırımları gördükçe bizim dönemimizde futbol oynayan nesli şanssız olarak görüyorum. İmkansızlıklar içerisinde çok büyük başarılar elde ettik. Şu an bakıyorsunuz tesisleşme anlamında Türkiye müthiş bir durumda. Statlarımıza gelince Allah devletimizden razı olsun, yaklaşık 40'a yakın yeni stat yapıldı. Böyle statları biz önceden yurt dışına gidip top oynarken görüyorduk ve büyüsüne kapılıyorduk. Şimdi bu statlar bizim ülkemizin, bizim takımlarımızın stadı. Bizim jenerasyonun böyle sahalara, böyle statlara sahip olamaması bizim şanssızlığımız."

-------------

Gönderen: Keçedayı
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2016 saat 03:44
Alpay hoca kapali kutu ancak benim görüsüm su. Ilk 5-6 haftada isler yolunda gitmezse derhal teknik direktör degisikligine gidilmeli. Geçen senelerde hatada israr etmemizin bedelini hep birlikte ödedik, belki de ödemeye devam edecegiz Allah muhafaza. Bunlari konusmak henüz çok erken ama Halil Ünal'in B plani hatta C plani bile hazirlamasi gerekiyor. Zira bu isin sakasi yok...

Gönderi tarihi: 06/Ağu/2016 saat 10:38
Alıntı yapılan Keçedayı

Alpay hoca kapali kutu ancak benim görüsüm su. Ilk 5-6 haftada isler yolunda gitmezse derhal teknik direktör degisikligine gidilmeli. Geçen senelerde hatada israr etmemizin bedelini hep birlikte ödedik, belki de ödemeye devam edecegiz Allah muhafaza. Bunlari konusmak henüz çok erken ama Halil Ünal'in B plani hatta C plani bile hazirlamasi gerekiyor. Zira bu isin sakasi yok...

Aynı fikirdeyim Alpay hoca kesinlikle kötü hocanın demiyorum ama 5 6 hafta kötü sonuç olursa allah korusun hemen hoca değişikliği şart ve aslında benin gönlümde Bülent Uygun hocanın ama katar dan gelmez belki superligde gelir en büyük adayım hüseyin kalkar kaç takımı süper lig çıkardı yada metin Diyadin ama Alpay hoca da inşallah başarılı olur

-------------

Gönderen: br_65
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2016 saat 10:49
transferler güzel. artık taraftarı heyecanlandırmak için kulağa hoş gelen isimleri almanız gerekiyor. (her ne kadar başarının tek şartı olarak görmesem de) çünkü herkes transfere şartlanmış durumda. şimdi bu tarz transferler yapıldı-yapılacak şampiyonluktan bahsediliyor. beklenti yükseldi. işte hocanın bunun rüzgarına kapılması onu ve bizi uçuruma sürükler.

akılcı olmak lazım. yeni kurulan bir takımdan rahat rahat galibiyetler bekleyip sabretmeden 50-60. dakikalarda uğultular yükselirse geçen seneki şuursuz takıma geri döneriz her ne kadar kadro farklı olsa da. hocanın da taraftarı memnun etme kaygısıyla oynatmayıp şovdan çok puanlara odaklanması gerekiyor. 1. ligde düşme hattına yakın olan bir takım bile sezonun 2. yarısında ilk 2 yi zorlayabilir. bunun bilincinde olmak gerekir.

bu tip geçiş dönemlerinde 3 beraberlik, 1 galibiyet 2 mağlubiyete göre daha olumlu sonuçlar doğurabilir.

Gönderen: mocol26
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2016 saat 16:47
Alpay hoca başarılı olur mu olmaz mı ( İnşaAllah olur) bilmiyorum ama inanılmaz karakterli bir insan.Dün Alanya maçı için Topuk yaylasına gittik.Alpay hoca yanımıza geldi hoşgeldiniz dedi, tek tek hepimizle ilgilendi sohbet etti.Kamp ve takım hakkında biz soru sormadan tek tek açıklama yaptı transfer Hakkında bilgi verdi.Biz oradaydık ve bizi değerli hissettirdi. Bugüne kadar birçok hoca gördüm tanıştım dümenden tokalaşıp gidenler el sallayanlar.Ama Alpay hoca Cidden bizden birisi gibi ve kazanma Arzusunu hissettiriyor. Allah yüzünü kara çıkarmasın

-------------
senin sevgindir bizleri yaşatan!!!!

Gönderen: red_thunder
Gönderi tarihi: 06/Ağu/2016 saat 19:31
İnşallah bizim önümüzdeki 7-8 senenin değişmez hocası olur ve bizimle özdeşleşip başarıları ile anarız.İyi niyetinin üstüne birde başarı gelmesi bizi uçurur.

Gönderen: Karadağlı
Gönderi tarihi: 07/Ağu/2016 saat 23:07
Alanya maçı öncesi dışardan çağırdım, in sadece üç kişi olmamıza rağmen kırmadı geldi.İsiniz yoksa maçtan sonra da oturalim dedi.Kişilik olarak çok iyi bir insan.Basarili olacağına yürekten inanıyorum.

-------------
Nitelikli eğitim en büyük katma değerdir.

Gönderen: Eduardo
Gönderi tarihi: 08/Ağu/2016 saat 10:50
Başarılı olmasını çok istiyorum Alpay hocamızın.

Gönderi tarihi: 15/Ağu/2016 saat 19:43
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un teknik direktörü Alpay Özalan, siyah-kırmızılı taraftarların kombine bilet alıp takımlarına destek olmalarını istedi

Özalan, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'ndeki antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, ikinci etap kamp çalışmalarını planladıkları doğrultuda tamamladıklarını belirterek, kamptaki hazırlık maçlarında istedikleri sonuçları aldıklarını kaydetti.

Takımın yüzde 70-80 seviyelerinde lige hazır olduğunu ifade eden Özalan, şöyle konuştu:

"Lig başladığında tamamen hazır hale geleceğiz. Bu hafta bir-iki yeni transferimiz daha takıma katılacak. Kadromuzun iskeleti hazır. İyi mücadele edip, savaşarak şehirle, camiayla, taraftarla, yönetimle birlik ve beraberlik içinde olacağız. Birlik ve beraberlikle de başarıya ulaşacağız. İyi bir kadro kurduk. Transfer listemizin yüzde 99'unu kadromuza kattık. Sahada işimizi yapıp, ligin sonunda şampiyonluğu ulaşmak istiyoruz. Takım kadrosunda tecrübeli arkadaşlarımızın yanında genç oyuncularımız da var. Saha içinde kadroyu iyi harmanlayıp, tecrübe ve hırstan yararlanmayı hedefliyoruz."

Özalan, Eskişehirspor taraftarının takımına olan desteğini herkesin iyi bildiğine değinerek, "Herkes takımına sahip çıkmalıdır. Taraftarımız satışa çıkan kombine biletleri alıp stattaki yerlerinde takımlarına sonuna kadar destek olmalıdır." diye konuştu.

Bu arada siyah-kırmızılı futbolcular, sezon hazırlıkları kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Eskişehirsporlu futbolcular, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'ndeki antrenmanda ısınma hareketlerinin ardından salonda çalıştı.

-------------

Gönderi tarihi: 17/Ağu/2016 saat 19:53
Alpay hoca gurbetçi oyuncu Enes’den de çok umutlu olduğun söyledi.
En son FC Shkupi takımında forma giyen ve kampa da götürülen Enes Akgün Kasımpaşa ile oynanan maçta son dakikalarda oyuna girip golünü de atmıştı. Bu oyuncu ile ilgili görüşlerini açıklayan Eskişehirspor teknik direktörü Alpay Özalan “Enes’i ben buldum ve getirdim. Çok yetenekli bir oyuncu. Kampta şansız bir sakatlık  geçirdi, ancak çabuk toparlandı. Kasımpaşa maçında şans verdik iyi oynadı ve gol de attı. Her geçen gün daha iyi olacağına inanıyorum. Önümüzdeki günler için de Enes’den çok umutluyum” dedi.

-------------

Gönderen: Curva_Eses
Gönderi tarihi: 19/Ağu/2016 saat 18:14

-------------
ESKİŞEHİRSPOR & BORUSSIA DORTMUND

Gönderen: uLTRasLiberi
Gönderi tarihi: 19/Ağu/2016 saat 21:29
Stad açılışı imkansız,daha bi sürü işçiliği var.

-------------
Es-Es

Gönderi tarihi: 19/Ağu/2016 saat 21:58
Alıntı yapılan Curva_Eses

Konya ile yeni stadda hazırlık maçı var

-------------

Gönderen: Keçedayı
Gönderi tarihi: 20/Ağu/2016 saat 04:09
Akif Yer bozdu olayi...

Gönderen: Eduardo
Gönderi tarihi: 20/Ağu/2016 saat 10:21
Alıntı yapılan Keçedayı

Akif Yer bozdu olayi...

Yaptığı saçmalık, çocuk gibi

Gönderen: prodigy
Gönderi tarihi: 20/Ağu/2016 saat 12:45
Hakikaten Akif Yer'in yazdıklarına bakar mısınız? Tam bir çocuk işi. Komedi.
Niye açıklıyorsun Akif niye? Amacın nedir? İşi gücü reklam, kendini övmek.
Mesut Hoşcan döneminde neler yaptığını herkes biliyor. Maziyi unutma !

-------------
Sımsıkı yumruk, omuz omuza..

Gönderen: selfesteem87
Gönderi tarihi: 20/Ağu/2016 saat 13:14
Bu adamda başlık açma, haberi ilk vercem, ilk benden duyulsun gayesi var ama sıktı artık.

Gönderen: akif_26
Gönderi tarihi: 20/Ağu/2016 saat 16:19
1-) Bir alt tarafı bir hazırlık maçı açıklasalar ne olur? Açıklamasalar ne olur?
2-) Benden önce Konyaspor kaynakları twitter üzerinden açıkladığı için bende yazdım.
3-) Benim ünlü olmak gibi bir derdim. Şehirde herkes beni tanıyor zaten.

Gönderi tarihi: 20/Ağu/2016 saat 16:44
Alıntı yapılan akif_26

1-) Bir alt tarafı bir hazırlık maçı açıklasalar ne olur? Açıklamasalar ne olur?
2-) Benden önce Konyaspor kaynakları twitter üzerinden açıkladığı için bende yazdım.

Hiç gulesim yoktu herkes derken ben tanımıyorum sizi :)

-------------

Gönderen: Eskadyes
Gönderi tarihi: 23/Ağu/2016 saat 09:56
Hocam aman yav defansta problem var hocam onu biran önce Hâllet.

Hocam 10 numara yok Murat akın boşta aldır.o adamı

Gönderen: flaneur2016
Gönderi tarihi: 23/Ağu/2016 saat 10:11
Alıntı yapılan Güray26ES

Alıntı yapılan akif_26

Hiç gulesim yoktu herkes derken ben tanımıyorum sizi :)

Bende duymadım duyanı da tanımadım :) twitter da birilerinin yazdıklarına dayandığını söylüyor zaten haberi güvenilir kaynaktan aldım demiyor...

Gönderi tarihi: 01/Eyl/2016 saat 14:17
Özalan, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'da tecrübeli futbolcuların bulunduğunu belirterek, siyah-kırmızılı takıma, Türk futboluna damga vurmuş isimlerin gelmesinin başarı olduğunu bildirdi.

TFF 1. Lig'i yakından tanıyan bir teknik adam olduğunu anlatan Özalan, şöyle konuştu:

"Bu ligin her maçını izledim. Bu yıl hazırlık maçlarının çoğunu izledim. Son iki oynadığımız takım, bize karşı diğer maçlardakinden daha yüksek performans gösterdi. Eskişehirspor ile oynayan takım daha fazla motive, konsantre, arzu ve istek içinde oluyor. Büyük bir camia ve büyük bir kulübüz. Eskişehirspor'u yenmek çok daha fazla bir öz güven getireceği için konsantre oluyorlar."

"Sahada seyircimizin ruhunu taşıyoruz"

Alpay Özalan, kadro olarak yeni bir takım oluşturduklarını ve saha içerisindeki uyumu sağlamaya çalıştıklarını vurguladı.

Siyah-kırmızılı takımın sahada Eskişehirspor taraftarının ruhunu taşıdığını ifade eden Özalan, şöyle devam etti:

"Seyircimizin olmadığı yerde oyuncuları motive etmek ve rakip takım üzerinden baskı kurmak zor oluyor. Baskılı futbol oynayan ve önde basan bir takım olacağız. Deplasmanda da daha fazla dengeli olacağız. Geriye yaslanan ve skoru koruyan bir takım olmayacağız. Hücum oynayan, 90 dakika gol arayan ve gol atan bir takım olacak. İki haftayı mağlup olmadan geçmek bizim için avantaj. Bundan sonra her şey çok farklı olacak. Ekibime ve futbolcularıma inanılmaz güvenim var. Bu oyuncuların her biri benim onayımla takıma geldi. Bildiğim, inandığım ve güvendiğim bir kadro oluşturdum. Her zaman adaletli olacağım. Takımda kim iyiyse o oynar. Benim için en önemli şey Eskişehirspor'un menfaatidir. Daha iskelet kadromu kuramadım. İskelet kadromuzu kurduktan sonra her şey değişecektir. İyi bir defans hattım var."

"Dirilişi yaşıyoruz"

Teknik direktör Alpay Özalan, taraftarın ve camianın Eskişehirspor'a sahip çıktığını bildirdi.

Sezon başında geldiğinde küme düşmüş bir Eskişehirspor havası görmediğine değinen Özalan, "Dirilişi yaşıyoruz. Bu ligde olmak Eskişehirspor'a yakışmıyor. En kısa sürede Süper Lig'e çıkacağız. Bu takım Avrupa kupalarına oynayacaktır. Kağıt üzerinde açık ara Süper Lig'e çıkmamız lazım ancak kağıt üzerinde maç kazanılmıyor. Mücadele etmedikten sonra sıkıntı yaşarız. Belli bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bu sistemle daha iyi olacağız." diye konuştu.

-------------

Gönderen: Es-EsLi26
Gönderi tarihi: 01/Eyl/2016 saat 14:43
Alpay hoca gozler artık senın uzerınde takımı nasıl harmanlarsın.. nasıl basarırsın bılmıyorum ancak tek bıldıgım........... ŞŞŞAAAMMMPPPİİİYYYOOONNN olalım...........

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderen: poseidon
Gönderi tarihi: 01/Eyl/2016 saat 15:16
Benim kafamda kendisiyle ilgili büyük soru işaretleri var... Bakalım ne olacak?

-------------
http://www.marmariseses.org/ - http://www.marmariseses.org/

Gönderen: esist
Gönderi tarihi: 01/Eyl/2016 saat 15:43
alpay hoca iyidir kötüdür demek şimdiden yanlış olur.
fakat görünen durum şu:takım oturmadı kimin ne yaptığı belli değil.
güven vermeyen bir planlama var.
sinyaller pekte olumlu hava yaratmıyor ama yanılan biz olalım.

sonuç olarak  şu anki halimizle şampiyonluk için konuşmak yanlış olur. ben o havayı göremedim.

Gönderen: br_65
Gönderi tarihi: 01/Eyl/2016 saat 19:45
ligde iddialı olmak iyidir meydan okumak iyi kadro kurmak güzel şeyler. ama esas futbolun doğrularını yaptığınız zaman siz başarıya gidersiniz. her maçı kazanmak diye bir şey zaten yok. ancak sezon başındaki beklenti transferler ve hocanın kendi yaptığı açıklamalar bizi ve hocayı hayal dünyasına götürmüş anlaşılan.

kapanmak kötü bi şey mi sanki ayıp mı veya kontra atak futbolu oynayınca asıyolar mı bizi.futbolun doğrularını yapmaya çalışalım yeter. yeni kurulmuş bir kadro 90 dakika nasıl baskılı oynar nasıl rakibe sahayı dar eder. böyle bir şey yok. hayal kurmasın kimse bize özellikle geçiş döneminde puan lazım.

öne geçtiğin maçta urfa maçındaki kadar net pozisyon vermek futbol yanlışıdır. sen pozisyon verme gelir şansa atar anlarız adamların şansa kalmadı artık işi birinden biri girecekti. yeri gelir kapanırsın. yeri gelir 9 kişi saldırırsın. sanki adana karabük barca gibi top oynadı adamların neredeyse her golü kontra neredeyse geçen sene. hayallerde yaşamak bize pahalıya mal olur.

Gönderen: enis26
Gönderi tarihi: 02/Eyl/2016 saat 10:33
Alıntı yapılan br_65

ligde iddialı olmak iyidir meydan okumak iyi kadro kurmak güzel şeyler. ama esas futbolun doğrularını yaptığınız zaman siz başarıya gidersiniz. her maçı kazanmak diye bir şey zaten yok. ancak sezon başındaki beklenti transferler ve hocanın kendi yaptığı açıklamalar bizi ve hocayı hayal dünyasına götürmüş anlaşılan.

kapanmak kötü bi şey mi sanki ayıp mı veya kontra atak futbolu oynayınca asıyolar mı bizi.futbolun doğrularını yapmaya çalışalım yeter. yeni kurulmuş bir kadro 90 dakika nasıl baskılı oynar nasıl rakibe sahayı dar eder. böyle bir şey yok. hayal kurmasın kimse bize özellikle geçiş döneminde puan lazım.

öne geçtiğin maçta urfa maçındaki kadar net pozisyon vermek futbol yanlışıdır. sen pozisyon verme gelir şansa atar anlarız adamların şansa kalmadı artık işi birinden biri girecekti. yeri gelir kapanırsın. yeri gelir 9 kişi saldırırsın. sanki adana karabük barca gibi top oynadı adamların neredeyse her golü kontra neredeyse geçen sene. hayallerde yaşamak bize pahalıya mal olur.

İki maçıda net izleme şansımız olmadı. periscop ile izleyebildim. Urfa maçı için hata olarak onların baskı yaptığı anda semih yerine (ki ağırdı) murat uçar gibi hızlı birini alıp kontra da Kullanabilirdi.
Enes ileride iyi olacaktır ümidini bende taşıyorum ama şu an ne ESES nede o genç kardeşimiz bu riski almaya müsait değil.

-------------
E ni S

Gönderi tarihi: 02/Eyl/2016 saat 11:10
Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan, “Ceza bitsin, 9. haftada Eskişehirspor’un büyük taraftarını arkamıza aldıktan sonra her şey daha iyi olacak” dedi.

Başarılı hoca, “Başkan ve yönetim elinden geleni yaptı. Önemli bir kadromuz var. Gerekeni sahada yapacağız” diye konuştu.

-------------

Gönderi tarihi: 02/Eyl/2016 saat 11:13
Şahsi görüsüm lig baslamadan önce Balıkesir maçında tam hazır olcaz dedi iki hafta geçti takım hazır değil şimdi 9.hafta diyor bende Alpay hocaya diyorumki hiç güven vermiyorsun şahsi fikrim bu kadro bu camia Saba bir beden büyük gelecek kapalı kutusun 10.haftada başkan gözünün yaşına bakmaz diyorum bu fırsat bir daha ele geçmez şu kadro kagit üzerinde şampiyon olmalı

-------------

Gönderen: ArmaSevdası
Gönderi tarihi: 02/Eyl/2016 saat 11:26
Alpay Hocamızdan tek isteğim Skibbe tarzı golden sonra maça yatmasın ki zaten 1-0 yatmakta risktir 2. golü aramakta risktir
Bunu Urfa maçında yaşadık tamam sakatlıklarımız vardı Erkan gibi Ofoedu gibi oyunculardan yoksunduk defans tam oturmamıştı ama bundan sonrası için bence bu kadro ile gayette atak futbol oynanabilir
Ben Alpay Hocanın ilk deneyimi olsa da disiplin açısından takım üzerinde etkili olacağını düşünüyorum inşallah kimseyi yanıltmaz hep birlikte güzel sezon geçirmeyi diliyorum başarılar hocam Allah yüzümüzü kara çıkartmasın.

-------------
ESKİŞEHİRSPOR.!

Gönderen: ESES_SEVDASI
Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 21:30
Kaan'ı çıkartıp Ramazan'i sokmaktaki amacın neydi, 3. Oyuncu değişikliğini neden dusunmedin?

Gönderen: yusuf_69
Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 22:08
Bence mac 1-3 ten 3 -3 e geliyorsa Hoca buna mutlaka care bulur..
biraz sabir

-------------

Gönderen: Burakss
Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 22:17
aynen biz yeni bir takımız daha zamana ihtiyacımız var güzel oynuyoruz hakem bugün vasatın da altındaydı taraftarımızla birlikte seri yakalarız merak etmeyin

Gönderen: ESESJUNİOR
Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 22:21
Valla görünen köy kılavuz istemiyor ligin en iyi kadrosu bizdeyken ne oynadığımız belli değil saçma sapan bi oyun oynanıyor bu ligi bilen tecrübeli İLK TAKIMI ESES OLMAYAN bir teknik direktör lazımdı bize. Bu yanlıştan daha fazla puan kaybetmeden vazgeçilsin adanayı dipten alan bu ligi çok iyi bilen ve daha tecrübeli olan Engin İpekoğlu ile yola devam edilmeli hazır adam boştayken anlaşılsın yoksa biz bu sene çıkamazsak Eskişehirspor diye bir takım kalmayacak...

Gönderen: Frigyalı_26
Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 23:20
Alıntı yapılan Burakss

aynen biz yeni bir takımız daha zamana ihtiyacımız var güzel oynuyoruz hakem bugün vasatın da altındaydı taraftarımızla birlikte seri yakalarız merak etmeyin

Değerli renktaşım asıl olan nedir biliyormusun bizim kaybedecek bir dakikamız bile yok...

Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 23:20
Alıntı yapılan Burakss

güzel oynuyoruz derken ????

-------------

Gönderi tarihi: 10/Eyl/2016 saat 23:26
Alıntı yapılan Güray26ES

Alıntı yapılan Burakss

güzel oynuyoruz derken ????
bugün maça giden arkadaşların söylediklerini söylüyorum güzel oynadığımızı hakemin çok kötü olduğunu özellikle yan hakemin çok kötü olduğunu söylüyorlar ben oynadığımız oyundan memnunum deplasmanda uzun süre 10 kişi oynamak ve 3 gol atmak çok basit bir iş değil eğer alpay hoca gidip yerine guardiola gelecekse ben kabulüm

Gönderen: 26birkannn
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 00:04
İyi niyetli olduğundan şüphem yok, teknik direktör değişikliklerine her zamamn karşıyım istikrardan yanayım ama Alpay hoca bana hiç güven vermiyor, Futbolculuğundaki o hırsı o sertliği o savaşçı karakteri takımında göremiyorum.

Gönderen: Yıldıztepeli
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 01:39
Biri demedimi Alpay hoca geçen sene hep duran toptan gol yedi bu takım Kaan kanak Türkiye kupasında oynat yeri tff1. Lig değil

-------------
BİR HASRETTİR BİR İNTİKAM
İHANETTEN GERİ KALAN İSTEMEM ARTIK GERİYE DÖNME DÖNERSEN BİLE BU STADTA SÖNME

Gönderen: ender_26_esk
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 01:59
Her hafta oyuncuların bireysel performanslarıyla bi şekilde puan alıyoruz.Maçları detaylı bir şekilde izleyemesekte, canlı yayınlardan takip ettiğimiz kadarıyla ve maça gidenlerin yorumlarına bakaraktan takımın durumunu billiyoruz.İlk hafta Boffin'in çıkarttığı penaltı ile maça tutunduk,ikinci yarı o dirençle goller bulup kazandık ki yine son dakikalarda kalemizde tehlikeler yaşadık yine berabere kalabilirdik şanslıydık.Şanlıurfa maçında da yine Boffin'in bireysel yetenekleri ile maçtan 1 puanı kopardık.Bugün ise Manisa'ya karşı Ofoedu 2 gol 1 asist, Boffin 1 penaltı kurtarışı ile yine 1 puanı aldık.Deplasmanda 10 kişi kalıp 1 puan almak önemli birşey.Cezamız bitene kadar namağlup devam edersek o gazla seri galibiyetler alacağımıza da inanıyorum.Ama takımın durumuna bakınca da bir karamsarlık oluşmuyor değil.Şu 3 haftada alınan 5 puana bakınca, bu ligin kalitesinin çok üstünde olan bir kaç futbolcu sayesinde aldığımız apaçık ortada.Şampiyonluk istiyorsak takım olarak sahaya bir şeyler koymalıyız.Bu şekilde bireysel yeteneklerle 1 maç gideriz , 2 maç gideriz en fazla.İnşallah cezamız bitene kadar takım daha derli toplu bir şekilde taraftarın karşısına çıkar ve o zamana kadar son 2 haftada dağıttığımız kadar ucuz puanlar dağıtmayız.Şampiyonluk yolunda yine yolumuza taş koyanlar olacak bugünkü hakem gibi.Ama zaten alışkınız bunlara.O yüzden hiçbir engel bu şampiyonluğa engel olamayacak.

Gönderen: CK_26
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 02:19
En büyük hata yine taraftarda lig baslamadan cogu kisi gereksiz yere rehavete kapildi yapilan transferleri gorunce, takim ilk hafta galip geldi urfayi rahat yenecegimizi sandi, oda yetmedi bu hafta basindan beri manisayi kucuk gordu. Gözünüzü seveyim şu maçlardan önce 5 atariz 6 atariz yenecez gibi konusmalar yapmayalim artik. Büyük konusuyoruz kesin konusuyoruz yüce mevlam izin vermiyor.

Gönderen: grezores
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 02:21
Hoca duran toptan gol yemek istemiyoruz artık. öndeyken skoru koruyan bir takım görmek istiyoruz. 2-3 pas yapan ne yaptığını bilen bilinçli organize ve takım savunmasını iyi yapan bir takım istiyoruz. özellikle allah aşkına şu duran toplara çare bul 1.5 yıldır sinirden dleiye dönüyorum bir takım bu kadar çok duran toptan gol yer mi ya.

Gönderen: EsesLi Onur
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 02:32
2 maçtır öne geçip skoru koruyamıyoruz hocam artık agırligımızı koyalım rakiplere skoru koruyalım

-------------
Mikrofonlarımız Eskişehir Atatürk stadyumunda

Gönderen: 26_26_26
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 02:42
Futbol ile direktörlük çok farklı,Alper hocanın karakterine ve Ahlakına asla lafımız olamaz ama şu an için bizim yani benim için yetersiz
Takım yenilmediyse 3 hafta..
Aslında yenildik ve 4 puan verdik,bu takımın ferdi gayretiyle idi,4 puanı vermemekse kenar yönetimdeydi.
Acilen buraları iyi bilen kaliteli bir hoca ile devam etmemiz gerekiyor çünkü bizim acelemiz var treni kaçırırsak yenisini asla yakalayamayız..

-------------
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Gönderen: matt
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 04:21
Zor duruma dusen her takimin gozu Yilmaz Vural'i, Mesut Bakkal'i, Mehmet Ozdilek'i, Riza Calimbay'i aramasin, yeni yetenekler de bu teknik direktor havuzuna dahil olsun, rekabet olsun ki kalite artsin.
Onun icin Alpay Ozalan'a bu ilk teknik direktorluk deneyiminde destek olmaliyiz.
Kaldi ki, henuz 3 hafta oynandi, bu takim en fazla 2 aydir taktik idmani yapiyordur, kim yeni basladigi bir isyerinde 2 ayda fark yaratiyor ki Alpay Ozalan'dan bunu bekliyoruz?

Gönderen: müfitkabal
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 08:32
Bir takım duran toptan goller yiyiyorsa...sürekli penaltı yaptırıyorsa...oyunu yavaşlatıp vede soğutarak zamana oynayamıyorsa...oynadığı oyunda taktiksel olarak eksikler varsa bunlar zamanla çözülecek sorunlardır...yani bu takımın daha zamana ihtiyacı var...dün skoru 1-3 yaptıktan sonra bakın bu takımın daha nelerinin eksik olduğunu çok net gördük...tabi bunu bizimle beraber Alpay hocada gördü...Allahtanki bunları 3.maçta yaşadık vede gördük...
bakın durum 1-3 olduktan sonra yani son 10 dakikada ne eksiklerimiz ortaya çıktı;
1- leblebi gibi penaltı yaptırıyoruz...
2- özellikle defans kurgusunda vede takım oyunu oynamada çok eksiklerimiz var...
3- skor avantajını ssğladıktan sonra bunu koruyamıyoruz...
Bence bu 3 temel sorunu bu maçın son 10 dakikasında yaşamamız belki 2 puanımıza mal oldu ama birçok eksiğimizide görmüş olduk...mesela 10 kişi kaldıktan sonra hemde deplasmanda hücum oynayarak 2 gol birden bulabiliyoruz...

Haaaaa....bu takım ilk 3 haftada sıfır çeker yada 1-2 puanda kalır...ayrıca bu saydığımız eksiklerin yanında gol yollarındada sıkıntılar yaşar...o zaman bizde çıkar Alpay hoca kusura bakmada bu kadar flaş isimlerle bu haldeysek sana "güle güle" deriz...

İddia ediyorum bu takım 2-3 haftaya kalmayacak içerde-dışarda vurup vurup gelecek...birazcık sabır lütfen...

-------------
üç büyük yok tek büyük var

Gönderen: oldcity__
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 09:29
Futbolun içinde olan şeyler bunlar.On kişiyle deplasmanda skoru 3-1'e getirmek eksiklere ragmen takımımızın gücünü ortaya koyuyor.Savunma oturduğunda sorun yaşayacağımızı sanmıyorum.Ayrica Kamil'den merkez oyuncusu olacağını düşünmüyorum.Bu şartlarda iki deplasmandan alınan 4 puan iyidir bence.

-------------
__oldcity__

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 10:38
Hocam gozunu seveyım... bır takım bu kadar penaltı yaptırır mı ya. Ve orta sahamız barız sekılde cok kotu 3 haftadır yuruyor sahada resmen. Yasadıgımız onca sıkıntının bırcok bolumunu de bu olusturuyor. Prese dayalı bır oyun anlayısı bu lıgde bızı sampıyon yapacaktır buna emınım 2.bolge de yapacagımız baskı hem kalemızde daha az problem yasamamıza hemde kaptıgımız topları 3.bolgede etkılı ve az adamla yakalamamıza sebep olacaktır.

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 10:44
Hoca gitsin diyenlere bakıyorumda geçen haftaki Urfa maçından sonrada aynı şekilde yazmışlar vede genelde aynı kişiler...
Hayretler olsun!!!!
Hayretki!!!.....hayret...daha ligin 2-3 haftası vede hocayı istifaya davet etmek...inanasım gelmiyor...
Beni görende Alpay'ın avukatı zanneder...hayatımda yüzünü TV dışında görmedim...ligin 3. haftasında hoca kovmak hangi akla mantığa vicdana sığar bilemiyorum...hele bi 2-3 hafta geçsin bakalım...eğer bir değişiklik olmazsa bende bu olumsuz düşünenler ile aynı düşüneceğim...

-------------

Gönderen: crales
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 10:57
Naçizane hocaya buradan bi tavsiyem olacak bu ramazan övüç denen adamı mümkün olduğu kadar zorda kalmadıkça kullanmasın bu arkadaş iki maçtır dikkatimi çekiyor oyuna giriyor ve belliki hiç katkı vermiyor adam buraya resmen turistik geziye gelmiş bizim kendi evladımız dorukhan ve hasan hüseyin bu arkadaştan kötümü koy onlardan birini en azından canla başla mücade ederler

Gönderen: evrensel
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 11:31
Maçı seyretme fırsatı bulamadım ama bilimsel bir gerçeği dile getirmek istiyorum..bu takım geçen sezon boffin , kaan ve kamil ile ligte gol yeme şampiyonu olmuştu..şimdi durum üç maçta yenilen 5 gol.. Mersin'i saymazsak gol yeme şampiyonluğumuz devam ediyor..sayın alpay hoca yıllarca defansta oynadığı halde bu iş nasıl oluyor da devam ediyor?Evet boffin penaltı kurtarabilir ama yediği golleri ne yapacağız ? Buradaki kıssadan hisseyi ve mantık problemini siz saygı değer form arkadaşlarıma bırakıyorum..

Gönderen: evrensel
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 11:43
orta sahada çok koşan üç dört kişi birden topa nefes aldırmayan deyim yerindeyse pirana'lar gibi saldıran toplu hücum toplu defans yapabilen genç dinamik ve asker karıncalara ihtiyaç var..

Gönderen: Esdy
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 11:51
Alıntı yapılan müfitkabal

Hoca gitsin diyenlere bakıyorumda geçen haftaki Urfa maçından sonrada aynı şekilde yazmışlar vede genelde aynı kişiler...
Hayretler olsun!!!!
Hayretki!!!.....hayret...daha ligin 2-3 haftası vede hocayı istifaya davet etmek...inanasım gelmiyor...
Beni görende Alpay'ın avukatı zanneder...hayatımda yüzünü TV dışında görmedim...ligin 3. haftasında hoca kovmak hangi akla mantığa vicdana sığar bilemiyorum...hele bi 2-3 hafta geçsin bakalım...eğer bir değişiklik olmazsa bende bu olumsuz düşünenler ile aynı düşüneceğim...

Abi yaz bi kenara sözümün arkasındayım biz bu adamla çıkamayız..
Yönetimin en büyük hatası ve kumarı alpay Özalan dır...sergenide getirsen olmazdı Ersun Yanal ı mustafa denizli yide.
Kumar oynuyacak durumda hiç değildik teknik adam konusunda.bu ligi bilen adam olacaktı.hüseyin kalpar engin ipek bunlardan biri gelseydi durum farklı olurdu

Gönderen: hahuki
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 12:08
geçen yıl ligin ortasında bir takıma tecrübesi olmayan engin ipek getirildiğinde kim derdi bu takımı 10 maçta 1mağlup lider yapacak ve süperlige çıkartacak alpay hoca tecrübesiz ama unutmayalım halen mağlubiyet yüzü görmedik elindeki kadro neredeyse baştan aşağı yeni oluşturuldu biraz sabır en azından stadyumda yerlerimizi alanana dek sabır unutmayalım ki taraftarı olmayan bir eskişehirspor herzaman kanadı kolu kırık hep bir yanı eksik
stadyuma girmeden takımı çıplak gözlerle izlemeden hocayı ve takımı eleştirmeyelim derim alpay hoca yada onsuz süper denen lige illaki çıkacağız moralimizi yüksek tutalım yeni stadyumun heyacanını bozmayalım

-------------
Sadece Es Es          Varsa Yoksa ES-ES

Gönderen: allpay
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 12:28
Satranç oynamayı bilmiyorsan 5 vezir verseler 2 fil 2 atla seni mat eder elin adamı.

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 14:25
Alpay ın esas gitmezse işi ne zaman zor Biliyormusunuz cezamız bitince bu taraftarın stress çekecek takadı kalmadı geçen sezondan beri. Hata yapar oyunu iyi okuyamazsa taraftarın önünde rezil olur bu taraftar Futboldan anlamayan sadece bağıran taraftar topluluğu değil.

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 14:26
Alıntı yapılan Esdy

Alıntı yapılan müfitkabal

Hayretler olsun!!!!

ilk adayım Bülent Uygun karakteri beni ilgilendirmez hocaligi süper ikinci adayım kesinlikle hüseyin kalpar adam Osmanlı Alanya Samsun yanılmıyorsam hepsini çıkardı

Abi yaz bi kenara sözümün arkasındayım biz bu adamla çıkamayız..
Yönetimin en büyük hatası ve kumarı alpay Özalan dır...sergenide getirsen olmazdı Ersun Yanal ı mustafa denizli yide.
Kumar oynuyacak durumda hiç değildik teknik adam konusunda.bu ligi bilen adam olacaktı.hüseyin kalpar engin ipek bunlardan biri gelseydi durum farklı olurdu

-------------

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 15:29
Alıntı yapılan Eskadyes

Alpay ın esas gitmezse işi ne zaman zor Biliyormusunuz cezamız bitince bu taraftarın stress çekecek takadı kalmadı geçen sezondan beri. Hata yapar oyunu iyi okuyamazsa taraftarın önünde rezil olur bu taraftar Futboldan anlamayan sadece bağıran taraftar topluluğu değil.

İşte bu hafta gene çok şanslı taraftar cezalı rakip kolay elazığ yayın yok elinde mükemmel ötesi kadro var daha ne istiyor ben anlamıyorum adam aykut kırmızı gormus uguru oraya koyuyor kamıl ortasaha saka gıbı oynamayan kaan a 79dk sabredıyor ben basarılı olmasını ısterım ama yuzde bır ıhtımal bıle vermıyorum halıl baskan 7. haftaya kadar keser ıpını huseyın kalpar bulent uygun gule oynaya sampıyon yapar bu takımı bu lıgde

-------------

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 20:15
Beklemenin anlamı yok.

Gönderen: enis26
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 20:31
Alıntı yapılan evrensel

Maçı seyretme fırsatı bulamadım ama bilimsel bir gerçeği dile getirmek istiyorum..bu takım geçen sezon boffin , kaan ve kamil ile ligte gol yeme şampiyonu olmuştu..şimdi durum üç maçta yenilen 5 gol.. Mersin'i saymazsak gol yeme şampiyonluğumuz devam ediyor..sayın alpay hoca yıllarca defansta oynadığı halde bu iş nasıl oluyor da devam ediyor?Evet boffin penaltı kurtarabilir ama yediği golleri ne yapacağız ? Buradaki kıssadan hisseyi ve mantık problemini siz saygı değer form arkadaşlarıma bırakıyorum..

Arkadaşlar maçı baştan sona izlwsim canlı manisa da
1-Sorun hocanın Aybaba gibi kamil den ortasaha çıkarma arzusu.
2-Oyunu iyi okuyamaması.
3-isteksiz kaan da ısrarı
4-halen net bir kadro oluşturamaması (bknz 3 haftada çıkan kadro birbirinden farklı)

maça gelince bizim lehimize 5-6 olacak maçtı. yukarıdaki sorunlardan ki en büyüğü hoca sonuç aleyhimizede olurdu mazallah.
Evet hurriyet sakat olabilir. Elinde h.hüseyin var ki göztepe de oynadığında takip edeenler bilir. banko takımı sırtlayanlardan biriydi. konya maçındada sırıtmadı. Ben şahsen kamil yerine dorukhan ı bile denerdim oda konya maçı son 10 dk bayada iyi iş çıkardı.
gelelim maça manisa da. ise
..daha 1.dk adamlar arkaya uzun top atıyor. 1. sini aykut çıkardı 2.sini hakan 3. de aykut kaçırdı kırmızı gördü.
..Buradaki sıkıntı geri değil orta saha kaynaklıydı neden kamil orta saha değil bedava koşuyor ve yanındaki uğur ağır olduğundan adamlar orta sahaya bizden daha hakimdi.
..Senin stoperin sakat olabilir , eğer felix B-hamlen ise aykut ön libero oynayabilen biri onu orta sahada deneyip geride felix ile başlayabilirdin. ki 2.penaltı bariz olarak felix in acemiliği bırak vursaydı kafayı adam.  o köşeden kafa ile ronalda bile gol atamazdı.
..iyi güzel felix i aldın semihin yerine be arkadaş 79 dk sahada hiç olmayan kaan yerine kanada murat gibi hızlı bir adamı alsana ki konya maçının iyilerinden.
..80. maç 3-1 ofoedu nun tamamen kişisel çabasıyla ama bizim hoca oyunu tutamıyor dandun ileri top atılıyor onlarda bilardo gibi geri geliyor. ofoedu forvet bölgesinde oynayabiliyor onu al ileri madem ramazan hamlesi yapacan yap.
yani anlayacağınız arkadaşlar alpay hocamız 3. hamlesini yapamadan maç bittti,
görünen o ki biz ESES liler olarak bu sene hep korkuyla maç izleyeceğiz uyanmazsa yada uyarılmazsa bu hocamız. saygılar

-------------
E ni S

Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 20:40
Halil başkan bu iş alpay ile olmayacağını bil. Takımımızin başarısı ve şampiyon olmasi.en önemli faktör. Alpay hoca. Kesinlikle bu yapıda değil. Eskişehirspor taraftarı ülke futbolunu en iyi analiz eden ve anlayan taraftar dir.

Halıl başkan tedbiri al..çok geç olabilir

Gönderen: es-es77
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 21:36
hoca hakkında karar vermek için çok erken olduğunu düşünüyorum.daha takımı doğru düzgün izleyemedik bile.taraftar işin içine girince ligin tozunu attırırız.

-------------
"Futbol istatistikleri mini eteğe benzer. Birçok şeyi gösterir ancak asıl merak edileni göstermez"

Gönderen: crales
Gönderi tarihi: 11/Eyl/2016 saat 22:25
ramazan övüçü isteksiz kaanı oynatacağına aykutu ön liberoda oynatıp arkayı felix ve hakanla kurabilirdin sonra hasan hüseyin veya dorukhan bu ramazan övüçten kötümüde 2 maçtır bu adamı oynatıyorsun ligin başından buyana kalede boffen ve ofoedunun kişisel başarılarıyla 5 puan alındı ve bana görede kabak gibi çok rahat alınacak 4 puan kaçırıldı bu puanları arayacağımız gün gibi aşikar artık hocam lütfen defansı otuttur hadi ilk haftalarda stoperde yaşanan uyumsuzluktan felan aykutu orada oynattın ama yeter hocam artık felix michelde hakanda aykutta berkaydan iyidir hiç seyretmedik ama bunun böyle olduğunu herkez biliyor berkay gibi ramazan övüç gibi adamlarda ısrar edersen 2 haftaya kalmaz koltuğun sallanır haberin olsun

Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 11:36
Hocam defans kaç maçtır benden bi cacık olmaz diye bağırıyo...defansa çare bulamazsanız bu takımın başında kalamazsınız..defansı oturta bilseydiniz şuan hakkınızda süper şeyler konuşulurdu.bakın urfa maçı bakın son manisa maçı. Nerdeyse balıkesir maçı da gidiyordu

Gönderen: meliheses
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 13:08
Defans ve on libero. Şunu oynat da diyemiyoz. Çünkü daha izleyemedik takimi. Periscope tan bi şey anlasilmiyor. Ama h.hüseyin bence ilk11 oynar

Gönderen: 26ss26
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 15:29
Melih bey Hasan Hüseyin'i Konya maçında canlı izledim. Vasatın ötesine geçemedi; ne yazık ki bir arpa boyu yol alamamış. Dorukhan ondan çok daha verimli olacak gibi duruyor.

Gönderen: ~ERHAN~
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 17:39
Şu kadroyla daha tecrübeli hoca ile başlasaydık.
Alpay hoca milli takımın defans oyuncuydu NASIL 3-1 yenerken 3-3'e maç veriyoruz anlatsın.

Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 19:17
Anlattı ya kırmızı kart a bağladı ne alaka ise kırmızı kart dan sonra 3 1 one geçtik dedikleri ile görüntü uyusmuyor Balıkesir maçına tam hazırız demişti hani nerde namaglup demeyin bana lütfen kişisel başarı ile burdayiz Ersun Yenal açık açık dedi ikinci yarıya kadar ts den bişey beklemeyin dedi sen de deseydin takım yeni taraftar yok bana 10 hafta süre verin deseydin sen çıktın lige hazırız dedin

-------------

Gönderen: Ercan26HH
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 20:22
Hocam sen gibi iyi bir Defans oyuncusu nasıl
olurda kendi Takımı 3 Maçta 5 Gol yer ve 2 tanede
Boffen kurtarmasa 7 olacaktı.. Defans bir an önce
toparlanması Şart... Murat Mehmet Uçarida ara sıra
Oynat Hocam Cocuk hızlı ve güzel ortalar yapıyor...
Senin bunları Başaracagina inanalardanim..

Gönderen: oldcity__
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 20:28
Bir kere biz penaltı atışını kullanırken oyuncu değişikliği yapılmamalıydi.Oyun başladıktan sonra yapılmalıydı ve son oyuncu değişikliğinide zaman kazanmak adına kullanıp oyunu soğutarak bu maçı kazanmaliydik.Saglik olsun takimimizin gücü ortada.Daha iyi olacağımıza inanıyorum.

-------------
__oldcity__

Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 21:39
Maça giden arkadaşlardan dinlediğim kadarıyla takım oyunu oynamada bazı zaaflarımız varmış...eğer bunları giderir takım oyunu oynamaya başlarsak içerde dışarda vururuz diyorlar...çok gol yememizi vede bol penaltı yaptırmamızıda transferlerin daha yeni olduğu vede biraz zamana ihtiyaç olduğunu söylüyorlar...yani kısaca 2-3 hafta sonra bu takım içerde dışarda vuracaktır inşallah...yeterki sabredelim...

-------------

Gönderen: ArmaSevdası
Gönderi tarihi: 12/Eyl/2016 saat 23:52
Oynadığımız 3 maçıda gerek periscope gerek deplasmanda canlı olarak izleme fırsatım oldu.
Bazı arkadaşlar daha tek maçı izlemeden sadece skorlar üzerinden yorum yapıp karalama kampanyası başlatıyorlar lig başlayalı henüz 3 hafta olmuş ligde ki puan durumuna bakarsanız henüz kaybedilen birşey yok 2 beraberlik 1 galibiyet ile namağlup devam ediyoruz neyin çabasındasınız anlamadım?
Kısaca en son Manisa maçını anlatmak gerekirse ilk yarı ilk dakikada ki gol haricinde baskın oynadığımız söylenemez bunda hakemin bariz hataları da etkendir haksız penaltı ve haksız sarı kartlar ilk yarı ve ikinci yarıda da devam etti
Ben sahada birkaç futbolcu haricinde koşan diri bir takım gördüm şahsen
yenilerden en çok gözüme çarpanda Ofoedu ve Felix'ti
Şunu da eklemek istiyorum 2.yarı hakem hataları devam etmese idi biz oradan 5-1 5-2 gibi büyük skorla ayrılabilirdik bu bahane değildir fakat gidin Manisalı taraftara sorun oda aynı şeyi söyleyecektir.
Biz 10 kişiyiz skor 3-3 Manisa 1 puana razı maça yatıyor 90 artılarda Ofoedu 2 net pozisyon kaçırdı
Ayrıca şu da var ki defans hatalarından önce orta sahada pek direnç yok Kamil önlibero oynamasına rağmen çok koştu belki de maçın en çok koşan adamıdır ama asıl mevkisi olmadığı için pek varlık gösteremiyor
Orta saha kolay geçilirse defans o kadar zorluk çeker hataya sürüklenir benim görüşüm defanstan önce orta saha'ya çözüm bulunmasıdır.

-------------
ESKİŞEHİRSPOR.!

Gönderi tarihi: 13/Eyl/2016 saat 00:09
Yorum yapmak ıcın cok erken evet... ancak...

Balıkesır macının ılk yarsı resmen dagıldık o kadar kotu oynadık kı anlatılmaz.........

Gelelım ıcerde oynadıgımız Urfa macına tam 7 pozısyon verdık ve 4ü net arkaslar gozunuzu seveyım......... Kendı sahamızda oynayıp rakıbe oyun ustunlugunu tamamen verdık....

Gelelim Manısa macına evet o kadar dk eksık oynadık 10 kısıyle 2 gol de attık ama bır takım bu kadar basıt cozulmemelı......... 10 kısı de kalmıs olsak... hatta 9 kısı kalmıs olsaydık bıle kısa surede macı beraberlıge gelmesıne ızın vermemelıydık......... Kahroldum resmen uzuntuden...

Alpay hocam takım kesınlıkle hazır degıl bunu bızler bılıyoruz...
Benım takıldıgım mevzu 10 gun kala lıglerın baslamasına cıkıp tam olarak hazırız demen..... ardından Bakıkesır macından sonra yuzde 50/60 hazırız sadece demen.... ardından Urfa macından sonra hazır degılız daha takım oturmadı demen... Bu ıste bırseyler var.... ve son olarak Manısa macı

BEKLEYIP , GORECEGIZ. Bu hafta benım ıcın cok onemlı karar vermek adına daha lıgın bası olmasına ragmen.

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderi tarihi: 13/Eyl/2016 saat 12:18
Başkan halil bey gidişat kötü iyi denilmesi de net olarak sabır şart fakat swn yine de bulent uygun ile görüş. Master planını mutlak yap baskan

Gönderi tarihi: 13/Eyl/2016 saat 14:30
Alıntı yapılan esist

Başkan halil bey gidişat kötü iyi denilmesi de net olarak sabır şart fakat swn yine de bulent uygun ile görüş. Master planını mutlak yap baskan

Bülent Uygun eskisehire iftara geldi görüştü katar da sözleşmesi tazminatı yüksek olduğundan ve katar milli takımına düşünüldüğünden olmadı ama benimde halil ünal in da ilk adayı Bülent uygundur karakteri beni ilgilendirmez ama oyun anlayışı okuyucu değişiklikleri ben hocayim diyordu superligde kesin yollarimiz birleşecek Bülent uygun la

-------------

Gönderen: ProblemES?
Gönderi tarihi: 13/Eyl/2016 saat 14:53
Bu ligde 4-2-3-1 oynadığımız surece surekli ceza sahası cevresınde faul yapıp kalemızde tehlike yasamaya veya duran toplardan gol yemeye mahkum oluruz.Liberolarımız top tutamıyor stoperlerın ıcıne cok gömülü kalıyorlar.En vasat takımın bile hucum yapıp cesaretlenmesıne sebep oluyoruz.
Bence 4-4-2 ye gecıp savunmayı ilerde kurmalıyız.Kontradan gol yeriz onuda yapacak takım bu ligde 1 ya da 2...Elazığ ve Umranıye maçlarında sıstemı de degıstırmesı lazım.

Gönderen: esyagızes
Gönderi tarihi: 13/Eyl/2016 saat 18:41
eskişehirsporun kadrosu hücuma yöneliktir.yediğimiz goller bireysel hata ve defans kurgusunun yerleşmemesidir.dedik ki es es rahatlıkla 3 atar.bazı pısırık yorumlara aldanıp hücumdan vazgeçmememiz lazım.

Gönderen: kagankayra
Gönderi tarihi: 13/Eyl/2016 saat 18:43
Beceke eskisi futbolculardan ancak antenör olur.(Sergen hariç) Bunları antrenör yapıp başlarına iyi bir teknik direktör getireceksin. Bence biz İzzet Erdoğan'ı göndermekle büyük hata yaptık, Alpay hoca gidip o kalsaydı geleceğe daha ümitle bakardım şahsen.

-------------
BAŞKA DİYENLERE İNAT/BU ŞEHİRDE SENSİN ESES/KALBİMİZDE TEKSİN ESES

Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 19:00
Yav hocam bu murat uçar size ne yaptı.bilmediğimiz topçu mu yazık ya bu adamı yok edecekseniz siz hoca değilsiniz o zaman

Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 21:00
Hocam bu savunmamız ne olacak böyle

-------------
ESKIMEYENSEVDA

Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 21:06
Stoper...stoper...stoper diye boşuna kıçımızı yırtmamışız...bu takım stoper yokluğundan küme düştü...eğer şampiyon olamazsak ahada buraya yazıyorum yine stoper yokluğundan olacak...her maç penaltı...her maç kırmızı kart...her maç gol yemek...
Bunların tek sebebi STOPER eksikliğinden...
Bu arada bu takımın daha en az 3 haftaya ihtiyacı var...

-------------

Gönderen: bilaltopal
Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 21:14
Alpay Hoca insan olarak çok iyi olabilir ama teknik direktör becerisi zayıf olarak görünüyor. Yol yakınken Rıza Çalımbay veya Engin İpekoğlu ile anlaşmak daha mantıklı gözüküyor.Her maçın son dakikalarında ölüp ölüp diriliyoruz. Bugün galip gelmemiz bizi aldatmaması gerekiyor. Rakip 60 dakika bizden bir kişi eksik oynadı. Sonradan bizde 10 kişi kaldık fakat onlarda 9 kişi kaldı. Takım olmada eksikliğimiz var.Buda Alpay hocanın eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum..

-------------
SEVDAMIZ ESKISEHIR

Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 21:15
Devre arası bi stoper bide orta sahaya 6 numara lazım abi

Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 21:21
Geçen hafta manisa deplasmanında 10 kişi kaldık 3 gol attık 1 puan aldık hocayı övmediniz şimdi yerin tabi tutturmuşsunuz hoca gitsin gitsin şampiyon olsak dahi gitmesini isticeksiniz, alpay hocanın ilk deneyimi yanında olmamız gerek bu takımı alpay hocanın üst lige çıkarmasını da çok isterim

Gönderen: esolimpiyates
Gönderi tarihi: 16/Eyl/2016 saat 21:59
Alıntı yapılan Burakss

Geçen hafta urfa gibi zor bir deplasmanda 10 kişi kaldık 3 gol attık 1 puan aldık hocayı övmediniz şimdi yerin tabi tutturmuşsunuz hoca gitsin gitsin şampiyon olsak dahi gitmesini isticeksiniz, alpay hocanın ilk deneyimi yanında olmamız gerek bu takımı alpay hocanın üst lige çıkarmasını da çok isterim
Geçen hafta Manisa deplasmanında idik. Urfa ile içerde oynadık, maçları karıştırdınız herhalde.

-------------
DALINDAN KOPAN YAPRAĞIN AKİBETİNİ RÜZGAR TAYİN EDER..

Sayfayı yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2008 Web Wiz - http://www.webwizguide.com