eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: 2019-2020 Transfer Dönemi
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2019-2020 Transfer Dönemi

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 57>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar


Ş.EMRE
Yaş: 31
Katılım: 11/Tem/2015
Yer: Esk / Sazova
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1395
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2019 saat 12:54
Eskişehirspor, yukarıda değerli abilerimin de dediği gibi planlı bir şekilde yok edilmeye mahkum bırakılıyor..

Her aklı başında Eskişehirsporlu gibi bende yeni bir takımın peşinden koşmam, koşamam.. Futbol benim için Eskişehirspor'dan ibaret.. Kötü bir son olursa Eskişehirspor gibi futbol da biter benim için.. Belki amatör maçları takip etmeye Eskişehir Demirspor'u izlemeye devam ederim ama daha ötesi de benim için imkansız..
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 36
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7605
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2019 saat 15:39
Anemon Otel’de yapılması gereken ancak çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta sonraya ertelenen genel kurul öncesi ES TV’ye konuşan başkan Osman Taş, FIFA tehlikesine açıklık getirdi. Genel kurul kararı almadan önce bu dosyalar ile ilgili avukatlar ve oyuncularla görüştüğünü ve ödeme planı yaptıklarını belirten Taş, “Daha önce yöne-timimin aldığı bir genel kurul kararı var. Ben bu kararı iptal etmiştim. Bunun gerekçesi ise kulübün kapısına dayanan puan silme, küme düşürme ve transfer cezalı dosyalar vardı. Bu dosyaları yapılandırdık. Ödeme planı çıkardık ve o an için cezaların gelmesini engelledik” dedi. 
Eskişehirspor'un Sebastian Punto ve Ruud Boffin'e 500'er bin Euro'luk ödeme yapması gerekiyor.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar


Ş.EMRE
Yaş: 31
Katılım: 11/Tem/2015
Yer: Esk / Sazova
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1395
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2019 saat 08:20
Alacaklılardan olumlu yanıt aldık!

Bir özel bankanın üst düzey yöneticiliğini, genel müdürlüğünü ve yönetim kurulu başkanlığını yapmış olan Bahri Bakaç, Yeni Oluşum Grup Adına yazılı bir açıklama yayınladı.

ESKİŞEHİRSPOR 08 Ekim 2019 Salı 02:18

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Eskişehirspor Genel Kuruluna;

Mevcut yönetimin olağanüstü ve iyi niyetli çabalarına rağmen üstesinden gelemediği ve bugün için içinden çıkılması zor bir durum haline gelmiş bulunan ve ağır borç yükü altında sıkıntılı süreçler yaşayan, içine düştüğü menfi finansal sıkıntılar nedeniyle sürekli yenilgiler alan, güç kaybeden, yeni yatırımlar imkanı bulamayan, marka değerini kaybeden ve sorunların her geçen gün kartopu gibi büyüdüğü spor kulübümüzün bulunduğu bu durumdan çıkabilmesi ve eski gücünün üzerinde bir güce kavuşabilmesi amacıyla yönetime talibiz.

Spor Kulübümüzün ne kadar mevcut borçlarının bulunduğunu henüz bilmiyoruz. Yönetime geldiğimizde Due Dilligence yaparak kulübümüzün mevcut ve gerçek tüm borçlarını bir program dahilinde ödeme ve borç yükü içinden çıkartmak düşüncesi ve arzusundayız. Henüz yönetime geçmiş olmamamıza rağmen iyi niyetli olarak haberdar olduğumuz ve spor kulübümüzden alacaklı olan sporcuların alacaklarına ilişkin alacaklı vekili yerli ve yabancı avukatlarla temasa geçmiş olup borçların ödenmesi hususunda ödeme programı sunmuş, yönetime gelmemiz halinde anlaşmazlıkların giderilmesine yönelik kendilerinden olumlu yanıt almış ve prensip olarak kendileri ile sorunların çözümü konusunda önemli ölçülerde anlaşmış bulunmaktayız.

Eskişehirspor olarak sahaya çıktığımızda seyredilmeye değer bir oyun sunabilmek ve sürekli kazanan bir takım olmak için yönetimsel ve teknik açıdan üzerimize düşenin fazlasını yapmak amacı ile yönetime adayız. Ne kadar para harcadığınızın bir önemi yoktur. Yani iyi oyun oynayamıyor ve kazanamıyor iseniz problem var demektir.

Bu durumda ne yapılabilir?
1-) Başarılı sistemleri örnek alacağız.
2-) Sportif faaliyetlerimize ilişkin yeni yatırımlar yapacağız.
3-) Sportif faaliyetlerde şiddete eğilimi azaltacak sporu her alanda sevdireceğiz.
4-) Stadyumumuzu aile ve gençler için eğlenceli bir sosyal alan haline getireceğiz.
5-) Kendi spor kulübümüzün spor iletişim kanallarını genişleteceğiz.
6-) Büyük ve marka olmuş şirketlerle işbirliği halinde olacağız.
7-) Yabancı ülke takımları ile dostluk maçları düzenleyeceğiz.
8-) Spor Kulübümüzün marka değerini yükseltecek programlar uygulamaya koyacak ülkemizin en iyi oynayan takımını kuracağız.
9-) Tanınmış ve saygın hale gelmiş spor insanlarını takımımıza kazandıracağız.
10-) Spor oyun anlayışımızı altyapıdan başlatarak genç yeteneklerimizi A takım düzeyine taşıyacak sistemsel bir altyapı anlayışı oluşturacak ve bu sayede başarılı gençleri spor hayatına kazandıracağız.
11-) Mali gücümüz ile seyirci kapasitemizi yükselteceğiz.
12-) Düşük maliyetli fonlar sağlayacak, kulüp gelirlerimizi artıracak ve rekabet üstünlüğü elde edeceğiz.
13-) Yerli ve yabancı futbol federasyonlarındaki problemlerimizi süratle çözeceğiz.
14-) Mevcut teknik heyet ve sporcu kadromuzun maddi ve manevi tüm problemlerini çözümünü süratle gerçekleştirecek ve mevcut kadromuzu muhafaza ederek ara transfere kadar transfer yasağına ilişkin ödemelerimizi gerçekleştirerek transfer engelini kaldıracağız. Aynı zamanda süper ligde bulunan dört büyük kulüplerle yapmış olduğumuz temaslarla birlikte anlaşma sağladığımız futbolcuları kiralık olarak kulübümüz kadrosuna dahil ederek takımımızın küme düşmesini de engelleyeceğiz.   

Spor kulübümüzün hak ettiği yerde olması için gösterilen tüm çaba ve kararlar oldukça önemlidir. Eskişehirspor'a katkı ve hizmetlerinden ötürü tüm emeği geçenlere teşekkür etmeyi bir borç bilir, siz değerli üyelerimizin vereceği kararlar ile seçilecek olan ve başarılarla dolu aydınlık geleceğe spor kulübümüzü taşıyacak yeni yönetim ve ekibine şimdiden başarılar diliyoruz."

Kaynak: 222haber.com
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar


Ş.EMRE
Yaş: 31
Katılım: 11/Tem/2015
Yer: Esk / Sazova
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1395
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2019 saat 08:34
Bu yeni oluşum, camia tarafından destek görmese ve eleştirilse de hala aday olmakta ısrarcı davranıyor.. Yaptıkları açıklamada Eskişehirspor'un mali durumundan haberlerinin olmadığını kendileri de itiraf etmişler aslında.. Yazdıkları maddeler ise çok büyük paralar gerektiren işler.. 14. maddede geçen "dört büyük kulüp" ifadesi de Eskişehirspor camiasının kırmızı çizgilerine ne derece hakim olduklarını gösteriyor..

Eskişehirspor bir Osman Taş vakasını daha yaşarsa büyük ihtimal bunu kaldıramaz.. Eskişehir'in benimsediği bir ismi başkan yapmak ve en başta "ETİ" ile yeniden sponsorluk imzalamak gerekiyor.. Ardından formanın koluna başka bir sponsorluk almak, led reklam panolarını iyi kullanmak, stadyuma sponsor bulup kullanmak vs vs.. Bu yazdıklarımı Eskişehir firmalarından alabilecek kişi Eskişehir tarafından tanınan güvenilen bir isim olmalı.. Sinan Bey bu topa bir daha girmeyecek anlaşılan.. Pazar gününü merakla bekliyorum inşallah olumlu gelişmeler yaşanır..
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 36
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7605
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Eki/2019 saat 14:33
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da, takımın eski futbolcusu Sebastian Pinto’ya ödenmeyen borç nedeniyle küme düşme tehlikesi yaşanıyor. Siyahkırmızılı takım, sezon başında Pinto’ya ödenmeyen borçlar yüzünden Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından 6 puan silme cezası almıştı. 
Eskişehirspor önceki sezonlarda forma giydirdiği futbolculara olan borçlarıyla uğraşmaya devam ediyor. Sezon başında 6 puan silme cezası alan EsEs’in başından kara bulutlar dağılmıyor. Kulüpten alınan bilgilere göre siyahkırmızılı camianın şu anda Sebastian Pinto’ya 500 bin Euro, Ruud Boffin’e 500 bin Euro, Akaminko’ya 500 bin Euro ve Funes Mori’ye de 122 bin Euro borcu bulunuyor. Boffin ve Akaminko’nun dosyaları Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) görülürken Funes Mori ile görüşen kulüp yetkilileri Arjantinli oyuncudan ek süre istedi. Eskişehirspor’un Pinto’ya 20 Ağustos20 Eylül tarihlerinde toplamda yapması gereken 200 bin Euro da henüz ödenmedi. Eskişehir temsilcisinin 20152016 sezonunda formasını giyen Pinto’ya olan borcunu ödemediği takdirde küme düşme tehlikesi bulunuyor. Kulübün nasıl bir önlem alacağı merak ediliyor.
Öte yandan geçen pazar Eskişehirspor'un olağanüstü seçimli genel kuruluna 999 delegeden sadece 60'ı katılmış, yeterli sayıya ulaşılamadığı için genel kurul 13 Ekim Pazar gününe ertelenmişti. 
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
Furkan2696 Liste gör
Deneyimli Yazar


Furkan
Yaş: 24
Katılım: 11/Tem/2015
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Mesajlar: 401
  Alıntı Furkan2696 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 09/Eki/2019 saat 13:47
Sadece acil ödemelerde bile 10.5 Milyon TL para lazım. Bunun yanında elimizdeki oyuncu kadrosuna en az 5-7 Milyon ödeme desek ekstra Ali Veli falan da para isteyip imza vermese vs. 3-5 Milyon da öyle bize tahmini 20-25 Milyon TL gibi bir para lazım ki bu sanki birazcık bu seneyi kurtarıcak ama seneye çok etkili olmayacak bir tutar.

Şimdi sorular şu :

- Gelecek olan (aday çıkarsa) elinde ne kadar nakit var? 5 mi 15 mi ?

- Sponsor bize tabiri caizse (yok ama) kilodumuza kadar lazım. Hani 3-5 demeden kol şort göğüs sırt çorap hatta ve hatta gerekiyorsa isim ve stad ki bence gerekiyor sponsor lazım. Ama şuan ortada bisi yok.

- Takimin hakları , işte ne biliyim şirketleşmesi vs gibi işler halledilmeye çalışılcak mı yoksa Bizim ondan haberimiz yoktu ya şunu bilmiyoduk gibi şeyler devam edecek mi ?

- Son olarak birbirinin kuyusunu kazanlar gelirken oooo Eskişehir evladı diyip onu bana sövüp sonra ortalık boka dönünce sıvışanlar yeni yönetim ile ne olacak ?
~~ ÖLÜMÜNE ES-ES ~~
Yukarı
Daredevil Liste gör
Deneyimli Yazar


Onur
Yaş: 41
Katılım: 11/Ağu/2015
Yer: Ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 602
  Alıntı Daredevil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2019 saat 14:07
koskoca şehirden bu takıma sponsor olacak birileri çıkmıyor mu? 
Yukarı
Turtle Liste gör
Yazar


Kayhan Uzbil
Yaş: 49
Katılım: 01/Ağu/2007
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
Mesajlar: 103
  Alıntı Turtle Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2019 saat 14:20
Ne takımın puan sıralamasında ki durumu, ne oynanan kötü futbol, ne eksi puanlar, ne kötü yönetim, ne ödenmesi imkansız borçlar, vs...
Bunların illa ki bir çözümü bulunabilirdi belki, ama beni en çok korkutan bu forumda yaklaşık 1 haftadır 1 satır bile yazılmış olmaması. İşte yukarıda yazdıklarım belki takımın yok olmasına sebep olmayabilirdi ama taraftarın umudunun tükenmesi....işte gerçek sonun başlangıcı. Tebrikler başardılar. Gerçek taraftarın, sevdalılarında umutlarını söndürdüler. Umut bittiyse gelecek yoktur.....
Yazıklar olsun bu duruma gelmemize sebep olanlara...

KU
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar


Bilal
Yaş: 51
Katılım: 09/Eyl/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1990
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2019 saat 15:09
senelerdir foruma üye alınmıyor niye?
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
ESdat Liste gör
Deneyimli Yazar


Sedat
Yaş: 41
Katılım: 06/May/2014
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 829
  Alıntı ESdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eki/2019 saat 17:18
Böyle gidersek 2.lige düşeriz sezon sonu...
Pinto'nun parası yatmamış bir küme düşme cezası gelir seneye direk 3.ligdeyiz...
Tanase'nin parası yatmamış oradan transfer yasağı...
Toko'nun ve diğerlerinin parası yatmadı puan silme cezaları...

Seneye 3.ligde, transfer yasağı almış, puan silme cezaları almış şekilde başlarız maalesef...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 57>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,082 saniyede hazırlanmıştır