eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  123 14>
Yazar
Mesaj Ters sıralama
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Konu: TFF 1. Lig 2019-2020 Sezonu
    Tarih: 19/Oca/2020 saat 20:23
TFF 1. Lig’in 18. haftasında Keçiörengücü sahasında Eskişehirspor’a 1-0 mağlup oldu. Eskişehirspor Teknik DirektörüMustafa Özer, maç sonunda düzenlediği basın toplantısında, "Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. İnanılmaz bir mücadele verdiler. Gerçekten biz zor günler yaşıyoruz, oyuncularımız bizi bırakıp gitti. Ama aslan gibi 23 tane genç kardeşimizi hazırladık ve lige başladık" diye konuştu.

Özer, "Maça baktığımız zaman kaleci Ekrem iki gündür hastaydı devre arası oyundan çıkmak istedi onu da fedakarlığından dolayı kutluyorum. Halil İbrahim santraforumuz kafasına bir darbe aldı onu da oyundan almak zorunda kaldık. Furkan Polat’ı da sakatlığından dolayı oyundan aldık. Sizlerle taktik sistem konuşmak isterdim ama şuanda bulunduğumuz durum çok farklı şuan biz şehir olarak kurtuluş savaşı veriyoruz. Eskişehir’de, eğer Türk futbolunda devrim olacaksa bu Eskişehir’den ve Eskişehirspor’dan başlamalıdır. Mücadelemiz aynı zamanda Anadolu takımları için örnek olacaktır" şeklinde konuştu.

"Bu galibiyeti başkanımıza, yönetim kurulumuza ve bizi her zaman destekleyen Eskişehirspor taraftarlarına armağan ediyorum" diyen Özer, şunları kaydetti:

"Eskişehir, futbol gelenekleri olan geçmişte Türk futboluna büyük renk katmış bir şehrimiz, gerçekten inanılmaz bir desteğimiz var. Keçiörengücü’nü de tebrik ediyorum çok iyi mücadele ettiler. Bu galibiyet ileriye dönük bizi ligde tutmak için çok önemli bir galibiyetti. Oyuncularımın özgüven kazanmasını sağladı ama işimiz daha bitmedi. Önümüzde çok önemli maçlar var."

İHA
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Oca/2020 saat 17:07
Bu galibiyet en çok da bu takım nasıl olsa küme düştü diye düşünerek alacaklarını bahane edip ayrılan futbolculara kapak olsun :) 
Keçiören 0 esesimiz 1
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
Furkan2696 Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Furkan2696 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 17:47

Eskişehirspor ilk hazırlık maçından mağlup ayrıldı

Eskişehirspor, ikinci yarı hazırlıkları kapsamında Antalya kampında Almanya'nın Hansa Rostock ekibi ile karşılaştı. Kırmızı Şimşekler karşılaşmadan 3-0 mağlup ayrıldı
Eskişehirspor ikinci yarı hazırlıkları kapsamında Antalya'da Almanya'nın Hansa Rostock takımı ile karşılaştı. Ekibimiz bu ilk hazırlık maçından 3-0 mağlubiyetle ayrıldı. Belek Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşma saat 15.00'de başladı. Karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 berabere biterken, rakibimizin gollerini 56 ve 90. dakikada Korbinian Vollmann ve 86. dakikada Ulrich kaydetti.
Eskişehirspor karşılaşmaya Ekrem Kılıçarslan, Bedirhan Altunbaş, Mevlüt Çelik, Furkan Balaban, Hakan Aslantaş, Mehmet Özcan, Kıvanç Karakaş, Onur Bayramoğlu, Mete Kaan Demir, Alperen Kocabaş, İbrahim Halil Öner 11’iyle başladı. İkinci yarıda oyuna Melih Ağa, Cemali Sertel, Furgan Polat, Mehmet Feyzi Yıldırım, Tolga Yakut, Yiğit Utku Gök, Hasan Ulaş Uygur, Metehan Altunbaş, Berkay Tanır, Göktuğ Kaan Ünüvar, Bilal Ceylan dahil oldu.
Kırmızı Şimşekler, 10 Ocak Cuma günü de Fatih Karagümrük ile hazırlık maçı yapacak.
~~ ÖLÜMÜNE ES-ES ~~
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
Yer: Esk / Sazova
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 17:34
Bakalım zaman ne gösterecek? Ben Mustafa Akgören ve yönetiminin şuana kadarki yönetimlerini göz önünde bulundurduğumda, sene sonu küme düşmüş bir Eskişehirspor olacağını, gelecek yıl da direkt küme düşme cezası alacağını, 2020-21 sezonuna -30 puan civarında 3. ligde başlayacağını düşünüyorum.. Mustafa Akgören sponsor bulur takımdaki tüm oyuncuları tekrardan geri getirir ve oyunculara bir miktar da olsa ödeme yapabilirse en büyük destekçisi de ben olurum.. Fakat eminim ilk söylediklerim olacak ve malesef elimizde avucumuzda hiçbirşey kalmayacak.. Bakalım zaman neyi gösterecek?
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 16:54
Emre herşeyi güzel güzel anlatmışsın. Kayyumun işleyişinden bahsetmişsin bunlar çok güzel. Bu defa soru şu; kayyuma kalıpta geçmiş yöneticilerden hesap sorabilen bir külüp var mı? Önümüzde böyle bir örnek var mı?

Minareyi çalan kılıfını uydurur. Biz şu anda külüp kayyuma kalsın Halil Ünal dan hesap sorsun diyeceğimize 10 yıl önce Necati, Batuhan gibi isimler transfer edilirken, araya menejerler girerken, sahnelere fındık fıstık atılırken tepki gösterecektik. Gösterebildik mi veya gösterdiğimiz tepki yeterli oldu mu? Keşke senin dediğin gibi olsa da önceki yönetimler hesap verebilse. Buna itiraz edecek bir Eskişehirsporlu tanımıyorum.

Şimdi sorulara gelelim
1) yönetimi değerlendirmek için henüz çok erken. Çok zor bir görev üstlendiler hepimiz biliyoruz. Memnun muyuz değil miyiz zaman gösterir
2) Bu külübe ekonomik olarak bir artıları yok. sponsorluk çalışmaları vs. ne durumdayız bunları bilmiyoruz. Yarın sanırım bir basın toplantısı yapılacak umarım bilgiler paylaşılır.
3)Kurulu kadro bozulursa bu ligde kalmamız imkansıza yakın.
4) Mustafa Akgören den daha mantıklı bir aday bulamıyorum. İnşallah çıkar.
Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
Nestor26 Liste gör
Yazar

Bartu Can
  Alıntı Nestor26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 13:58
Kaçırılan şöyle bir nokta da var. Şehrimiz çok büyük olmamasına rağmen koskoca Eti'sinden tutun Sarar'ına, Arçeliğine, Tüsaş'ına...vb gibi sektörünün önde gelen birçok firmasına ev sahipliği yapmaktadır.

Fakat bunların bir çoğu elini taşın altına koymayı bırakın, kulüp üyelikleri dahi bulunmamaktadır. Neymiş ETİ spor konusunda futbolla sınırlı kalmak istemediğinden fazla katkıda bulunmuyormuş veya neymiş geçmişte 3-4 tane holigan Sarar aleyhine tezahürat yaptığı için Sarar ailesi kulüp kapısından girmemeye yeminliymiş.

Böyle büyük markalar için komik bahaneler bunlar.

Sonuçta bu sıradan bir futbol kulubü değildir. EsEs bir markadır, sevdadır ve en önemlisi bu güzel şehrimizin en önemli temsili değerlerinden birisidir.

Kısaca son kongrede farklı bir başkan adayı yokken sorumluluk alıp bu göreve gelen Mustafa Akgören'i eleştirmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. yönetiminde gereksiz isimleri var yalan değil fakat daha çok yeni bir yönetim.

Büyükşehir Belediyemiz zaten kulubü desteklemiyor. şehrimizin büyükbaşları şu anki tabloyu görmezden geldiği sürece kimse kusura bakmasın SMS kampanyasıymış , atkı kampanyasıymış bunlarla kalıcı bir çözüm bulamayız.

Sonuçta cefakar taraftarımızın da madddi bir sınırı var. Nereye kadar 3-5 kuruşunu böyle kampanyalara harcayacak...?
İyi günde ESESli, kötü günde sapına kadar ESESliyiz.

Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 12:55
Alıntı yapılan ender_26esk

Alıntı yapılan e^3_Nicola

...
,

Emre yazını keyifle okudum. Yalnız kaçırdığın nokta şu;

Sanki kongrede Mustafa Akgören ile birlikte 3-4 tane paralı adaylar vardı da delegeler zorla Mustafa Akgören i seçti gibi. Başka aday var mıydı?

Şimdi Mustafa Akgören in yerine kendini koy. Cebinden para veremeyeceğine göre versen bile hangi birine verebilirsin hangisine yeter?

Veya Eskişehirspor u yok etme planında bahsetmişsin. Mustafa Akgören in veya benim gibi taraftarların neden böyle bir amacı olsun. Elimize ne geçecek.

Ender Hocam,
- Kongrede aday olmayabilir.. Aday olmaz ise ne olur?
- Kulübe kayyum atanır.. Kayyum ne yapar?
- Çevirilebilecek bir durum var ise kulübü yaşatmaya çalışır.. Yok ise ne yapar?
- Kulübün kapanmasına karar verir ve yönetimde de devlet temsilcisi olduğundan kulübün borçlarının alacaklılara ödenmesi için borcun oluştuğu tarihteki sorumlulara yargı yoluyla durum bildirilir..

Sonuç olarak borçlar kimden kalmışsa devlet nezdinde sorumlu onlar olur.. Şimdi buradan hareketle, kulübün kayyuma kalmadan kapanması kimin işine gelir düşünelim..

- Taraftarın işine gelir mi? Kesinlikkle gelmez..
- Kongre üyelerinin işine gelir mi? Kesinlikle gelmez..
- Mustafa Akgören'in işine gelir mi? Saf ESES sevgisiyle tanıdığımız Tatar Mustafa'nın da işine gelmez.. Fakat Mesut Hoşcan yönetimindeki Mustafa Akgören'in işine gelir mi, gelmez mi bilemiyorum..
- Halil Ünal ve Mesut Hoşcan'ın işine gelir mi? Şüphesiz dört gözle bekliyorlardır böyle bir sonu ve en çok onların işine gelir..

Kulüp sahipsiz kalmasın diye yönetimi aldılar ve paraları yok diyelim.. Peki sahipsiz kalmayan kulübe birşeyler katıp gerçekten sahipsiz bırakmadılar mı? Yoksa sadece isimlerini başkanlık koltuğuna yazdırıp, paramız yok ama sahipsiz bırakmadık mı demekteler? Eskişehirspor yok olduktan sonra o koltukta kimin oturduğu önemli değil..

Benim aklım mantığım almıyor bu mantığı.. Ee paramız yok, biz sahipsiz bırakmayacağız.. Sonra kulüp yok olup gidince mücadele ettik ama olmadı.. Var mı böyle bir şey ya? Bu tarz yönetimler (Halil'in getirdiği Kaan Ay'da dahil) kulübün kayyuma kalmasını engelleyip can çekişerek yok olması anlamına gelmektedir..

Çıkıp bir basın açıklaması dahi yapmayan bu şahıslar "Paramız yok" ile bana hiçbirşey anlatamazlar.. Bıraksaydınız kayyuma gitseydi derim o zaman bende.. Madem kayyum "Öcü" gibi görülüyor, o zaman o yönetim şeklinden daha iyi birşeyler yapmanız lazım..

- Ender kardeşim sen söyle peki sen memnun musun bu yönetimden?
- Ne gibi bir artıları var bu kulübe?
- Kurulu kadroyu bozarlarsa ligin ikinci yarısında lige tutunabileceğimize inanıyor musun?
- Düşeceğimizi düşünüyorsan Mustafa Akgören'in o koltukta oturmasının mantıklı olduğunu düşünüyor musun?
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 11:20
Alıntı yapılan e^3_Nicola

Berkay Tolga Dabanlı da takımdan ayrıldı.. Marko Milinkoviç, Jesse Sekidika, Ferhat Kiraz derken bir darbe de savunmanın ortasında yaşanmış oldu.. Zaten hasbel kader maç geçiştirdiğimiz bir mevkimizdi savunma hattımız, oranın da ilk yarı için en çalışkan en hırslı adamını kaybettik.. Berkay'ın gidişine daha önce "üzüleceksin" deseler inanmazdım fakat bu sene gösterdiği özveri ile gerçekten gidişine üzdü beni..

Takım birbir dağılıyor ve yönetim çıkıp iki kelime konuşmuyor.. Geldiklerinden beri sadece yeni teknik direktörün imza töreninde görebildik ve orada da kulüp ile ilgili soruları yanıtlamayarak, konumuz teknik direktör değişikliği dedi ve geçiştirdi..

Arkadaşlar uyanın o güzel uykunuzdan.. Taraftarın arasından birileri yönetimi aldı, düşeceksek onlarla düşelim gibi düşünceler tüm taraftarlara empoze edilmeye çalışılıyor, bunları yemeyelim.. Bu kulübün içi boşaltıldığında yani iyi oyuncular bir bir gittiğinde ne yaşadık unutmayın.. Hoşcan bunu yapmıştı ve küme düşmüştük.. Yönetimdekiler de onun izinden ilerliyor.. Anlaşılır gibi değil taraftarımız da yönetimden yana olmuş, paraları yok napsınlar diye eleştirenlere kafa tutuyorlar..

Arkadaşlar ESKİŞEHİRSPOR'u YOK ETME PLANLARINA ALET OLMAYIN..

Bu ligde tutunabilmemizin tek yolu iyi kadromuzu koruyup yola devam etmekti.. Elimizdeki kadroyu kurabilmek için geçen sene devre arasında verilen transfer açma girişimlerini, çekilen çileleri, ağız kokularını unutmayın.. Bu mücadeleye şuan ihanet ediliyor..

Kulübü başkalarına bırakmamak için aday oldular, paramız var demediler söylemlerine kanmayın arkadaşlar.. Kulüp başkasına kalsaydı ne olacaktı? En iyi ihtimalle bu kadar yönetilirdi.. Kadroyu koruyup ligde kalamadıktan sonra babamın oğlu yönetse ne olur kulübü?

2. lige düştüğümüz anda alacağımız puan cezalarıyla zaten otomatikman 3. lige düşeceğiz.. Belki de direkt küme düşürme cezaları alıp 3. lige orada da alacağımız puan cezalarıyla BAL'a düşeceğiz..

Kulübün yaşaması için bu ligde kalması şart.. Bunun için de iyi oyuncuların kadroda tutulması gerekiyor.. Tamam Jesse yaşı ve potansiyeli itibarı ile tutulamaz anlarım ama ona da ödersin borcunu, satarsın milyon Euro'ya..

Şimdi soruyorum Mustafa Akgören ve yönetiminin amacı nedir? Taraftarın içinden gelen arma sevdalıları olarak kulübü yaşatmak mı, yoksa birileri tarafından görevlendirilerek kulübü yok etmek mi?
,

Emre yazını keyifle okudum. Yalnız kaçırdığın nokta şu;

Sanki kongrede Mustafa Akgören ile birlikte 3-4 tane paralı adaylar vardı da delegeler zorla Mustafa Akgören i seçti gibi. Başka aday var mıydı?

Şimdi Mustafa Akgören in yerine kendini koy. Cebinden para veremeyeceğine göre versen bile hangi birine verebilirsin hangisine yeter?

Veya Eskişehirspor u yok etme planında bahsetmişsin. Mustafa Akgören in veya benim gibi taraftarların neden böyle bir amacı olsun. Elimize ne geçecek.

Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
Furkan2696 Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Furkan2696 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 09:56
Bu takım 2. Kez küme düşmüyor, Düşürülüyor ! Senaryo aynı. Çıkıp şimdi gençlerimiz var onlar daha iyi daha hırslı oynayacak diyenlerimiz olacaktır. Gençlerden bir kismindan şüphem yokken bir kismindan şüphem var. Neden mi takım bir bir dağıldığı zaman içlerinde fırsat olan hepsi gidecekte ondan. Diyelim ki kimse gitmesi sadece Emreler Sissokolar vs gitti elimizde sadece bizim gençler kaldı. Halil mi gol atcak? Çok iyi golcu olsaydi suan zaten forvetimiz o olurdu , oyunu kim kurcak Talha mı ? Oyun kurabilcek tecrübeye fiziğe beceriye sahip birisi birileri olsaydi Marko gidince yada gitmeden o oynardı. Mevlüt ile furkan vs mi 2 li stoperimiz olcak? Kimsenin beğenmediği ama çalışan Berkay ı kesemediler. Kale bekler kanatlar zaten onlara hic girmiyorum. Allah aşkına bu Takım şu kadro ile bile (güzel ve doğru yönetim ile çok iyi noktada olurdu) ligin en cok gol yiyen takimi bizim gençler mi bizi ligde tutacak öyle bi yetenekleri olsaydı hepsi 11 de diğerleri yedekte otururdu. Kimseyi küçük görmüyorum onlar bizim çocuklarımız da yapabilecek kapasitede değiller öyle bisi olsaydı şuan Mersin Antep falan bu ligte devam ederdi ya da biz 14 puanlı falan olurduk. Ölmeye garanti gözü ile bakılan ile pek fazla ilgilenmezler sadece göz boyarlar bilirler çünkü ne yapsak ölen ölecek. Bu saatten sonra kınalar benden yakmak isteyen yaksın . Merak ediyorum 3 gün sonra kulüp tamamen dipte kimler kalacak yoksa Osman beyfendi falan proje takım kurup hemen ona mı geçecekler?
~~ ÖLÜMÜNE ES-ES ~~
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Oca/2020 saat 09:13
Berkay Tolga Dabanlı da takımdan ayrıldı.. Marko Milinkoviç, Jesse Sekidika, Ferhat Kiraz derken bir darbe de savunmanın ortasında yaşanmış oldu.. Zaten hasbel kader maç geçiştirdiğimiz bir mevkimizdi savunma hattımız, oranın da ilk yarı için en çalışkan en hırslı adamını kaybettik.. Berkay'ın gidişine daha önce "üzüleceksin" deseler inanmazdım fakat bu sene gösterdiği özveri ile gerçekten gidişine üzdü beni..

Takım birbir dağılıyor ve yönetim çıkıp iki kelime konuşmuyor.. Geldiklerinden beri sadece yeni teknik direktörün imza töreninde görebildik ve orada da kulüp ile ilgili soruları yanıtlamayarak, konumuz teknik direktör değişikliği dedi ve geçiştirdi..

Arkadaşlar uyanın o güzel uykunuzdan.. Taraftarın arasından birileri yönetimi aldı, düşeceksek onlarla düşelim gibi düşünceler tüm taraftarlara empoze edilmeye çalışılıyor, bunları yemeyelim.. Bu kulübün içi boşaltıldığında yani iyi oyuncular bir bir gittiğinde ne yaşadık unutmayın.. Hoşcan bunu yapmıştı ve küme düşmüştük.. Yönetimdekiler de onun izinden ilerliyor.. Anlaşılır gibi değil taraftarımız da yönetimden yana olmuş, paraları yok napsınlar diye eleştirenlere kafa tutuyorlar..

Arkadaşlar ESKİŞEHİRSPOR'u YOK ETME PLANLARINA ALET OLMAYIN..

Bu ligde tutunabilmemizin tek yolu iyi kadromuzu koruyup yola devam etmekti.. Elimizdeki kadroyu kurabilmek için geçen sene devre arasında verilen transfer açma girişimlerini, çekilen çileleri, ağız kokularını unutmayın.. Bu mücadeleye şuan ihanet ediliyor..

Kulübü başkalarına bırakmamak için aday oldular, paramız var demediler söylemlerine kanmayın arkadaşlar.. Kulüp başkasına kalsaydı ne olacaktı? En iyi ihtimalle bu kadar yönetilirdi.. Kadroyu koruyup ligde kalamadıktan sonra babamın oğlu yönetse ne olur kulübü?

2. lige düştüğümüz anda alacağımız puan cezalarıyla zaten otomatikman 3. lige düşeceğiz.. Belki de direkt küme düşürme cezaları alıp 3. lige orada da alacağımız puan cezalarıyla BAL'a düşeceğiz..

Kulübün yaşaması için bu ligde kalması şart.. Bunun için de iyi oyuncuların kadroda tutulması gerekiyor.. Tamam Jesse yaşı ve potansiyeli itibarı ile tutulamaz anlarım ama ona da ödersin borcunu, satarsın milyon Euro'ya..

Şimdi soruyorum Mustafa Akgören ve yönetiminin amacı nedir? Taraftarın içinden gelen arma sevdalıları olarak kulübü yaşatmak mı, yoksa birileri tarafından görevlendirilerek kulübü yok etmek mi?
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  123 14>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,078 saniyede hazırlanmıştır