eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Tesisleri

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 13141516>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
twentysix1965 Liste gör
Yazar


emre
Yaş: 26
Katılım: 27/Ağu/2012
Yer: istanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 58
  Alıntı twentysix1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2014 saat 00:28
türk dünyası ajansının böyle bir projesi vardı mesut hoşcan konuşmalarında yer vermişti ESkişehirspor'a yeni bir tesis kazandırılması hakkında ama yalan oldu heralda
koydum sevinçlerimi önüme baktım hep ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
erman123 Liste gör
Deneyimli Yazar


Serhan Etli
Yaş: 36
Katılım: 14/Eki/2007
Yer: Estanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 894
  Alıntı erman123 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2014 saat 08:30
Alıntı yapılan tükenmiş nefesler

Alıntı yapılan SkyPlus

Bize Sazova Ömür arasında veya karşısında ağaçlar içerisinde bol oksijenli bir tesis lazım ki bunu yapamayacak durumda da değiliz. İnşallah Yeni Tesisler güzel bir şekilde stadın yakınında olması da cabası olur.


Aynen ben de yeşillik bir yerde olmasını çok istiyorum. orman fidanlığı tarafı ya da ESKİŞEHİR KENT ORMANI tarafı tam bu iş için
Doğa dostu, yeşile saygılı projeler yapılsın da. Ormanın ortasına bembeyaz betonu koymasınlar da. Yeşil sadece futbolculara değil hepimize lazım.Wink
Yeter ki sen yürekten oyna..
Yukarı
tükenmiş nefesler Liste gör
Deneyimli Yazar


İsimsiz
Yaş: 29
Katılım: 29/Nis/2014
Yer: eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 464
  Alıntı tükenmiş nefesler Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Eyl/2014 saat 22:26
http://www.milliyet.com.tr/antalyaspor-a-avrupai-tesis----1940622-skorergaleri/

hani bize ???

antalya büyükşehir belediye meclisi adamlara arazi tahsis ediyor.

üstelik her yerde böyle

çok sevdiğim Yılmaz Hoca'm ne yazık ki Eskişehirspor'un kıymetini, şehire katkısını zerre bilmiyor.

halbuki bilse bu şehrin popularitesini parklar, heykeller kadar ESkişehirspor'un artırdığını

milletinkini duyunca üzülüyoruz; bize ne zaman yapılacak modern bir tesis
Sevdan Bir Ateş...
Yukarı
es-metu Liste gör
Deneyimli Yazar


Ayhan
Yaş: 40
Katılım: 01/Ağu/2007
Yer: Eskisehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 788
  Alıntı es-metu Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2014 saat 21:39
Resmi sitede güzel bir haber var. Gelen hemen hemen bütün teknik direktörlerin şikayet ettiği konuydu kış aylarında idman yapamamak.

"Zemin ısıtmalı antrenman sahamız hazırlanıyor
02.10.2014

Vali Hanefi Demirkol Tesislerimizdeki altyapı ve üstyapı geliştirmeleri devam ediyor.

Bunlardan bir tanesi de A takımımızın çalışmalarını yürüttüğü sahalardan bir tanesine zemin ısıtma sisteminin kurulması idi.
Eskişehir'in zorlu kış şartlarında, takımımıza en uygun çalışma ortamını sağlamak amacıyla başlanan bu proje tamamlanmak üzere. Bu süreçte projenin aşamaları şu şekilde gerçekleşti :
  • Çalışmalar mevcut çimin alınması ile başladı.
  • Çim ile drenaj tabakası arasında oluşan ve sızdırmazlığa yol açan 10-15 cm kalınlığındaki  kil tabaka özenle temizlendi
  • Gerçekleştirilen ihale aşamasının ardından, ısıtma sistemini döşeyecek firmaya saha teslim edildi.
  • Profesyonel yönetemlerle ısıtma sistemi döşendi
  • Kum numuneleri toplanarak, zemine ve doğa şartlarına en uygun kum çeşidi uzman görüşüyle seçildi.
  • Kumun serilmesi ve balık sırtı eğimin verilmesi, lazerli sistemlerle en hassas şekilde profesyonelce gerçekleştirildi.
  • Çim uzmanları tarafından en uygun çim çeşidi seçildi
  • Günümüzün en modern yöntemleri ile çimin ekimi ve tohumlaması gerçekleştirildi
  • Çimler yeşerdi ve sulama devam ediyor
  • Isıtma sisteminin beslemesini gerçekleştirecek olan elektrik altyapısı için teklifler toplandı ve çalışması başlatıldı

Normalden daha serin seyreden sonbahar nedeniyle, sahamızın 1 ay içerisinde antrenman yapılabilecek hale gelmesi öngörülüyor."

Yukarı
ESdat Liste gör
Deneyimli Yazar


Sedat
Yaş: 41
Katılım: 06/May/2014
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 815
  Alıntı ESdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Eki/2014 saat 08:06
Ömür mahallesinde Regületörün yanında Eski'nin tesisi boş duruyor.Eski liglerdeyken burda yapıyordu antremanını.Gerekli düzenlemelerle çok güzel olabilir.
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar


Eralp
Yaş: 25
Katılım: 29/Haz/2013
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2143
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2015 saat 08:45
Eskişehirspor’a kaymakam çalımı!

Eskişehirspor’un 50’nci Yılı Kutlama programı sırasında tanıtımı yapılan bir proje vardı. 27 Mart 2015 tarihli “Hem Sarıcakaya hem Eskişehirspor kazanacak!” başlıklı yazımıza konu olan o proje Sarıcakaya’ya çok amaçlı konaklama ve spor tesisi kurulması ile ilgiliydi.
35 dönüm üzerinde gerçekleştirilecek, 40 odalı oteli, iki adet futbol sahası, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, kafe, restoran ve çeşitli sosyal donatıları, yaşam alanlarından oluşması planlanan bu proje tamamlandıktan sonra cüzi bir bedel karşılığı Eskişehirspor’a devredilecek, Eskişehirspor başka yerlere gitme gereği duymadan devre arasındaki kampını burada yapacak, kamp alanından başka kulüpler de faydalanacaktı. Tüm bu faaliyetlerden elde edilen gelir de Eskişehirspor’un kasasına girecekti!
Ne yazık ki an itibariyle o projede çok önemli bir sıkıntı oluştu. Oluşan sıkıntının kaynağında da ne yazık ki 28 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile tayini çıkan Kaymakam Turan Soğukoluk’un imzası bulunuyor!
Eskişehirspor açısından çok önemli olan bu projenin an itibariyle adeta çıkmaza girmesine neden olan tüm olaylar, 28 Haziran 2015 tarihinde Turan Soğukoluk’un tayininin çıkmasından sonra gerçekleşiyor.

TAYİNDEN İKİ GÜN SONRA ÇIKAN HABER İŞARET FİŞEĞİ OLDU!
Bu yolda ilk adım yerel gazetelere sahte bir hesaptan gönderilen ve gerçekleri yansıtmayan bir haberle atılıyor. 30 Haziran tarihli “Eskişehirspor’u kandırdılar iddiası” başlıklı haberde, Eskişehirspor için tesislerin yapılacağı alanda özel mülkiyetlerin olduğu, alanın büyük bölümünün tapuda tescil edilmediği önü sürülüyordu.
İkinci adım, Eskişehir’deki bir yerel gazetede ve bir yerel İnternet sitesinde yayımlanan bu haber üzerine Sarıcakaya Kaymakamlığına sahte isimle yazılan bir mektupla atıldı. Kaymakamlık Yazı İşleri tarafından 14 Temmuz 2015 tarihinde alındı kaydı tutulan mektup Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi’nde yaşadığı ileri sürülen bir kişi tarafından gönderilmişti. Ancak Cumartesi günü o adrese gittik. Eskişehirspor ve Sarıcakaya için çok önemli bu proje hakkında şikâyet dilekçesini kimin verdiğini çok merak ediyorduk. Ne var ki o adreste, şikâyet dilekçesini yazdığı iddia edilen kişi yaşamıyordu. Apartman sorumlusu “O isimde burada kimse ne yaşadı ne yaşıyor!” diye konuştu.
Garip bir şekilde Kaymakamlık, dilekçenin kendilerine ulaştığı gün tesislerin yapılması düşünülen arazi ile ilgili olarak Turan Soğukoluk imzalı ‘Görevlendirme’ yazısı ile soruşturma başlatmış. Kaymakamlık yazısında “İlgi: 14/07/2015 tarihli 563 dilekçe” ibaresi bulunduğu halde yazıda bu dilekçeden hiç bahsedilmiyor ve şöyle deniliyor:
“Son günlerde yerel medyada çıkan haberlere istinaden Sarıcakaya Belediyesinin kullandığı Karşıyaka mevkisinin mülkiyetinin hazineye ait olduğu kaçak inşaat yapıldığı, Belediye tarafından hazine arazisine tecavüz edildiği ve özel mülkiyeti olanların geçişinin engellendiği haberleri kamuoyunu meşgul etmektedir.
3091 Sayılı Kanun kapsamında Belediyenin tecavüz ettiği hazine arazilerinin tespit edilerek, tecavüzden men edilmesi ve belediye tarafından kullanılan araziye yönelik ecrimisil çıkartılması ve kaçak yapılaşma ile ilgili tutanak tutularak gerekli işlemlerin yapılması hususunda gereğini rica ederim.”

KAYMAKAMLIK İDDİALARIN DOĞRU OLUP OLMADIĞINI NEDEN SORUŞTURMADI?
Kaymakamlığın dilekçesinde “son günlerde basında çıkan haberler” denilmesine rağmen haber tek bir gazetede ve tek bir İnternet sitesinde (diğer yayın organları bu habere itibar etmedi) çıkmıştı. Kaymakamlık bu haberlere binaen ‘kaçak inşaat yapıldığı’ ifadelerini kullanıyordu. Ancak haberlerin hiçbirinde böyle bir ibare yoktu!
Üstelik Kaymakamlığın öncelikle “İddiaların gerçek olup olmadıklarını” soruşturması, iddialar doğru ise gereğinin yapılmasını istemesi gerekirken, Turan Soğukoluk, izne ayrılmadan hemen önce imza attığı bu belge ile Belediyenin bu alandan çıkartılması ve ecrimisil çıkartılarak 30 yıldan daha uzun bir zamandan beri belediyeler tarafından kiraya verilen bir alan için ilçe belediyesinin ödeme yapmasını istiyordu.
Peki, Kaymakam Soğukoluk neden bu iddiaların doğru olup olmadığını soruşturma gereği duymamıştı? Gerçekten de iddialar doğru muydu? Doğru olmayan iddialar üzerine böyle bir görevlendirmede nasıl ve neden bulunuyordu? O tarihte Kaymakam Soğukoluk’un Eskişehir’den tayininin çıktığı belli olmuştu ve giderayak neden böy- le bir tasarrufta bulunmayı tercih etmişti?
Soğukoluk, iki yıldan bu yana Sarıcakaya’da kaymakamdı. Bu arazilerle ilgili bir iddia varsa bundan haberdar olup gerekli soruşturmaları yaptırabilirdi. Eskişehirspor adına bu proje açıklandığı zaman da Sarıcakaya’da yaşıyordu. O zaman da bu alanların durumlarını gayet iyi biliyordu. Yoksa çıkıp “Durun bir dakika, siz buraya o tesisleri yapamazsınız!” diyebilirdi.

NEHİR YATAK DEĞİŞTİRİNCE ORTAYA ÇIKAN ARAZİ
Eskişehirspor için tesislerin yapılacağı o araziler Sakarya Nehrinin yatak değiştirmesi sonucu ortaya çıkan araziler. Böyle araziler ortaya çıkınca ilgili belediyeler uygun şekilde kullanabiliyorlar. Bu araziler ‘tescil harici araziler’ olarak isimlendiriliyor ve sahibi Milli Emlak oluyor.
Tesislerin kurulması planlanan arazilerin 7-8 dönümlük bölümü Belediyeye ait, 5 beş dönümlük alan da Milli Emlak’tan spor alanı yapılması için Sarıcakaya Belediyesi’ne devredilmişti. Geriye kalan alan ise nehrin yatağını değiştirmesi sonucu ortaya çıkan ‘tescil harici’ alan. Bu alanlarla ilgili sıkıntı, aynen Eskişehir Ticaret Odası’nın fuar alanı ile ilgili arazisinin çözüldüğü gibi ilgili kurumlarla oturulup çözüme kavuşturulacaktı. Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, bir yandan bu alanlardaki mevzuatlardan kaynaklanan sıkıntıları aşmaya, bir yandan da bu alan üzerinde yapılması planlanan tesisler için Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatı ile görüşmelerde bulunup kaynak oluşturmaya çalışıyordu. Tam da böyle bir anda Kaymakamlığın 14 Temmuz 2015 tarihli görevlendirmesi sonrasında her şey bıçak gibi kesildi!
Şimdi başta Eskişehir Valiliği, Milli Emlak İl Müdürlüğü, Sarıcakaya Belediyesi olmak üzere devletin ilgili birimleri Eskişehirspor için tesislerin yapılacağı alanla ilgili olarak, ilgili kaymakamlık yazısıyla ortaya çıkan sorunları aşmak için seferber olmuş durumda. Her şey yeni baştan ele alınacak, kurumlar arası birçok yazışmalar yapılacak. Belki bugüne kadar birçok belediye başkanı zamanında kullanılmış bu alanların kullanımı belediyenin elinden alınacak ve Eskişehirspor için kurulması planlanan tesisler bir hayal olarak kalacak.Umarız, yapılan çalışmalar sonrasında bu arazi ile ilgili olarak ortaya çıkan yeni sıkıntıyı devletin ilgili kurumları çözer ve Eskişehirspor’a yakışan tesislerin hayat bulmasının yönündeki bir engel daha hayırlısı ile kaldırılır!

2Eylül-Sezai Şen
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !
Yukarı
Stark Liste gör
Deneyimli Yazar


Ahmet Vardar
Yaş: 29
Katılım: 10/Tem/2015
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 315
  Alıntı Stark Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2015 saat 12:32

Eskişehirliyiz niye şampiyonluğunu televizyondan göreceğimiz takımları tutalım ?
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR !
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar


Eralp
Yaş: 25
Katılım: 29/Haz/2013
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2143
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2015 saat 12:44
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !
Yukarı
ecayirli26 Liste gör
Usta Yazar


Eralp
Yaş: 25
Katılım: 29/Haz/2013
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2143
  Alıntı ecayirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Şub/2016 saat 12:56
Sarıcakaya'ya yapılması planlanan tesis ile kamp için uzaklara gitmeye gerek kalmayacak , ekonomik olarak da katkı sağlayacaktı . Bu plan başarısız olunca alternatif bir tesis en azından düşüldü mü ?
Formanızda Zaferin Şahlanan Renkleri Var !
Yukarı
usanmaz262626 Liste gör
Yazar


Kerem
Yaş: -
Katılım: 10/Tem/2015
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 76
  Alıntı usanmaz262626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Mar/2019 saat 12:06
Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nin hemen girişinde yer alan Eskişehirspor tabelası değiştirildi. Deforme olmaya başlayan tabelayı yenileyen Eskişehirspor yönetiminde Mali Asbaşkan Mehmet Şimşek, yenileme işleminin bitmesiyle sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Tabelanın son görüntüsü Eskişehirspor taraftarlarının beğenisini kazandı.
ESESES KİKİKİ ESKİ ESKİ ES !
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 13141516>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,141 saniyede hazırlanmıştır