eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor - Birevim Elazığspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 13:21
Sezgin Coşkun: Eskişehirspor forması altında Süper Lig'de futbolu bırakmak istiyorum.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un takım kaptanı Sezgin Coşkun, "Benim tek isteğim, Süper Lig'e çıkan Eskişehirspor kadrosunda yer almaktı. Eskişehirspor forması altında Süper Lig'de futbolu bırakmak istiyorum." dedi.

Eskişehirspor'a 2007-2008'de transfer olan 35 yaşındaki futbolcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, siyah-kırmızılı takıma transfer olduğu sezon futbolcu arkadaşlarıyla takımı Süper Lig'e taşıdıklarını anımsatarak, o sezon yaşadığı heyecanı şimdi de hissettiğini kaydetti.

Eskişehirspor camiasının neler istediğini çok iyi bildiğini ifade eden deneyimli futbolcu, şöyle konuştu:

"Bu formaya iki sezon veda ettim. 2016-2017 sezonundan Ankaragücü, 2017-2018 sezonunda da Elazığspor formasını giydim. Eskişehirspor'dan ayrıldığımda takım bir alt lige düşmüştü. Eskişehirspor ile sezon başında yeniden anlaştığımızda maddi konularda pazarlık yapmadım çünkü Eskişehirspor benim evimdir. Benim tek isteğim, Süper Lig'e çıkan Eskişehirspor kadrosunda yer almaktı. Eskişehirspor forması altında Süper Lig'de futbolu bırakmak istiyorum. Bir alt lige düştüğümüzde çok üzülmüştüm."

Eskişehirspor'un alt ligi hak etmediğini belirten Sezgin Coşkun, "Bizim yerimiz Süper Lig. Süper Lig'e çıkmak için kentimizde herkesin kenetlenmesi lazım. Kentin en önemli markası olan Eskişehirspor'u parlatmak bizim elimizde. Bunu da birlik ve beraberlik içinde yapacağız." dedi.

"Bu sezon benim için zor bir görev oldu"

Sezgin Coşkun, bu sezon çok zor zamanlar geçirdiklerini ve sezon başında transfer edilen futbolcuların oynamayı beklerken transfer yasağıyla karşı karşıya kaldıklarını anımsattı.

Oyuncuların hepsinin büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını anlatan Sezgin Coşkun, şöyle devam etti:

"Eskişehirspor hedefleri olan bir kulüp ve o hedefe uygun futbolcular transfer edildi. Herkes Süper Lig hedefiyle kulübe geldi. Transfer yasağı nedeniyle lisanslar çıkmayınca yaşanan şoku atlatmak kolay olmadı. Maddi sıkıntılar yaşadık. Bu sezon benim için zor bir görev oldu. Yönetimin, arkadaşlarımın ve taraftarın desteğiyle zor zamanları şimdilik atlattığımızı düşünüyorum. Herkes çok büyük fedakarlıklar yaptı. Lisansı çıkmayan futbolcuların hepsine transfer teklifleri yapıldı. Bu futbolcuların çoğu taraftar için takımda kaldı. Şehri gördüler, o taraftarın önünde oynamak için herkes 6 ay bekledi."

"Rakip takımın futbolcuları bizim tribünleri çekiyor"

Eskişehir Yeni Stadyum'un farklı bir havasının olduğuna değinen Sezgin Coşkun, şunları kaydetti:

"Eskişehirspor'dan ayrıldığımda yeni stat yapım aşamasındaydı. Bir gün yeni statta Eskişehirspor formasıyla taraftarın karşısına çıkamayacağım diye çok üzülmüştüm. Yeni statta bir iki maçı izlemeye geldim. Çok iyi bir ortam vardı. Atatürk Stadı'nın bir ruhu vardı. Orada büyük başarılar yakalanmıştı. Efsane Eskişehirspor kadrosuyla büyük işler yapılmıştı. Eskişehir Yeni Stadyum'da ise inanılmaz bir atmosfer var. Taraftarın ezici üstünlüğünü saha içinde hissediyorsunuz. Rakip takımın futbolcuları ve taraftarı bile cep telefonlarıyla tribünleri çekiyor."

Kaynak: AA

Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 13:23
Eskişehirspor’un eski futbolcusu Sebastian Pinto ile başı dertte. Mesut Hoşcan döneminde transfer edilen ancak olaylı bir şekilde Es Es’ten ayrılan Pinto’nun 500 bin avroluk alacağı bulunuyor. Pinto bu alacağı için FIFA’ya başvurmuştu. Şilili futbolcunun son olarak alacağı ödenmediği için kulübe FİFA’dan yazı gönderdiği belirtildi. Pinto ile anlaşma sağlanamaması durumunda Eskişehirspor Kulübü 3 puan silme ve 2 dönem transfer cezası alabilir. Yeni dosyalar geliyorEskişehirspor’da Başkan Kaan Ay ve yönetim kurulu borçları azaltmak için büyük uğraş verirken yeni gelen dosyalar bir hayli can sıkıyor. Başkan Ay, hiçbir gelir olmadığı halde borcu azalttıklarını belirtirken  yeni gelen dosyalar ile birlikte, borcun her geçen gün artmaya devam ettiğini söyledi. 
Başkan Ay, kulübü bekleyen en büyük tehlikenin ise, milyon avro’luk sözleşmeler yapılan Erkan Zengin, Tarık Çamdal, Jerry Akaminko ve Bruno Mezenga gibi oyuncuların, alacak dosyalarının sırada olduğunu, Boffin’in alacak dosyasının ise kulübe ulaştığını söyledi.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 13:25
Eskişehirspor Elazığspor maçı ligin 29. haftasında oynanacak. Peki bu maç hangi gün? Eskişehir Elazığ maçı saat kaçta? Eskişehir maçı canlı yayını hangi kanalda? Tüm bu bilgileri haberimizde derledik.Eskişehirspor ile Elazığspor, Spor Toto 1. Lig'de, 29. hafta mücadelesinde karşı karşıya gelecekler.13 Nisan 2019 Cumartesi günü Eskişehir Yeni Atatürk Stadı'nda oynanacak karşılaşma, saat 19.30'da başlayacak.Karşılaşma beIn SPORTS Max 2 kanalından CANLI olarak yayınlanacak
Eskişehirspor, Elazığ hazırlıklarına başladı
Spor Toto 1. Lig ekibi Eskişehirspor, ligin 29. haftasında karşılaşacağı Birevim Elazığspor maçı hazırlıklarına başladı. 
Ligde 6 maç aradan sonra Osmanlıspor karşısında 4-2 galip gelerek moral bulan Eskişehirspor, Elazığspor'u da yenip seri yakalamak istiyor. Bu kapsamda siyah kırmızılı ekip, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde gerçekleşen antrenman ile çalışmalara başladı. Teknik Direktör Fuat Çapa yönetiminde gerçekleşen antrenman yaklaşık 70 dakika sürdü. Isınma hareketleri ile başlayan antrenman; pas çalışması, koordinasyon ve yarım saha oyun ile tamamlandı. Sakatlığı bulunan Sezgin Coşkun ise fizyoterapist eşliğinde çalıştı. 

Diğer yandan müsabaka öncesinde Eskişehirspor 28 puanla 15. sırada, Elazığspor ise 23 puanla 17. sırada bulunuyor. 2 takım için de hayati önem arz eden karşılaşma küme düşme hattını yakından ilgilendiriyor. 

Elazığ’da umut doğdu
Lig maratonunun 29.haftasında, cumartesi günü Eskişehirspor’un konuğu olacak Elazığspor, haftayı Altınordu karşısında aldığı galibiyetin verdiği moralle geride bıraktı. Kümede kalma mücadelesi veren Birevim Elazığspor’un sportif direktörü Mustafa Aksu, “Alt sıralardan kurtulabilmek ve üstümüzdeki rakiplerle puan farkının açılmaması adına bu müsabakadan muhakkak puanlarla ayrılmayı düşünüyorduk. Planladığımız gibi oldu. İnşallah bu bizim için başlangıç olur. Bundan sonraki müsabakalarda bunu devam ettirip yarışın içerisinde olmak istiyoruz” dedi.

Emre Güral: Galibiyete ulaşacağız
Eskişehirspor'un forveti Emre Güral, Elazığspor maçı için şunları söyledi:
Şimdi önümüzdeki Elazığ maçına odaklanacağız. İnşallah onu da kazasız atlatıp 3 puana ulaşmak istiyoruz. Taraftarımızın müthiş desteğini bu maçta görmek istiyoruz. Onların desteği bizim için çok önemli. Bu takıma herkes inansın. Biz neler yapacağımızı gösteriyoruz. İnşallah Elazığ karşısında galibiyete ulaşacağız ve alt sıralardan biraz daha uzaklaşacağız.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 14:52
Kulübümüze üye olmak üzere müracaat eden, beyannamelerini veren, mali yükümlülüklerini yerine getiren, aşağıda isimleri yazılı olan 55 Eskişehirspor sevdalısının üyelikleri 10.04.2019 tarihi itibari ile  onaylanmıştır.

Yeni üyelerimize hayırlı olsun dileklerimizi sunuyor, kendilerine teşekkür ediyoruz. Üye olmak isteyen tüm Eskişehirspor sevdalılarına, başvuru sürecinin devam ettiğini bildiririz.
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar

Bilal
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 15:53
Alıntı yapılan Burak2626

Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, Ligde Kalma Primini 2 Milyon Olarak Belirledi ve 2 Milyon Tutarındaki Çeki Takım Kaptanlarına Teslim Etti.

madem parası varmış muhammet ildiz niye gitmiş :)) Düşersek suç bende değil futbolcularda diyor yani adam politikacı galiba.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 20:05
Eskişehirspor'un rakibinde kriz çıktı. Ara Transfer Dönemi’nde Giresunspor’dan transfer edilen ve Bordo-Beyazlı Formayla 3 maça çıkan 27 yaşındaki gurbetçi oyuncu Muhammet İldiz’in, özel sorunları ve maddi sıkıntıları nedeniyle Elazığspor’dan ayrıldığı ortaya çıktı. 

Liglere verilen milli arada Antalya’da yapılan kampta Muhammed İldiz’in Başkan Selçuk Öztürk ve Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar’la görüşerek sorunlarını ve sıkıntılarını iletip para konusunda destek istedi. Çözüm arayışları devam ederken, Muhammet İldiz, eşyalarını toplayarak kamptan izinsiz olarak ayrılıp ailesinin yanına gitti. 

Bu gelişmelerin ardından Elazığspor yönetimi, Muhammet İldiz’in kampı izinsiz terk etmesinin ardından bu oyuncunun çalışmalara katılmadığını tutanaklarla tespit ettirip, haklılığını ortaya koydu. 2017-2018 Futbol Sezonu’nun Ara Transfer Dönemi’nden Gaziantepspor’dan 1,5 yıllığına transfer edilen ve Elazığspor ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen alacakları ödenmediği için TFF’ye başvurup serbest kalan Muhammed İldiz’in yine maddi problemler nedeniyle Elazığspor serüveni 2. kez sona ermiş oldu. 

Konuyla ilgili olarak Bordo-Beyazlı Kulüp şu ana kadar henüz bir açıklama yapmadı.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 20:38
Fair-Play örneği Eskişehirsporlu futbolcudan örnek hareket Hakem penaltı dedi, topu bilerek dışarı attıEskişehirspor ile Kardemir Karabükspor U15 takımları arasında oynanan U15 Akademi Ligi müsabakasında Eskişehirspor'un genç futbolcusu Buğra Çağlıyan, hakemin verdiği penaltıda topu bilerek dışarı attı ve örnek bir FairPlay davranışı sergiledi.
Yukarı
Burak2626 Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: İzmir
  Alıntı Burak2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Nis/2019 saat 21:13
Elazığspor Karşılasması İçin Satılan Bilet Sayısı 3000 Kombineler Hariç
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2019 saat 11:15
Spor Toto 1. Lig’de 2013-14 sezonunda mücadele eden Eskişehirspor, ligin ilk haftasında ezeli rakibi Bursaspor’u ağırlamıştı. Es Es’in çiçeği burnunda Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ilk maçına çıkarken, karşısında şampiyonluk yaşadığı Bursaspor vardı. Es Es maçı Renato Civelli’nin kendi kalesine ve Henri Bienvenu golleriyle 2-0 kazanmıştı. Diego Angelo gol sevinci esnasında topu tribünlere göndermişti. O top bugünlerde açık arttırmayla satışa çıktı. Diriliş Eskişehirspor Twitter Sayfası’ndan yapılan paylaşımda, “2013/2014 Sezonu Süper Lig ilk hafta maçı Eskişehirspor 2-0 Bursaspor maç sonu Diego Angelo sevinçten topu tribünlere atmıştı! İşte o meşhur topu kulübümüze bağış karşılığı açık artırmayla vereceğiz” ifadelerine yer verdildi.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 11/Nis/2019 saat 11:17
Gazeteciler Ali Baş ve Arif Anbar’ın sorduğu “Seçimlerden önce Eskişehirspor yöneticilerinden bazı kişiler sizin aleyhine bir şeyler söyledi. Tabii siz seçim bittikten sonra kurban edilmek üzere getirilen danayı Eskişehirspor’a bağışladınız. Size bir barış çubuğu mu uzattı Eskişehirspor yönetimi?” sorusunu Kurt şu şekilde cevapladı, “Biz Eskişehirspor’la küs değiliz. Onlar kendi kendilerine küs. Başka yerlere selam verdiler. Dolaysıyla bir çare arıyor olabilirler. Doğal. Niye doğal? Şu an yönetim kurulunun belki yarısı AKP’nin yöneticisi. Bu kadar politize olan bir kulüpte durup dururken bize küsmeleri gayet doğal…

​“Biz Eskişehirsporluyuz”

Yönetici kim olursa olsun. Kimse zannetmesin ki ben buradayım oluyor. Ali gider, Veli gelir biz Eskişehirsporluyuz. Eskişehirspor’a devam ederiz. Ama şu olmamalı. Yönetimdeyken en kral Es Es’li olan yönetimden düştükten sonra ‘bir daha maça gidersem’ diyorsa o arkadaşlar gözüme görünmesin. Şimdi göreceğiz. Burada yönetimde olup her gün bizim aleyhimize nutuk atan bir beyefendi yönetimden düştükten sonra stada, maçlara gelecek mi ben göreceğim. Bizim rahmetli Sezai Aksoy vardı. Belediye başkanıyken zorla kulüp başkanı yaptılar. O zaman o dediydi ben topu görsem kabak zannederim diye. Şimdi topu görünce kabak zannedecek adamları da yönetici yapmamak lazım. Eskişehirspor öyle küme düşüyor işte.”

“Özel bir iddiam yok”

Gazetecilerin sorduğu, “Eskişehirspor’a en çok destek veren maçlara giden siyasi isimlerden birisiniz. Taraftar çıksa örgütlense belediyeye yürüse Kazım Kurt’u başkan istiyoruz dese kabul eder misiniz?” sorusuna Kurt şöyle cevap verdi, “Kabul edemem çünkü yasal olarak kulüp başkanı olma şansımız yok. Benim öyle bir iddiam da yok. Eskiden oluyordu, yasayı değiştirdiler. Belediye başkanları profesyonel spor kulüplerine yardım edemez, yönetici olamaz. Bence doğru da bir şey yaptılar. O nedenle ben başkan olamam. Bana kimse gelmesin. Doğru hamleler yapsınlar. Eskişehir kongre üye sayısı kaç, kongreye gelen kişi kaç? Taraftar da buna bakmalı. Yani kongreye bile gelmeyen üyelerle yönelten bir Eskişehirspor küme düşmeye mahkum. Kongreye gelecek. Hiçbir zaman ilk toplantıda çoğunluk sağlanamıyor. Kaç kere kongre erteleniyor. Yönetici adayı yok. Yöneticiliğe talip olan insan yok. Heves, inanç kalmamış. Dolaysıyla ben Eskişehirspor’u seviyorum, Eskişehirspor’un içine özel bir iddiam yok. Yani yönetici olmak gibi bir derdim yok. Biz Eskişehirspor için tribünde de saha kenarında da destekçi olanlardan bağıranlardanız” dedi.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,078 saniyede hazırlanmıştır