eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: 2019-2020 Transfer Dönemi
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2019-2020 Transfer Dönemi

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4445464748 57>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar


Ş.EMRE
Yaş: 31
Katılım: 11/Tem/2015
Yer: Esk / Sazova
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1398
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2019 saat 08:17
6 Ekim 2019'da Olağanüstü Seçimli kongre kararının ardından yönetime aday olan kişi ve grupların yaptığı açıklamalara bakıldığında bu kongrede başkan arayışına girmeye gerek kalmayacağa benziyor..
Son günlerde düzenledikleri basın toplantılarının içeriğine bakıldığında da Sebahattin Tetik'in reklam peşinde olduğu ve herhangi bir alt yapısının olmadığı aşikar.. Diğer grup yönetimde yer alacak kişilerin adlarını verdi ve daha isminin gizli tutulduğu birkaç sürpriz yönetici adaylarının daha olduğunu açıkladı.. Bu grup içinde de daha başkanın kim olacağının belli olmaması kafalarda soru işareti bırakmakta.. Bir de listelerinde yer alan bizanslılar var sanırım..

Yönetime talip olan her iki tarafında Eskişehirspor'a üyelikleri bulunmuyor ve Eskişehirspor camiası tarafından bilinen kişiler olmadığı gözüküyor.. Umarım ilk kongre ertelenmez ve gelecek cezaların önüne geçmek, mevcut futbolcu, teknik ekip, personel gibi mevcut borçlarımız biran önce ödenir..
     
Eskişehirspor yönetimine talibiz ama...

Eskişehirspor yönetimine talip olduğunu açıklayan grup bir basın toplantısı düzenledi, kadrosundaki isimleri açıkladı

Eskişehirspor yönetimine talip olduğunu açıklayan grup bir basın toplantısı düzenledi, kadrosundaki isimleri açıkladı. Basın toplantısında yönetime talip olan kişilerin kulüp tüzüğünde yer alan bir madde dolayısıyla mevcut şartlarda yönetime aday olamayacağının altının çizildiği toplantıda, kongre delegelerinden bu durumu ortadan kaldıracak bir karar almalarını bekledikleirni açıkladılar.
İşte basın toplantısında söylenenler:
Eskişehirspor yönetimine talip olan grubun açıklamaları
Eskişehirspor Yönetim Kurulu'nun almış olduğu '6 Ekim 2019'da Olağanüstü Seçimli Genel Kurula gitme kararı" kulübün içine düştüğü sıkıntılı durumdan kurtarılabilmesini amaçlayan yeni girişimler için bir fırsat yaratmıştır.
Bu kararı alan Eskişehirspor Yönetimine teşekkür ederiz.

Ancak ortaya çıkan fırsatın kulübümüze gerçekten fayda sağlamasının önünde hala engeller vardır ve bunların süratle ortadan kaldırılması gerekmektedir.
Bu engellerin başında iç tüzüğün bazı kısıtlama maddeleri gelmektedir. Bu maddeler gereğince geriye doğru son bir yıl süresi içinde kulübe üye olmadıkları gerekçesiyle pek çok seçkin insanın kulüp yönetiminde görev alması mümkün olmamaktadır.
Böylece kulübe yeni bir hava, canlılık, motivasyon ve maddi imkan getirme imkanına veya potansiyeline sahip bu insanlar kulübe yardımcı olamayıp kulüpten uzak durmak zorunda kalmaktadır.

Eskişehirsporumuzun yönetiminden ve değerli kongre delegelerinden bu engeli ortadan kaldıracak kararları süratle almalarını bekliyoruz.
Çünkü yönetime talip olan ekibimizin geneli bu tür değerli kişilerden oluşmaktadır.
Ekteki listeden de görülebileceği gibi iş dünyasından, spor düjnyasından ve çeşitli meslek gruplarından seçkin kişiler, yönetime geldiğimiz taktirde yönetim kurulunda veya diğer icra kurullarında görev alacaklardır.
Ayrıca bugün isimlerini belirtmediğimiz vali yardımcısı, emniyet müdür yardımcısı, cumhuriyet savcısı, iş insanı, sanatçı dostlarımız ile bazı sürpriz isimler yönetim kadrolarında yer alacaklarını belirtmişlerdir.
Bu arkadaşlarımızın isimlerini daha sonra açıklayacağız.
Bu basın açıklamasından sonra daha önce randevu talebinde bulunduğumuz sayın valimize nezaket ziyaretinde bulunmayı istiyoruz.
Ayrıca, Eskişehirsporumuzun başarısı için başta iktidar partisinin Sayın Milletvekilleri ile Sayın İl ve İlçe Başkanlarının, MHP'nin Sayın Milletvekili ile Sayın İl ve İlçe Başkanlarının, İYİ Parti'nin Sayın Milletvekili ile Sayın İl ve İlçe Başkanlarının desteklerini bekliyoruz.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Hocamız ile Sayın Merkez İlçe Belediye Başkanlarımızın desteklerini özellikle talep ediyor, Oda Başkanlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Üniversitelerimizin desteklerini bekliyoruz.
Daha önce de belirttiğimiz gibi Kulübümüzün eski başkan ve yöneticlerinin görüşleri ve tecrübeleri bizim için çok kıymetlidir. Onlardan kulübümüzün geleceği için bize destek vermelerini talep ediyoruz.
Tribün liderlerimiz ve cefakar taraftarlarımız kulübümüzün temel direkleri olduğu için onların yürekten gelen destekleri bize büyük güç verecektir.
Son olarak çok kıymetli kongre delegelerimizin oylarını yönetime talip grubumuz lehine kullanmalarını kendilerinden özellikle ve can-ı gönülden talep ediyoruz.
Bir kez daha belirtmek isteriz ki, yönetime talip olmamızın temel nedeni, doğru dürüst hiçbir geliri olmadığı artık herkesin malumu olan kulübümüze zor zamanında maddi - manevi destek vermektir.
Kısaca amacımız almak değil, vermektir.
Eskişehirsporumuzun çıkarlarını korumak ve kollamak her zaman birinci önceliğimiz olacaktır.
Saygılarımızla,
Eksişehirspor Yönetimine Talip Olan Grup / 24.09.2019

YÖNETİM KURULU ADAYLARI
Yönetime gelindiği takdirde yönetim veya icra kurullarında yer alacak grup arkadaşlarımız:
1.Orhan AKTEPE Es Turizm — Tatar Turizm Sahibi
2. İshak ALKAÇ Futbolcu
3. Yusuf AYDEMİR Aydemirler Uluslararası Nakliye
4. Mesut ÇALIŞKAN Sportif Direktör
5. Mehmet ÇELEBİ Eski Futbolcu, Masör
6. Mehmet ÇETİNKAYA ESDER Federasyonu Genel Başkanı
7. Bülent ÇEVİK Mali Müşavir,ESDER Fed.Gnl Bşk Yrd
8. Hüseyin DINÇ işadamı
9. Selahattin HOŞGÖREN işadamı
10. 0pr.Dr.Ersin IŞILDIR Y.Emre Hastanesi Başhekim Yrd.
11. Arif Ergun işadamı
12. Cem KARATAŞ Psikolog,ESDER Fed.Gnl Bşk Yrd
13. Necmi KOÇAK Eski Futbolcu ve Kulüp Yöneticisi
14. Adnan SEVIM Akademisyen
15. Mehmet OKUTUCU Muhasebeci
16. İskender SARI işadamı
17. Ahmet ŞAHİN işadamı
18. Yusuf ŞENPARLAK işadamı
19. Av.M.Koray USLU Avukat
20. Fırat OĞUZ işadamı
21. Özcan YILMAZER Kamu görevlisi
22. Bahri BAKAÇ : Yurtdışı Banka Genel Müdürü, Uluslarararası Bankacılık Uzmanı, Yeminli Mali Müşavir

NOT :Ayrıca, Eski Milli Futbolcu ve Fenerbahçe Kulübü Futbolcusu Sayın Cemil TURAN Yönetimimizin İstanbul Sorumlusu olacaktır.“DESTEK VERİLİRSE YÖNETİME ADAYIZ “
“BİZ GÖREVE HAZIRIZ”
Eskişehirspor başkanlığı için göreve hazır olduklarını söyleyen Sebahattin Tetik, “Eskişehirspor’un zor koşullar altında mücadele ettiğini biliyoruz. Beylik laflar etmeyeceğim. Başkan adayı olacağıma dair çeşitli söylentiler çıktı. Eskişehirspor taraftarı ve kongre üyelerimizin bizi böyle önemli bir makama layık görüp gelin kulübe sahip çıkın derse bu görevden kaçmayız, elimizi taşın altına koymaya hazırız. Eskişehirspor için çözüm aramak istiyoruz. Bu kulübe nasıl yardım edeceğimiz konusunda karar alacağız. Bu koltuğa oturacak kim varsa 20 milyon para ile göreve gelmesi lazım. Biz göreve hazırız. Eğer başka bir grup çıkarsa el birliğiyle birleşelim derlerse ona da açığız. Belediyelerimizde yanımızda olursa biz bu işin üstesinden geliriz” dedi.
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar


AHMET
Yaş: 51
Katılım: 27/Haz/2010
Yer: ANKARA
Online Durum: Offline
Mesajlar: 3188
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Eyl/2019 saat 14:18
Kim kime ne destek verecek salak mısınız kardeşim?Paranız varsa gelin.Madem kurtarmak istiyorsunuz!!O zaman bana destek versinler ben kurtarayım.Herkes bedavadan kahraman olmak istiyor.Yok öyle...
Eskişehirspor Halkın Takımıdır
Yukarı
ESdat Liste gör
Deneyimli Yazar


Sedat
Yaş: 41
Katılım: 06/May/2014
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 829
  Alıntı ESdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Eki/2019 saat 09:57
Funes Mori dosyası (170 bin euro) bu hafta kapatılmazsa veya ödeme protokolüne bağlanmazsa bir dönem daha transfer yasağı alıyoruz...

Önümüzdeki hafta da Toko'ya ödeme yapılmazsa -6 puan cezası da oradan geliyor.

Bize acil bu hafta ve önümüzdeki hafta için para lazım. Otel parasını ödeyemezken bu paraları nereden bulacağız? Başkan kayıp ortalarda yok, yönetime talip olanlar kongreyi bekliyor.Kongreden sonra geç olabilir, en azından borç olarak verseler bu dosyaları kapatsalar iyi niyet göstergesi olarak. Yoksa transfer yasağı geldikten ve bir -6 daha yedikten sonra yönetime gelseler kendilerini ve EsEs'i daha zor günler bekleyecek.

Bir sürpriz olsa da bu haftaki kongreden bir başkan çıksa artık kaybedecek zaman kalmadı. Yoksa kongre önümüzdeki haftaya kalırsa -6 puan silme daha gelecek. Bütün kongre üyeleri bu haftaki kongreye gitmeli, haftaya çok geç olabilir.

Yukarı
gündüzlerli2626 Liste gör
Deneyimli Yazar


mehmet
Yaş: 58
Katılım: 05/Ağu/2016
Yer: Almanya
Online Durum: Offline
Mesajlar: 536
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2019 saat 16:40

Önce güvenilir bir yönetim, sonra destek!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ES TV'de katıldığı 'Eskişehir'in Nabzı' programında Eskişehirspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Önce%20güvenilir%20bir%20yönetim,%20sonra%20destek!
banner14
banner60

Kazım Kurt ES TV'de katıldığı 'Eskişehir'in Nabzı' programında özetle şu ifadeleri kullandı;

En baştan söylemek gerekirse ben Eskişehirsporluyum. Bir kere sözlerime başlamadan önce bunu belirtmek istiyorum. Ben çocukluğumdan bu zamana kadar Eskişehirspor tribünlerine gitmiş bir insanım. 

Eskişehirspor’un her şeyden önce iyi yönetilmesi gerekiyor. Bu işler açlık grevi ile çözülmez. Akıl, mantık ve diyalog ile bu işler çözülebilir. Eskişehirspor bu kentin en önemli gücü. Anadolu Yıldızı payesini almış bir markadan bahsediyoruz. Kentin bir araya gelmesi konusunda bir problemi var. Ama en kolay toplanabileceğimiz konu Eskişehirspor konusu. Ben Kazım Kurt olarak en doğru ismin Sinan Özeçoğlu olduğunu kabul ediyorum. Kendisi ile de görüştüm. Değerlendirmeler de yaptık. Desteklenmesi konusunda da hem fikiriz. Kendisi bazı görüşmeler yaptıktan sonra son kararını verecek.

Sinan Özeçoğlu’na yapılan baskılar samimi değil. Bu arkadaşlar 3 ay önce Osman Taş’a baskı yapıyordu. Kaan Ay gitsin, Osman Taş gelsin diyorlardı. Kişisel kariyer hırsı ile bu işler olmaz. Önce o taraftar liderlerinden birisi, o grubu kullanarak gelmiş olduğu belediye meclisinden ya da partisinden istifa edecek. Hem Eskişehirspor’u bu noktaya getirenlere, para bulamayanlara omuz vereceksiniz sonra da çıkıp Yılmaz Büyükerşen neden para vermiyor diyeceksiniz. Böyle konuşmak hiç kimsenin haddi değil. Samimiyseniz o partiden istifa ederek tribünlerinize geri dönün. 

Halil Ünal’ı taraftarlar göreve çağırdı. Kim gönderdi, yine taraftarlar gönderdi. Ben Eskişehirspor taraftarıyım ama o tribün liderleri benim liderim değil.Günün koşullarına göre Başkan arayarak bu işler olmaz. Eskişehirspor’u yönetmek ciddi bir iştir. 

Ben zamanında uzlaştırmaya çalıştım. Ben Kazım Kurt olarak üzerime düşeni yerine getirmeye çalıştım. Osman Taş bana o gün, “benim ekibimde, param da, Avrupadan hocalarım da hazır” dedi. Ben şimdi kendisine sormak istiyorum. Hani nerede? O zaman da bu arkadaşlar onun yanındaydı. Ben o zaman kendilerini uyardım. Şimdi de Osman gitsin, Sinan gelsin diyorlar. 

Sinan Özeçoğlu daha önce başkanlık yaptı. Tecrübeli bir isim. Sinan Özeçoğlu’nun güvenilir bir yönetim kurması gerekiyor. Bütün kurumları yan yana getirmeye çalışması lazım. Ben kongenin 13 Ekim’e erteleneceğini düşünüyorum. Şeref tribünü dolduranlar, beş kuruş vermeden maça girenler çıksın piyasaya bu cenazeyi kaldırsın. Maça gidiyorum şeref tribününde yer yok. Bakıyorum AK Parti’nin bütün yöneticileri orayı doldurmuş. Bu işin bir raconu ve oluru vardır. Sinan bey doğru bir yönetim listesi yapsın para bulunması konusunda da çaba gösteririm. Bu mesele 30 bin Eskişehirspor taraftarının meselesi değil, bütün bir kentin meselesi. Kenarda durmak olmaz. Yöneticilerin ve seçilmişlerin işi de bu sorunlara çare bulmaktır. Eskişehirspor’u Eskişehir kentine ne kadar ekonomik katkı bulunduğu ortada. Eskişehirspor’da başkanlık ve yöneticilik yapmış insanları anlamakta sorun yaşıyorum. Tek tek baktığımız da hepsi kendi firmalarında çok başarılı iş insanları. Kendi şirket ve firmaları çok iyi kazanıyor. Ama bu başarıları ne yazık ki Eskişehirspor’a yansımıyor.

Ülkemizde yasalar çok açık. Belediyeler profesyonel spor kulüplerine maddi destekte bulunamaz, yönetim kurullarına giremez. Böyle bir nedenden dolayı bize hala kaç para vereceksiniz diye sorulması doğru değil. Ama para bulunması konusunda yardımcı olmaya çalışırız. Deplasmanlara otobüs temin edebiliyoruz. Eskişehirspor Vakfına biz belediyeye ait reklam bilboardlarını temin ettik. Serdal Eroy ile görüştüm. Altyapı için destek sözü verdim. Ama kulübün yöneticisi deplasmandaki maça gitmezse, az biraz para verip bir oyuncunun boşa çıkmasını engellemezse siz bir belediye başkanı olarak ne yapacaksınız. Bizim öncelikle doğru yaklaşım bekliyoruz. Eskişehirspor bu sezon küme düşmesin büyük başarıdır. Önümüzdeki sezonlarda tablo döndürülebilir hale getirildikten sonra şampiyonluk hedefi kovalanabilir. Taraftarın öncelikle bunu kabul etmesi gerekiyor. 

Herkesin bildiği ama konuşamadığı bir konu var. Kimse konuşamıyor bari ben söyleyeyim. Alırsın üçüncü ligden bir takım borcu sıfırlarsın. Eskişehir’in daha mantıkla bu işe yaklaşması gerekiyor. Kimse kusura bakmasın. Bu kadar ciddi borçlar varken bazı şeyleri de kabullenmek gerekiyor. Eskişehirspor’un tarihi falan denilebilir ama gerçekçi olmak lazım. Bir formül bulunursa ben yardıma hazırım. Belediye bütçesinden değil ama şahsi olarak bir şeyler ayarlarız.
 

222Haber
O SENE BU SENE
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar


Yüksel Peker
Yaş: 58
Katılım: 09/Ağu/2007
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2488
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Eki/2019 saat 23:09
Artık genel yaklaşım belli. Bu borçlar ödenmez. Puan silmeler, küme düşmeler, vs kulüp kapanır, alacaklılar da avucunu yalar, Eskişehirspor tarihe gömülür, 3. lig takımlarından biri sıfırdan başlanıp desteklenerek Süper Lige kadar gelinir. Yeni Malatyaspor, Gazişehir ne yaptı? Süper Lige kadar çıkınca da takımın adı olur Eskişehir Futbol Kulübü A.Ş. Artık bu senaryolara alışmamız isteniyor.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar


Bilal
Yaş: 51
Katılım: 09/Eyl/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1995
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2019 saat 07:39
Alıntı yapılan ypeker

Artık genel yaklaşım belli. Bu borçlar ödenmez. Puan silmeler, küme düşmeler, vs kulüp kapanır, alacaklılar da avucunu yalar, Eskişehirspor tarihe gömülür, 3. lig takımlarından biri sıfırdan başlanıp desteklenerek Süper Lige kadar gelinir. Yeni Malatyaspor, Gazişehir ne yaptı? Süper Lige kadar çıkınca da takımın adı olur Eskişehir Futbol Kulübü A.Ş. Artık bu senaryolara alışmamız isteniyor.


Aynen öyle birileri zaten öyle istiyordu şimdi diğer birilerinin de öyle istediği anlaşıldı. Zaten hiç bir yerden destek gelmemesi, gelememesi de bunun kanıtı.

Elim yeni kelimesini yazmak bile istemiyor, yeni takım eğer bu taraftarın zerrece bir kılçığı var ise boş tribüne oynar.

Eskişehirspor gibi para ve çıkar düzenine başkaldırı da simgeleşmiş bir olgu yok olsun umursamayın artık deniyor. İnsanlar artık usansın vazgeçsin isteniyor. Kaç sezondur bu yapılıyor. Neymiş maziymiş tarihmiş geçin bunları o kadarda önemli değil algısı oluşturulmaya çalışılıyor.

Bizi her yerde temsil ettiğini iddia edenler bize birbirlerinden farklı olduklarını söyleyenlerin demek ki hepsi aynı. Bilen zaten biliyor du da henüz benim gibi farkında olmayanlara ibret oldu.

Ne yapalım hala farkında değiliz gibi yapmaya devam mı edelim. Yazmayalım mı kaynaşık mı oluruz yada başka bir şey mi? Eyvah yok sa sosyal medya kötü mü derler? Tabi canım biz kimiz ki yazıyoruz kapayalım çenemizi.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar


AHMET
Yaş: 51
Katılım: 27/Haz/2010
Yer: ANKARA
Online Durum: Offline
Mesajlar: 3188
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2019 saat 09:29
Bilal beyin yazdıklarına kelimesi kelimesine katılıyorum.Bu kulüp kapanırsa benim de şahsen futbol sporu ile alakam biter.Başkalarını bilmem bu benim seçimim.
Eskişehirspor Halkın Takımıdır
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar


Ender
Yaş: 32
Katılım: 05/Ağu/2012
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2683
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Eki/2019 saat 18:09
Kaan Ay i istifaya zorlayıp Osman Tas i başkan yapan ve bugünleri yaşamamıza sebep olan Murat Diri yi tebrik ediyorum. İnanılmaz bir öngörü.
Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar


Yüksel Peker
Yaş: 58
Katılım: 09/Ağu/2007
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2488
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2019 saat 14:51
İmza vermeyenler, FIFAya gidenler, takımın düze çıkmasını engellemek isteyenler de avuçlarını yalamış olacaklar kulüp kapanırsa. Artık kangren olmuş bir durumda borçlar, kimse de bu yükün altına girmek istemiyor. Tabii buna sebep olan Halil Ünal ve Mesut Hoşçan zeytinyağdan kıl çeker gibi sıyrılmış oldular, onların da kulüpten alacağı var mı bilmiyorum. Bugün olağanüstü kongre yok muydu? Hiç bir yerden çıt yok. İstanbuldan gelen ekip te üye olmadıkları için tüzük gereği aday olamıyorlar; artık tren kaçtı gibi. Elde kalan futbolcular da serbest kalır, ilk yarı bitmeden takım dağılır gibi geliyor bana, ya da kulüp kayyuma kalır, yine paraşüt gibi birkaç lig birden düşüp kapanır, Gaziantepspor gibi. Adamlar Gaziantep Belediye diye yeniden kurdular, sonra Gazişehir yaptılar, şimdi de Gaziantep Futbol Kulübü adını verecekler. İktidar herhalde Eskişehir Büyükşehir Belediye diye destek verecekti kazansalardı, artık o senaryolar da yok, bakalım hangi isimle başlatılacak. Yeni Eskişehirspor hoş gelmiyor. Bari ESES olsa sadece??? Ya da Kazım Kurt'un dediği gibi, 3. Ligten bir takım al, üst liglere çıkar, adını sonra değiştirirsin.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 36
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7610
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2019 saat 11:41
1000 delegeden 63 delege geliyorsa olay zaten bitmiş ne bu rezillik
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4445464748 57>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,089 saniyede hazırlanmıştır