eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: 2019-2020 Transfer Dönemi
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2019-2020 Transfer Dönemi

 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 57>
Yazar
Mesaj
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar


Ş.EMRE
Yaş: 31
Katılım: 11/Tem/2015
Yer: Esk / Sazova
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1392
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 08:27
Alıntı yapılan grezores

Alıntı yapılan Burak2626

Sırada Bedirhan var oda gidiyo 1-2 gün gazetelerde haberi çıkar.


Bedirhan sadece kadro derinliği açısından bize lazım. Yoksa geçen seneki oyunuyla ilk 11'de hayatta oynayamaz. Transfer edecek takımlar 2. ve 3. ligden olur. Benim tahminim bizde kalacaktır. Umarım bu yıl kendisini geliştirir bana göre geçen yılın en büyük hayal kırıklığı Bedirhan'dı.


Bu arada ''Bizim çocuklar'' lafına da karşıyım. Kendimi bildim bileli bu kulüpte birazcık parlayan futbolcu, hoca kulübümüzden koşa koşa kaçmıştır. Bu durum hiç değişmedi Eskişehir çocuğu dediğimiz futbolcular 30 yıl önce de bu takımdan kaçıyordu. Takımda kim iyiyse o oynamalı sırf alt yapıdan çıktı diye ayrıcalık göstermeye gerek yok.


Bizim Çocuklar dediğimiz ve geçen sezonun başında oynatmak zorunda kaldığımız gençler arasında Eskişehirli olan oyunculardan biriydi Fıratcan.. Eskişehirli olmayıpta "Kulübüme para kazandırmadan gitmem" cümlesini kuran Mehmet Özcan mı "Bizim Çocuk" yoksa ilk fırsatta kaçıp, zor durumda olan transfer yapamayan ve kendisini yetiştiren kulübü yüzüstü bırakan mı? Bu örnekten yola çıkarak herkese "Bizim Çocuk" dememek gerektiğini görmek mümkün.. Daha önceki yıllarda da yetiştirdiğimiz oyunculardan para kazandık veya elimizden kaçırdık.. "Vefa" kelimesinin karşılığını Erkan Zengin ile Tarık Çamdal ile Alper Potuk ile gördük.. Bedavaya gidebilecekleri halde sözleşme uzatıp para kazandırarak gittiler.. Sezer Öztürk, Aytaç Kara gibi yine para kazandırarak giden oyuncularımız da oldu ama onların ekstra bir çabası olmamıştı o dönem bizim para kazanmamız için..

Kulübün futbolcudan para kazanıp kazanamama işi birazcık kendi mali yapısı ile de ilgili.. Kulübümüzün ekonomik anlamda eli güçlü olsa 1 tane bile oyuncu böyle elini kolunu sallaya sallaya gidemez.. her sezon başında sözleşmesi 1 yıl kalmış oyuncunun önüne dayarsın 4 yıllık mukaveleyi, geçmişten alacak parası da yoksa, sıkıyorsa imzalamasın.. Gönderirsin U21'e takılsın orda.. Ama kulübümüzün her futbolcuya geçmişten bir borcu olduğu için ipler hep futbolcuların elinde.. Çünkü sözleşme fesih hakları var..

Sonuç olarak kulübe para kazandırmadan gitmek bile değil bu Fıratcan'ın, Hasan Hüseyin'in, Ayaroğlu'nun ve Dorukhan'ın yaptığı.. (Semih Güler'de var bunların arasında ama onu kaale dahi almak istemiyorum..) Resmen 1 TL'ye muhtaç olan ve alt yapısından yetiştikleri bu Koca Çınarı en zor gününde yüzüstü bırakıp gitmek.. Ancak bu kadar şerefsiz olur bir insan.. Ne vefa, ne haysiyet ne de vicdan buna müsade eder dürüst bir insanda..

Bu kaçışların önüne bu ekonomikl durumda geçebilmek için, yönetimin oyuncuları profesyonel yaparken en az 6 yıllık asgari ücret üzerinden imza attırmaları ve oyunculara fesih hakkı doğurmayacak şekilde asgari ücretlerini yatırmaları gerekir.. Başka yolu yok.. Gelecek sezon da başka oyuncuların başlayacak orası burası oynamaya.. Şimdiden kadrodaki tüm gençlere dayıyacaksın aslında böyle sözleşmeleri.. Ben imzalamıyorum diyene de göstereceksin kapıyı.. Bedirhan olmaz Ali olur Veli olur ne farkeder? Hiçbirisi vazgeçilmez değil..
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar


Ender
Yaş: 32
Katılım: 05/Ağu/2012
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2679
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 10:08
elimizden kaçan alt yapı oyuncularıyla bir takım kurulur.

Semih Güler, Dorukhan Toköz, Hasan Ayaroğlu, Hasan Hüseyin Acar, Fıratcan Üzüm

şu an ki kalecilerimizden daha iyi olan Gökhan Siverek de var gidenler arasında.

Düştüğümüz sene ve sonraki sene tek tek giden diğer oyuncuları saymıyorum bile.

Bütün bunlar da gösteriyor ki futbolcu üretme anlamında potansiyel anlamda gayet iyiyiz, yönetimsel anlamda çok kötüyüz.

Geçmişle yaşanmaz önümüze bakalım elimizdeki oyuncuların kıymetini bilelim bonservissiz kaçırmayalım.

Ayrıca Fıratcan için Ts de oynayamaz yorumları filan yapılıyor. Bu biraz da futbol şansına ve Fıratcan ın kendini geliştirmek için ne kadar çalışacağına bağlı.

Dorukhan ın sayfasını okuyun Bjk de tutunamayacağı eriyip gideceği vs. düşünülmüş. Ancak Dorukhan çalışmasıyla mücadelesiyle milli takıma kadar yükseldi ve şu an Avrupa külüplerinin de transfer listesinde.

Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
ESdat Liste gör
Deneyimli Yazar


Sedat
Yaş: 41
Katılım: 06/May/2014
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 829
  Alıntı ESdat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 11:50
Fıratcan bizden 750 bin isterken trabzona 340 bine imza atmış. Olaya buradan bakmak lazım. Dorukhan'ı kendine örnek aldığını düşünüyorum fakat onun gibi başarılı olamayacak neden?
1. Dorukhan'daki karakter(kişilik ve futbol)onda yok. 2. Dorukhan'daki yetenek/potansiyel onda yok. Fıratcan trabzonda kadroya giremez 2.liglere kiralanır. 1.lige kiralarsa trabzon yazık olur oynayamaz en fazla 2.lige kiralaması lazım oynaması için. Fıratcan 21 maç 1 gol 0 asist hiçbir takım bizdeki sabrı göstermez böyle forvet olmaz.Bazı arkadaşlar para kazandırıp gitselerdi demiş. Bunlar profesyonel futbolcu duygusal bakmayacaksın yok Eskişehir evladı yok bizim çocuklar geçin bunları.Ne geldiyse başımıza Eskişehir çocuğu dediğimiz kişilerden geldi. Dorukhan'a Fıratcan'a günümüz koşullarında kim bonservis ödeyip alırdı? Biz zamanında bu adamların sözleşmesini uzatsak hala bizde olurlardı. fıratın gidişine üzülmüyorum diğerlerine de. Bu takımdaki gençlerden istanbul takımlarında/Avrupada oynayacak iki isim var 1. Mehmet Özcan 2. Dorukhan Toköz. Dorukhan'ın gidişine üzüldüm ona yapacak bir şey yok fakat elimizde mevkisinde Dorukhan'dan daha iyi olan Mehmet var ona sahip çıkmalıyız.
Yukarı
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar


Gazi Ç.
Yaş: 68
Katılım: 02/Tem/2013
Yer: ankara
Online Durum: Offline
Mesajlar: 439
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 12:16
merhaba,

   yine bir gelecek vaat eden bir oyuncumuzu kaybettik,
   taraftar haklı olarak tepki gösteriyor,özellikle de giden oyuncuya
karşı ve de vefa'dan bahsediliyor bizim çocuklar sıfatıyla ;
   yok kardeşim yok,böyle bir hakkımız yok,
   zaman,paranın insanı adam yerine koymadığı zaman'dayız,paranın olmadığı
yerde altına bir sandalye vermezler,
   bu sebepledir ki,Vefa'nın adı paradır.
   sitem mi etmek istiyorsunuz?
   edin kardeşim,kime mi ?
   görev süresi bitmeden istifa edip Kulübü orta da bırakan,takım tek tek
dağılırken seyirci kalıp,(Kayacan gibi isyan eden,Takımı bırakmak istemeyen)
Genel Kurul da yeniden yönetime gelen,
   bu sezon,bu zor şartlar altın da mücadele ederken,takımın kamp yerinden başka takıma (180.000 tl.ödenemediğinden) transfer olan futbolcuların bedavaya
gidişlerine seyirci kalan,
   Yönetimlere isyan edin.


    
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar


Bilal
Yaş: 51
Katılım: 09/Eyl/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 1986
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 15:14
Gazi abiye katılıyorum o yüzden de bu yönetimden hiç umudum kalmadı zannedersem taraftar oyalanıyor bu yönetimde bir şey yapmaya gelmemiş demek ki denizlisporun başkanının yaptığını yapmıyorlar ve yapmayacaklar geçmiş olsun seneye de ligte kalmaya oynayacağız demektir. Ben bu sezon ilk defa kombine almayacağım. Zaten 50-tl 100 tl ye kombine bilet mi olur rezalet başka da bir şey değil maç başı 2,5 tl bunu kendine yakıştıran kulüp ne transferi açabilir ne de süperlige çıkabilir. Haydi geçmiş olsun bize. Bu takımın süperlige çıkması bence istenmiyor. O yüzden de yönetime denizlinin başkanı gibi kişiler gelmiyor.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar


Güray
Yaş: 36
Katılım: 30/Ağu/2007
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Mesajlar: 7603
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 18:30
Eskişehirspor 2019-2020 sezonu için kulüp lisansı alması için çalışmalarını  sürdürüyor. Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Topkaya, yaptığı açıklamada, “Gündemde transferin açılması ve kulüp lisansı alınması var. Önceliğimiz tabi ki 3 puan silme cezası alınmaması için kulüp lisansının alınması var.  Şuanda önümüzde 89 dosya var. Bu dosyalardan muvafakatname almamız gerekiyor. Çalışmaları hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Alacaklılar kulüp lisansı alınması için yardımcı oluyor. Fakat transferin açılması için imza vermeye yanaşmayanlar var” dedi.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar


Yüksel Peker
Yaş: 58
Katılım: 09/Ağu/2007
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2486
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 18/Haz/2019 saat 22:34
Belki başka başlık altında yazıldı, atlamış olabilirim. Dorukhan'ın Beşiktaş'a transferinde sözleşmede Beşiktaş'tan bir başka takıma transfer edilirse bize de bundan bir hisse olacak mıydı?
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
Ende Liste gör
Deneyimli Yazar


Hakan
Yaş: 40
Katılım: 05/Oca/2010
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Mesajlar: 354
  Alıntı Ende Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2019 saat 02:42
Nice 54 yıllara Es Es'im.
Her şey senin için Es-Es'im.
Yukarı
gündüzlerli2626 Liste gör
Deneyimli Yazar


mehmet
Yaş: 58
Katılım: 05/Ağu/2016
Yer: Almanya
Online Durum: Offline
Mesajlar: 536
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2019 saat 04:05
Alıntı yapılan ypeker

Belki başka başlık altında yazıldı, atlamış olabilirim. Dorukhan'ın Beşiktaş'a transferinde sözleşmede Beşiktaş'tan bir başka takıma transfer edilirse bize de bundan bir hisse olacak mıydı?


Ne hissesi Yüksel bey.
Dorukhan bizden sözlesme yenilemeden Eskisehirspor,a yetistirme parasi haric elini kolunu sallayarak gitti.
O SENE BU SENE
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar


Yüksel Peker
Yaş: 58
Katılım: 09/Ağu/2007
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Mesajlar: 2486
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Haz/2019 saat 08:24
Alıntı yapılan gündüzlerli2626

Alıntı yapılan ypeker

Belki başka başlık altında yazıldı, atlamış olabilirim. Dorukhan'ın Beşiktaş'a transferinde sözleşmede Beşiktaş'tan bir başka takıma transfer edilirse bize de bundan bir hisse olacak mıydı?


Ne hissesi Yüksel bey.
Dorukhan bizden sözlesme yenilemeden Eskisehirspor,a yetistirme parasi haric elini kolunu sallayarak gitti.


Bu "yetiştirme parası" denilen şey, bir başka takıma transfer olursa ondan alınacak hisse diye hatırımda kalmış.
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7891011 57>


Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,078 saniyede hazırlanmıştır