eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: Eskişehirspor Yönetimi
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Yönetimi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 265266267268269 273>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2019 saat 21:18
Yarın kongre uefa lisansını alamadık tff ek süre verdi sadece İstanbul Giresun almış bizim ligden ayrıca osman taş da proje liste nerde hala adayım diyor borç girtlakta halil ünal mehmet Özcan parasini yemek için yavaş yavaş klübe yanasiyor mesut Hoşçan zaten sen ne ayaklı birde sen çıkmış konuşuyorsun şaka gibi yarın kongre gene bizi bekliyor
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
Yer: Esk / Sazova
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2019 saat 12:02
Eskişehirspor Kulübü 60’ıncı Olağan Seçimli ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nı bugün yapacak. Saat 15.00’de Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan kongrede çoğunluğun sağlanması beklenmiyor

Eskişehirspor 26’ncı başkanını seçecek
Eskişehirspor tarihinde 1965-66 yılında Aziz Bolel ile başlayan başkanlık seçimlerinde, 54 yıllık tarihimizde, koltuğa 17 farklı başkan olmak üzere toplam 25 kişi oturdu. 4 kez farklı dönemlerde başkanlık yapan Halil Ünal, bu anlamda rekor kırarken, Selami Vardar, Aydın Begiter, Zeki Ünal gibi isimler ise 2 kez başkanlık koltuğuna oturdu. Eskişehirspor Kulübünün tarihindeki 60.genel kurulu olma özelliği taşıyan bugün ki genel kurulda, yeterli çoğunluk sağlanması halinde, kulübümüzün 26.başkanı seçilmiş olacak

60. GENEL KURUL
Afjet Afyonspor karşılaşmasının ardından istifaya davet edilen Eskişehirspor Başkanı Kaan Ay ve yönetimi kongre kararı almıştı. Siyah-Kırmızılı kulüp büyük bir belirsizlik içinde bugün yeni başkanını seçmeye çalışacak. Eskişehirspor Kulübü’nde, bugün yapılacak genel kurul, tarihteki 60.genel kurul olma özelliği taşıyor.

TEK ADAY OSMAN TAŞ
Kulübün tarihteki 26.başkanın belli olacağı genel kurul öncesi, başkanlık için adaylığını açıklayan tek isim ise, Osman Taş oldu. Günlerdir yönetim oluşturmak için çalışma içinde olan fakat yönetim listesine girecek isim bulmakta zorlanan Taş’ın, listesini tamamlaması halinde bugün yapılacak genel kurulda, delegeler önüne çıkması bekleniyor

ERTELENMESİ BEKLENİYOR
Tek sorun ise genel kurulun hafta içinde olması. 882 delegenin oy kullanma hakkı olduğu genel kurulun, yapılabilmesi için 442 çoğunluğun sağlanması gerekiyor. Ancak bugünkü genel kurulda çoğunluğun sağlanamayacağı ve kongrenin 30 Mayıs Perşembe gününe erteleneceği belirtiliyor.

Kaynak : Anadolu Gazetesi
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/May/2019 saat 17:52
 Eskişehirspor bugün kongreye gitti ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için kongre bir hafta ertelendi. Bu erteleme kararı üzerine kongre salonunda bulunan 50 kadar kongre üyesi 'Sıkıldık' başlığını taşıyan ortak bir bildiriye imza attı.
Yaklaşık 50 kongre üyesinin imzasını taşıyan metinde şunlar yer alıyor:

1-SIKILDIK; Kulübümüzü siyasi amaçlarına alet edip kurtuluşu siyasilerde arayan kişilerden, 
2-SIKILDIK; 500 Lirayı çok görüp kulübümüze üye olmadığı halde, mangalda kül bırakmayanlardan, 
3-SIKILDIK; Olağan hale gelen, olağanüstü kongrelerden, 
4-SIKILDIK; Eskişehirspor markasını kullanarak, kişisel itibar ve menfaat sağlayanlardan, 
5-SIKILDIK; hedefsiz, plansız ve vizyonsuz yönetimlerden, 
6-SIKILDIK; kendi işletmelerinde bir liranın hesabını yapan, Eskişehirspor’ un parasını çarçur edip, kulübümüzü borç batağına sürükleyenlerden, 
7-SIKILDIK; gönlünde İstanbul takımı olan yöneticilerden, 
8-SIKILDIK; Kulüp tüzüğümüzün 3. Maddesinde belirtildiği gibi; "Atatürk’ ün gösterdiği hedef ve ilkeler doğrultusunda üyelerin ve sporcuların yetiştirilmesi" amacına aykırı hareket edenlerden, 
9-SIKILDIK; Eskişehirspor’umuza üç kuruş para verip milyonlarca liralık reklam yapanlardan,
10- SIKILDIK; Verdiği paralarla kendini kulübün sahibi zannedenlerden, 
11- SIKILDIK; Sosyal medyadan kulübü yönetmeye çalışan, ciddiyetsiz yöneticilerden, 
12- SIKILDIK; Birlikte yola çıkan yönetimlerin kısa sürede hizipleşmesinden, 
13- SIKILDIK; Çoğunluğun sağlanmaması için kasıtlı planlanan kongre gün ve saatlerinden, 
14- SIKILDIK; Kongre salonlarında oluşturulan ve değiştirilen yönetim listelerinden, 
15- SIKILDIK; Nasıl olsa gideceğiz diyerek, özellikle genç oyuncularımızı kaybetmemize kasten neden olan ve bundan çıkar sağlayanlardan, 
16- SIKILDIK; Eskişehirspor’umuzun ve yönetimlerin üstüne çıkan kulübün maaşlı elamanlarından, 
17- SIKILDIK; Takımın en zorlu virajlarında takımın yanından olamayan yöneticilerden, 
18- SIKILDIK; İyi günde protokol ve gazetelerde boy gösterip, uçaklarla Avrupa’ya giden, kötü günde ise kafasını kuma gömenlerden, 
19- SIKILDIK; Eskişehirsporlu olduğunu iddia edip kulübümüzü icraya veren yöneticilerden, 
Bilinmelidir ki gayemiz zülfü yare dokunmak değil, yıpranan yüksek Eskişehirsporluluk bilincini ve değerlerini hatırlatarak yeni oluşacak yönetime ışık tutmaktır.
Yukarı
gündüzlerli2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

mehmet
Yer: Almanya
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2019 saat 00:27

Bir manifesto da Mehmet Şimşek'ten

Eskişehirspor Mali Asbaşkanı Mehmet Şimşek taraftarların 19 maddelik manifestosuna atıfta bulunarak sosyal medya paylaşımlarında bulundu.

Bir%20manifesto%20da%20Mehmet%20Şimşekten
banner14

'Biz de sıkıldık' diyen Mehmet Şimşek şu ifadelere yer verdi...

"Biz de sıkıldık.

1-) Saçımızı başımızı tipimizi huyumuzu suyumuzu eleştirenlerden,

2-) Sahibine göre kişneyenlerden,

3-) Birlik olacağına bölenlerden,

4-) Düşmanımın düşmanı dostumdur diyenlerden,

5-) Amacı sadece eleştirmek olanlardan,

6-) Gerçek hatalı iyi bildiği halde yazamayanlardan,

7-) Dün Ak dediğine bugün Kara diyenlerden,

8-) Bizim hiçbir şeyden haberimiz yok yazınca bunu eleştirenlerden,

9-) Maddi manevi bir işin ucundan tutmayıp işi gücü sadece konuşmak olanlardan,

10-) Kendi grubundan olmayanları kabul etmeyenlerden,

11-) Kendini Fildişi kulelerinde görenlerden,

12-) İşler iyiyken piyasada gezenlerden işler kötüyken yok olanlardan,

13-) Dün düşman dediğiyle bugün saf tutanlardan,

14-) Bir avuç adamı kaçırmak için var gücüyle uğraşanlardan,

15-) Rol çalanlardan,

16-) Hazımsızlıklardan,

17-) Ne dediğini bilmeyen adamcılardan,

18-) WhatsApp gruplarından,

19-) Bu kadar borçlu bir kulübe sırf yaşasın diye hayatını ve ticari hayatını riske attığı halde milyonlara imza atmaktan kaçmayanlara, evinin rızkını kulübüyle paylaştığı halde saygı duyacağına maça gelmekle övünüp acımasızca laf sokanlardan,

20-) Kötü kalplerden,

21-) Ağzı laf yapan kalbi kan kusandan,

22-) Kaosdan beslenen ve bir kere arayıp bir ihtiyacın var mı demeyenden,

23-) Kulübe icra gelince, futbolcu para diye dikilince içten içe üzülmeyenden,

24-) Başarısız olun diye dua edenden,

25-) Doğruya doğru yanlışa yanlış diyemeyenlerden biz de sıkıldık.

Son olarak madem hep beraber sıkıldık. Eğlenceli bir başkan ve eğlenceli bir yönetim oluşsun  diyorsanız benim bildiğim birileri var. Hep beraber eğleniriz siz de sıkılmazsınız. Eskişehirspor hiçbir başkanın veya grubun tapulu malı değildir. Allah yolunuzu açık etsin. 

O SENE BU SENE
Yukarı
Deneyimli Yazar

mehmet
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2019 saat 21:37

Aday değilim ama...

Eskişehirspor Başkanlığı için ismi geçen Nihat Çuhadar, 222Haber.com ve Muhabir26.com'a konuştu...

Aday%20değilim%20ama...
banner14

Adaylığının söz konusu olmadığı söyleyen Nihat Çuhadar, "Benim başkanlık için adaylığım söz konusu değil. Bir aday için çalışmalarımız var. Eskişehirspor'u başarıya ulaştırabilecek bir liste için görüşmelerin yapılıyor. Görüşmeleri ve çalışmaları yapanlar arasında şehrin önde gelen isimleri ve bu kulübe hizmetleri bulunmuş tecrübeli insanlar var. Benim de listede olup olmayacağım konusu net değil. Eskişehirspor camiasına güven verecek, kulübümüzü istenilen başarıları yaşatabilecek, bütünleşmeyi sağlayabilecek bir isim için  gerekli görüşmeleri yapıyoruz. 30 Mayıs'da İnşallah Eskişehirspor'un güzel bir yönetimi olacak" dedi.

O SENE BU SENE
Yukarı
Deneyimli Yazar

mehmet
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2019 saat 13:35

Bir baktık ki borç 178 milyon!

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Kaan Ay kulübün borcunun 178 milyonlara dayandığını söyledi.

Bir%20baktık%20ki%20borç%20178%20milyon!
banner14

Kaan Ay  “Mali müşavirimiz ve muhasebecimiz gece gündüz çalışarak ayrıntılı bir mali röntgen çekildi. Haftaya genel kurulda delegelere kitapçık halinde dağıtılacak. Gizlimiz saklımız yok. 158 milyon borç devraldık.

Erkan Zengin’in 4 Milyon TL'den civarı bir borç eklendi. 2012’den kalma Spor İl Müdürlüğün'den borç dosyası geldi. Bu dosyalar da eklenince bir baktık ki borç 178 milyonlara çıktı.

5 aylık görev sürecimizde Eskişehirspor’u borç batağına sokmadan, bulduğumuz sponsorlar ve maddi kaynaklarla 6 milyon TL gibi bir borcu ödedik” dedi.

Başkan Ay “Yeni dosyalar geldi. Ruud Boffin, Jerry Akaminko, Jeremy Bokila gibi isimlerin dosyaları gelecek.

Kulübü bekleyen büyük tehlike bunlar. Ayrıca mevcut kadroya 5 milyon TL’nin üzerinde ödeme var. FIFA da puan silmeye neden olabilecek dosyalar var. Sebastian Pinto dosyası Haziran ayına ötelenmişti. Pinto dosyası Haziran ayında bir şekilde çözülemezse 6 puanımız silinecek. Yeni gelecek yönetici arkadaşların buna çok dikkat etmesi gerekiyor” dedi.

222Haber

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 01:23
O SENE BU SENE
Yukarı
Deneyimli Yazar

mehmet
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/May/2019 saat 13:57

KONGRE BİZİM ATA SPORUMUZ

Eskişehirspor’da Mali Asbaşkan Mehmet Şimşek Radyospor’a açıklamalarda bulundu. Anadolu Ateşi programının konuğu olan Şimşek, Eskişehirspor'da kongre bir ata sporu haline dönüştü. Her 4 ayda bir kongre yapar olduk. Mali borçlarından dolayı ne yazık ki kalıcı bir yönetim oluşturulamı-yor. Bizde kongreler hiçbir zaman ilkinde olmuyor. Her defasında erteleniyor Yine böyle oldu” dedi

KURTULUŞ SAVAŞI YAŞADIK
“Kulislerde başkan adaylığı için konuşulan isimler elbette var. Eskişehirspor hiçbir zaman başkansız kalmaz. Kongre öncesinde adaylar kesin olarak belli olur ve 30 Mayıs'ta yeni yönetim kesinlikle oluşur. Eskişehirspor belgesellere konu olabilecek bir sezonu geride bıraktı. Kurtuluş Savaşı gibi bir süreç yaşadık desem yalan olmaz.

FUTBOLCULAR GÖZE BATTI
“Biz sezon başında altyapımızdan yetişen genç futbolcu arkadaşlarla başladık. Taraftarlarımız ve camiamız da bu çocuklara 'Bizim çocuklar' ismini verdi. Onlar da kendilerinden beklenen performanstan çok daha iyisini gösterdi. İçlerinden milli takımlara gidenler dahi oldu. Böyle olunca da futbol camiasında göze batan isimler oldular”

TEKLİFLER ARTIYOR
“Bizimle sözleşmesi 31 Mayıs'ta bitecek olan üç oyuncumuz var. Bu oyunculardan bir tanesinin başka bir kulüple anlaştı yönünde haberler çıkıyor. Diğer iki oyuncu da yeni oluşacak yönetimi bekliyor. Eskişehirspor'a sözlü olarak iki üç oyuncumuz için daha transfer teklifi geldi. Bu oyuncular için de kulübe resmi teklif gelir diye düşünüyorum”

FIRATCAN İMZA ATMADI
“Eskişehirspor son yıllarda yetenekli oyuncuları futbol piyasasına kazandırmış bir takım. Biz Fıratcan Üzüm ile sözleşme uzatmak istedik ancak kendisi buna pek yanaşmadı. İşin içine menajerler girince işler içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Fıratcan Üzüm’ün Trabzonspor'la ön protokol imzalama ihtimali çok yüksek”

TRANSFERİN AÇILMASI ZOR
“Sadece Mehmet Özcan için teklif gelmedi. İki üç oyuncu için daha nabız yoklayanlar oldu. Benim yeni oluşacak yönetimde olup olmayacağım henüz belli değil. Şu an bir transfer yasağımız var ve bu transfer yasağını açmak çok zor gözüküyor. Yeni yönetimin mevcut kadroyu elinde tutarak iyi bir planlama yapması gerekiyor”
M. Anıl AKSOY

O SENE BU SENE
Yukarı
Deneyimli Yazar

mehmet
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2019 saat 15:07
O SENE BU SENE
Yukarı
Deneyimli Yazar

mehmet
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2019 saat 15:27

Beyler son 5 gün ve bu gidişe son verilmeli!

Eskişehirspor kongre üyesi Mustafa Topkaya sosyal medya hesabından Eskişehirspor camiasına bir çağrıda bulundu.

Beyler%20son%205%20gün%20ve%20bu%20gidişe%20son%20verilmeli!
banner14

Son yapılan kongrede Kaan Ay'a rakip olan ancak seçimi az birfarkla kaybeden Mustafa Topkaya kişisel sosyal medya hesabından yaptığı yazılı çağrıda şu ifadeleri kullandı.

"10 ay öncesine kadar tribünde maç seyreden bir taraftardım. Sonra üye oldum. Anladım ki kulübü yönetenler şahsi çıkarları için kulübü uçuruma sürüklemiş. Sonra Aday oldum. Peki Size sormazlar mı kongre üyesiniz de bu kadar borcu niye ibra ettiniz diye? Hesap sordunuz mu hiç? Ben söylediklerinizi önemsiyorum. Ama Eskişehirspor'un iyiliğini istiyorsak bu tür eleştirilerden kaçınmalıyız. Ben de 18 Ocak'ta aday olduğumda aynı şeyleri yaşadım. Ama herhangi bir menfaat gözetmedim. Sadece Eskişehirspor'un geleceğini konuştum. Ama kongre üyelerinin yükü herkesten ağır. Taraftar hesap soramıyor. Ama kongre üyeleri ibra ederken araştırıyor mu? Maalesef biz bu şehirde sadece öküz altında buzağı arıyoruz. Mesela Osman Taş. 18 Ocak'tan sonra tanıdım kendisini. Kaan Ay yönetimindeydi. Takımın can suyu oldu 2.devre. Ama çok ağır eleştiriliyor. Hakkında birçok şey duyuyoruz. Eminim ki söylenenleri duyup şaşırıyordur. Bir başka aday çıksa Halil'in adamı, Mesut'un yandaşı vs vs. Böyle bir lüksümüz kalmadı. Bu takımın durumu içler acısı. Takımı bu hale getirenlere tek kelime edilmiyor. Ama yeni aday öcü...

Halil Ünal ilk devre transferi açamadı, yeni transferler yaptı tahta kapalı. Halbuki 3 milyona tahta açılıyordu. Kimse bir şey demedi. Kaan Ay ve yönetimi transferi açtı, takım ligde kaldı ama taşlandı. Anlamak güç.

Beyler!!!!!!! Gemi batıyor, hepimiz aynı gemideyiz. Yazık olur bu kulübe. Camiaya, hepimize. Kongre üyeleri tarihi sorumluluk sizin. Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Taşın altına elini koyanları kırmayalım. Emeğine yüreğine saygı duyalım. Kim varsa buyursun gelsin tartışalım. Formül geliştirebilir miyiz bakalım. Gerekirse 5 Başkanımız birden olsun. Aday çıkmasa şehir nerde diye soruyoruz? Aday çıksa bugüne kadar neredeydiniz diyoruz. Bu kısır döngüden kurtarın bu kulübü. Ben Es Es sevdalısı her arkadaşla çalışırım. Rakibimden vekalet istedim. Yaparım. Sonuçta babamızın çiftliği değil. Bütün şehrin ortak manevi değeri. Es Es için ne gerekiyorsa menfaatsiz yaparım. Başka yolu yok. Başka çıkış Yok. Bir araya gelip ortak karar vermeliyiz. Ama sadece Eskişehirspor'u tutarak. Kişilerin taraftarı olma şansımız kalmadı artık. Ben aday oldum kötü mü oldu? Sahipsiz dedikleri takımın içinde dönen oyunlar gün yüzüne çıkmaya başladı. Ben çıkmasaydım rica minnet Halil Ünal'ı tekrar başkan yapacaklardı. O oyunu bozduk. Acımasızca eleştirmeyin. Hesap sorun. Ama borcu yapanlardan, bu hale getirenlerden.

Kongre üyelerine çağrımdır!!! kongreden önce biraraya gelip konuşalım. Ortak bir karar verelim. Osman Taş gelsin. Aday olmak isteyenler gelsin. Durumu ortaya serelim. Kongre günü sürpriz yaşamak için vaktimiz Yok. Bu son dönemeç. Buluşalım tesislerde. Hem de derhal...

Tüm sevdalı arkadaşlar. Transfer açılmadığında tesislerde toplandığımız gün gibi kenetlenelim Ama bu kez erken toplanalım. İş işten geçmeden. Bütün Es Es sevdalıları. Herkes birbirine söylesin. Bu gidişe son vermek için...

Yarın bir gün bu kulüp kapanırsa en başta kendi çocuklarımızın bile yüzüne bakamayız. Anıları anlatıp iç geçiririz. Vicdanımızda ömür boyu o acıyı yaşarız. Kırmızı Şimşekler efsanesi yaşamalıdır. Bu şehrin tek ortak manevi değerine evladımız gibi sahip çıkmalıyız. Son 5 gün. Acil!

Başkan olacak kişinin puan silme cezalarını ortadan kaldırabilecek olması önemli. Osman Taş riskleri biliyor. Hazırlığı vardır bence. Ben avukat olarak kendisine de elimden gelen desteği vermeye hazırım. Yeter ki Es Es bu girdaptan kurtulsun. Başka aday varsa o da gelsin! Ama kim olursa olsun bu kez şansa bırakmayalım. Derhal işe koyulup sorunları çözme garantisini versin. Kulübü başkasına kaptırmamak için pusuda yatanlara fırsat vermeyelim bu defa. Gerçekten son şansımız olabilir."

O SENE BU SENE
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2019 saat 11:57
Eskişehirspor’da yapılacak olan kongre öncesi kimin başkan olacağı merakla bekleniyor. Camiada şuana kadar adaylığını açıklayan tek isim Osman Taş oldu. Yönetim listesini oluşturmaya çalışan Taş’ın, Kaan Ay yönetiminden bir çok ismi yeni yönetimine dahil ettiği öğrenildi. Taş’ın listesinde; Mehmet Şimşek, Mustafa Polat, Rasim Bob, Selim Demircioğlu gibi isimlerin yer aldığı öğrenildi.

Ayrıca Eskişehirspor’un eski başkanı Halil Ünal’ın da güçlü bir yönetim oluşturmak için kolları sıvadığı belirtiliyor. Eski yönetici ve başkan arkadaşlarıyla sık sık görüşme yaptığı öğrenilen Ünal’ın öncelikle İsmail Hakkı Gül’ü ikna etmeye çalıştığı sızan bilgiler arasında. Adaylığının şu an için söz konusu olmadığını söyleyen Gül birkaç gün içinde yakın çevresiyle birlikte son kararını vereceği belirtiliyor.HALİL ÜNAL ADAY OLACAK İDDİASIAyrıca Nihat Çuhadar ve Halil Ünal’ın Aydın Begiter’e ‘Başkan sen ol’ dediği gündeme geldi. Begiter’in ise buna sıcak bakmadığı daha genç ve camianın da olumlu bakacağı bir ismin ortaya çıkması gerektiğini söyledi. Son olarak Halil Ünal’ın ise her ihtimale karşı liste hazırlığı yaptığı ve 30 Mayıs’ta kendisinin aday olacağı iddia ediliyor. 30 Mayıs’a kadar Es Es’te hareketli günlerin yaşanacağı görünüyor.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 265266267268269 273>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,172 saniyede hazırlanmıştır