eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Amigo Orhan

Cevapla Cevapla Sayfa  123 27>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: Amigo Orhan
    Tarih: 15/Şub/2008 saat 18:26

Süper Lige coktandir bu kadar yaklasmamistik. Böyle guzel bir ortamda, sevgili orkestra sefimizin bu Antalya macina gelmesiyle bu birlikteligin pekisecegine, onun bir isareti ile butun tribunlerin yeniden hareketlenecegine ve bunun da efsane ESESin yeniden dirilisinin bir baska sembolu olacagina inaniyorum.

Onun icin bu ayri baslikta belki onun yeniden taraftarlarla barismasina katkida bulunabiliriz, ne dersiniz?Smile

Amigo Orhanimizi coook özledik! Cry
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
tmac26 Liste gör
Usta Yazar

Mustafa Ekici
Yer: Bukamaranga
  Alıntı tmac26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 18:28
Antalya maçına gelirse müthiş moral olur taraftar için. Moralimiz 2'ye hatta 3'e katlanır.
Tarifi mümkün değil bu sevdanın...

Fabio Bilica'yı Eskişehirspor forması altında görmek istemiyorum..
Yukarı
Qwerty_eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Qwerty_26
Yer: Turkey
  Alıntı Qwerty_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 18:29
Alıntı yapılan ypeker

Süper Lige coktandir bu kadar yaklasmamistik. Böyle guzel bir ortamda, sevgili orkestra sefimizin bu Antalya macina gelmesiyle bu birlikteligin pekisecegine, onun bir isareti ile butun tribunlerin yeniden hareketlenecegine ve bunun da efsane ESESin yeniden dirilisinin bir baska sembolu olacagina inaniyorum.

Onun icin bu ayri baslikta belki onun yeniden taraftarlarla barismasina katkida bulunabiliriz, ne dersiniz?Smile

Amigo Orhanimizi coook özledik! Cry

Göremedikki özleyelimLOL
I LOVE YOU ESES
Yukarı
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
  Alıntı cresadur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 18:36
Amigo Orhan ve Taraftarlar...

1970’li yıllarda Eskişehirsporun adı taraftarıyla ve Amigo Orhan’la birlikte anılıyordu. İstanbul saltanatına son veren ve Anadolu da devrim yapan Eskişehirspor sadece Eskişehir’in değil tüm Anadolu kentlerinin takımıdır. Bu nedenle taraftarı tüm Anadolu dur. Anadolu kentlerine yolunuz düşerse bir çok yaşlı insanın hala Eskişehirspor’u tuttuğuna tanık olursunuz.Amigo Orhan ise siyah ve kırmızı renklere ayrı bir canlılık verir. Türkiye’de gerçek anlamıyla amigo kavramını başlatan Eskişehirspor taraftarı ve amigo Orhan dır.
Amigo%20Orhanın%20yeşil%20sahalar%20inmesi%20yasaklanır.%20Amigo%20Orhan%20için%20açık%20tribünde%20özel%20bir%20bölüm%20yaptırılır.%20Bu%20özel%20bölüm%20amigo%20Orhanın%20%20tahtıdır%20ve%20ülke%20oradan%20yönetilir

Orhan’ın bir elini kaldırışıyla tüm stat donar kalır. Bir el işaretiyle gök gürültüsü gibi şarkılar marşlar tüm kent de yankılanır. Maçlara sırf amigo Orhan ve orkestrasını görmek için gelenler bile vardır. Hiçbir zaman şımarmamıştır ikinci bir Amigo Orhan Türkiye’de yetişmemiştir. Köşesine çekildikten sonra basından hep uzak durmuştur. Mütevazı bir yaşam sürmektedir. Tüm ısrarlara rağmen orkestrasının başına geçmemiştir. Nedenini ise iki kelimeyle özetler. BENİ KÜSTÜRDÜLER. Eskişehirspor’un on ikinci silahı amigo Orhan ‘sanırım yetmişli yılların sonuna doğru Fenerbahçe’den davet aldı.’Gel UEFA kupası maçında taraftarlarımızın başına geç’ kırmamıştır ve gitmiştir. Tribünlerdeki on binleri coşturan amigolarında kalbi vardır. Beşiktaş maçı ile Eskişehirspor küme düşmüştü. Amigo Orhan sahanın ortasında hıçkırarak ağlıyordu. Tribünlerden ‘Orhan... Orhan’ sesleri yükseliyordu. Belliydi ki artık Birinci ligde çakmayacak olan şimşeklerin taraftarı son kez Es – Es çekmek istiyorlardı. Bağırırken ağladıklarını kimse görmeyecekti. Orhan sahanın ortasına geçip eğildi. Yüzünü kapamıştı, gözlerinden boşalan yaşları göstermek istemiyordu. Erkekler ağlamazdı. Hele amigolar hiç ağlamazdı ama o ağlıyordu. Es – Es için, o büyük takım için ağlıyordu.

Eskişehirspor ilkler takımı olduğu gibi taraftarı da o yıllarda her şeyin ilkini yapmıştır. Ülkede deplasmana maça gitme olayını Eskişehirspor taraftarı başlatmıştır.Tribünlerde kartonlardan dev yazılar yazmayı yine Eskişehirspor taraftarı yapmıştır. Şarkıları marşları hep ilk olarak Es-Es taraftarı gerçekleştirmiştir. Eskişehirspor taraftarı büyüktür, ‘EN BÜYÜKTÜR
DSİ Es Es
Yukarı
Azrail_26 Liste gör
Yazar

Murat Bayırlı
Yer: Antalya
  Alıntı Azrail_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 18:43
Alıntı yapılan ypeker

[/QUOT

Göremedikki özleyelimLOL
[/QUOTE]

Wala doğru:D
O Sene Bu Sene
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 19:03
Benim gençliğimde açık tribünün önüne geldimi,
kulakları sağır eden bir uğultu olurdu, ayağa kalkardık.
Bir baba çekildikten sonra, ardından da üç kez ESES çekilirdi,
her bir ESES bir öncekinden daha gür çıkardı, şimdiki gibi cılız değil.
Benim şimdi tribündeyken maçı izlememe alışkanlığım o yıllara dayanır,
yani maçı izlemek için değil Eskişehirsporu desteklemek için stada giderdik.

# Direnmüdavim....

Yukarı
Android_26 Liste gör
Usta Yazar

Semih
Yer: Dünya
  Alıntı Android_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 19:12
Ya bütün türkiye biliyor amigo orhan ı ama biz daha göremedikUnhappy Küçüklük başa bela be kardeşim gelsede taraftarı ateşlese 12 yıldır çıkmaya bu kadar yaklasmısken küslüğün filan anlamı olmaz hersey eses için
We will make Eskişehirspor great again!
S.Ö.
Yukarı
Adrenalinss Liste gör
Deneyimli Yazar

Burak
Yer: Eskshr//Esprta
  Alıntı Adrenalinss Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 19:17

bi gelse zaten eskişehir atatürk stadı yıkılır bea dimi :) keşke gelebilse..

https://www.facebook.com/eskisehirspormedya1965

Sayfamızı Takip edebilirsiniz.
Yukarı
emrESES_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Ankara-Eskşehir
  Alıntı emrESES_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 19:20

Amigo Orhanımızla övünüyoruz ama daha hiç görmedim ben.

Yeni nesi onu dinleyerek , ögrenerek büyüdü fakat hiç göremedi.

Şimdiye kadar gelmedi ise

Bu saatten sonrada geleceğini zannetmiyorum.

Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES
Yukarı
Fnd_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Şentürk
Yer: Edirne
  Alıntı Fnd_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Şub/2008 saat 19:20
Orhan abimiz bizim herşeyimiz eğer gelirse çok süper şeyler olur kelimelerle anlatamıyorum çünkü düşününce bile heyecanlandım...benden bu kadar.
Yenilsende yensende taraftarın senle...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 27>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,242 saniyede hazırlanmıştır