eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: Atatürk Stadyumu
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Atatürk Stadyumu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 144145146147148 996>
Anket sorusu: Atatürk Stadı İçin Ne Yapılmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
26 [1,22%]
1784 [83,56%]
321 [15,04%]
4 [0,19%]
Bu ankete oy veremezsiniz

Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Online Durum: Offline
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Tem/2008 saat 23:14

Muttalip'e yapılacak stad büyük hata olur. Halil Ünal gözüne kestirdiği Şeker Fabrikası'ndan bir metrekare bile yer vermemeye kararlı gibi gözüküyor ama orayı ona yedirmezler. Yol yakınken Şeker Fabrikasına stadı yaptırsın. Kendisi zaten kazanamayacak bari kazanan Eskişehirspor olsun.

SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
ESmustafa Liste gör
Usta Yazar

mustafa
Yer: Turkey
  Alıntı ESmustafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Tem/2008 saat 23:18
bu saatten sonra artık sadece iyiki unakıtan varmış diyorum. yoksa vay bizim halimize. 2 senedir transferlerde sıkıştığında unakıtana koş, tesislerde koş, en sonda stad için yine unakıtana koş. sevdiği için yada siyasi benim için önemli değil. ESES'e kim sahip çıkarsa ona saygım sonsuzdur. şimdi artık stadın yapılacağına inanmaya başladım.
ES-ES
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 00:26
Bugünkü Sakarya Gazetesi haberine göre,Halil Ünal Muttalıp'taki alanı yeni stad yeri olarak K.Unakıtan'a göstermiş ve destek istemiş.Bu stad konusu yılan hikayesine döndü.Hergün farklı bir açıklama var.Rıza Zeydan bir telden,Halil Ünal başka telden açıklama yapıyor.Bir gazete farklı birşey yazıyor,diğeri farklı birşey.Bir yönetimde bu kadar uyumsuzluk olur mu?Üç beş kuruşluk birşeyden bahsetmiyoruz,en az 30-40 milyon dolarlık bir yatırım sözkonusu ve yönetimde dolayısıyla basında farklı farklı açıklamalar var.Ben şahsen artık hiçbir açıklamaya inanmayacağım temel atılıncaya kadar.

Eğer Şeker Fabrikası alanına Halil Ünal veya Pancar Koop. göz diktiyse ve bu yüzden vazgeçiliyorsa nasıl olsa ortaya çıkar.Eğer bürokratlar  özelleştirilecek alan küçülür ve daha az para kazanırız diye vazgeçiliyorsa,bunun zararını en çok Eskişehir çeker.

Tekrar ifade edeyim.Muttalıp'a yapılacak olan stad ve spor kompleksi ölü yatırımdır.Düşünülen yerin birçok problemi vardır.Bunlar;alanın büyüklüğünün yetersizliği,askeri saha ve güvenlik sınırına yakınlık,havaalanın güvenliği ve gürültü,en önemliside ulaşım sorunları.Ayrıcada sözkonusu alanın imar planı için Büyükşehir Belediye Meclisinin onayı gerekmektedir ki,buda önemli bir sorundur,zira Büyükşehir Belediyesinin hala burada havaalanı genişlemesi ve Muttalıp'a giden yolun güzergah değişikliği düşüncesi (konu farklı bir şekilde Mecliste kabul edilmiş olsada) devam etmektedir.Sanırım yerel seçimlerden sonra -seçim sonuçlarına göre- bu konuda yeni gelişmeler olabilir. 

Böylesi önemli bir konuda yer seçim kararlarının bilimsel olarak değerlendirilmesi gerekir.Bu alanı bulduk buraya yapalım diye stad yapılırsa,İstanbul Olimpiyat Stadı'nın bugünkü halinden farklı olmaz.

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 00:38

Muttalıp'a stad iyi olmaz çok kötü bir yerde.En uygunu Şeker'in bulunduğu yer ya buraya yapılsın ya da mevcut stad modernize edilsin .

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 01:24
Alıntı yapılan FairPlay

Ayrıcada sözkonusu alanın imar planı için Büyükşehir Belediye Meclisinin onayı gerekmektedir ki,buda önemli bir sorundur,zira Büyükşehir Belediyesinin hala burada havaalanı genişlemesi ve Muttalıp'a giden yolun güzergah değişikliği düşüncesi (konu farklı bir şekilde Mecliste kabul edilmiş olsada) devam etmektedir.Sanırım yerel seçimlerden sonra -seçim sonuçlarına göre- bu konuda yeni gelişmeler olabilir. 

Böylesi önemli bir konuda yer seçim kararlarının bilimsel olarak değerlendirilmesi gerekir.Bu alanı bulduk buraya yapalım diye stad yapılırsa,İstanbul Olimpiyat Stadı'nın bugünkü halinden farklı olmaz.

Muttalip gibi birçok açıdan sakıncası olan bir yere yeni stad yapımının gündeme getirilmesi benim aklıma direk siyaset mi yapılıyor sorusunu getirdi. Altını çizdiğiniz gibi orada bir stad yapılacaksa Büyükşehir'den projenin geçmesi gerekiyor. Her aklı başında insanın karşı çıkacağı nedenlerle Büyükerşen de orada stad yapılmasına karşı çıkacaktır. Yerel seçimler öncesi bakınız biz stad yapacaktık ama Büyükerşen yaptırmıyor dedirtmek istiyor olabilirler mi?

Muttalip'in birçok açıdan sakıncası vardır. En önemlilerden biri de bölgenin aşırı rüzgar almasıdır. Verdiğiniz İstanbul Olimpiyat Stadı örneğine cuk uyar Muttalip'e yapılacak bir stad. Kuş uçmaz kervan geçmez bir bölge, şiddetli rüzgar herşey uyuyor. Özellikle kış aylarında orada oynayacak maçlarda futbolculara ve maç seyretmeye çalışacak taraftarlara özellikle kanyakın serbest bırakılması gerekir. Zira ciddi şekilde donma tehlikesi ile karşı karşıya kalırız.

Ayrıca oraya stad yapmayı düşünenler şunu göremiyor mu acaba. Havaalanın pisti er ya da geç uzatılacak. Bu yapıldı mı Eskişehir Türkiye'nin özellikle hava taşımacalığı yoluyla yapılan kargoculuğun merkezi haline gelecek konumu nedeni ile. Çevresinde çok geniş alana ihtiyaç duyacak kargo şirketleri. O zaman ne yapılacak? Stad tekrar mı taşınacak? Takım şampiyon olunca taş çatlasın 100 araçlık karşılama konvoyunda oraların trafiği felç oldu. Maça gelmeye çalışan binlerce kişiyi taşıyacak binlerce araçla oluşacak trafik problemi nasıl çözülecek? Civarında vakit geçirmeye yönelik hiç birşey olmadığı ve özellikle kış aylarında çok soğuk olacağı için herkes maçın başlamasına az bir süre gelmeyi düşünecek. O kadar kısa zamanda o kadar insanı nasıl stadyuma taşımayı düşünüyorlar acaba? Dönüş problemine hiç değinmiyorum. Oradan yürüyerek daha çabuk şehir merkezine dönülür. Maç sonları oranın trafiğinin açılması en iyimser tahminle 1 saati bulur.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 01:27
Tamamen katılıyorum banner abi.Karşılaşmadığımız birşey değil.Yine karşılaşacağımız şey de budur bence...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
crales Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı crales Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 01:34
evet ya banada biraz nasıl olsa burayı ya eskişehir taraftarı istemez yada büyükşehir nasıl olsa durdurur mantığı yakın geldi eğer bir iyilik bir güzellik yapılacaksa şeker arazisi 10 numara olur hem zannedersem orada büyükşehirin okeyinede gerek kalmayabilir rahat rahat istenilen şey yapılır yapacaklarsa bir güzellik şeker arazisi olsun bence şehrin en uygun yeri orası
Yukarı
Dorylaion Liste gör
Usta Yazar

Ersin ASLAN
  Alıntı Dorylaion Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 02:02
     Bu sene Şebnem Ferah konseri için oraya gitmiştim ve o gece tövbe ettim..10 bini geçmeyecek insan vardı konserde...Ben hayatımda öyle bir trafik görmedim.2 Eylül Kampüsünden oradaki eski İslami İlimler vakfı, yani şimdiki hastaneye kadar yürüdüm gecenin bir yarısı.İyiki yürümüsüşüm, arabasıyla gelenler benden daha sonra vardılar oraya kadar.Yapılacak bir stad 30bin kişilik olacaktır.Oraya 30bin kişiyi götürecek ulaşım yapılması imkansız.Ne otobüs ne tramvay kaldırabilir o yükü.Çünkü sadece 1 yol var.O yolun da genişliği belli zaten...

Bu olay stadımızın kale arkası olayına benzedi.Burada Çağıl abi yazdı sanırım, elde edilecek gelir gideri karşılayamacagından kale arkasından vazgeçilmiş diye.İyide bu işte bir terslik yok mu.Önce bir araştırırısın, sorarsın, soruşturursun, gelirini giderini, artılarını eksilerini hesaplarsın, en azından düşünürsün..Ondan sonra kale arkası yapmaya karar verirsin:-)...... Birisi demişki stad yapalım, eee tamam yapalım demiş diğeride..Nereye olur bu stad demiş ilk adam. 2.adamda " ya muttalip yokmu bizim, ohh mis gibi arazi bomboş, oraya olur işte"..1.adam: "hee bya tam stadlık mekan, hadi başlıyoruz."........Vallahi bu iş böyle olmuştur. :-)
ŞAMPİYONLUK UZAK DEĞİL...
Yukarı
mehmet26eses Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
  Alıntı mehmet26eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 06:47
Konseri geçtim açıköğretim sınavlarında bile oranın trafiği felç oluyodu.Düşünün artık.
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Essfor Liste gör
Usta Yazar

bahadır
Yer: Turkiye
  Alıntı Essfor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Tem/2008 saat 09:04
Unakıtnının el attığı herşeyde bir bit yeniği vardır...Muttalipe kadar Eskişehirde stad yapılaca çok yer var....Ayrıca mevcut stadın yenilenmesi için yerde musait...insanlar yürüyerek stada geliyor...dışarı aldığınızda ulaşım v.s çok zor olur....elalem mevcut stadını nasıl yeniliyorsa bizde yenileyebiliriz...Sayın unakıtan iyi niyetli olsaydı mevcut stad için gerekli çalışmayı yapardı...Dünyada şehir içinde birçok stad var....Yönetim yine basiretsiz davranıyor...stad yapmak için unakıtana ne gerek var .....hayret yaa
Esesliyiz çok şükür...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 144145146147148 996>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,406 saniyede hazırlanmıştır