eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular RSS Feed: Eskişehirspor Yönetimi
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Yönetimi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 264265266267268 277>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/May/2019 saat 14:45
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, 23 Mayıs Çarşamba günü yapılacak olan kongre öncesi ES TV’ye açıklamalarda bulundu. Kurt, “Bu sezon 3. Kongreyi yapıyoruz. Demek ki bir şeyler iyi gitmiyor. Eskişehirspor’un kümede kalmasına sevinir olduk. Bu yakışmıyor. Şunu çok net söylemek istiyorum. Hiçbir şekilde bir partinin arka bahçesi olmamalı. Bu yönetimin takımı ligde bırakması, başarı gibi gözüktü. Oysa Eskişehirspor’un ligde kaldı diye sevinmesi kadar üzücü bir şey yoktur. Bunun sebebi yanlış yönetimlerdir” dedi.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2019 saat 11:16
Kıymetlidir… Şereflidir… Eskişehirspor başkanlığı büyük bir başkanlıktır!
…/…
Eskişehirspor, sanırım bu sezon tüm liglerde en fazla seyirciye oynayan ilk 6-7 takım içinde yer alıyor. Bizim ligde zaten açık ara lideriz! Taraftarların düzenlediği iftara yaklaşık 7 bin kişi katıldı. Milletvekilleri, belediye başkanları üst düzey bürokratlar! Kısacası, büyük bir camiayız! Eskişehirspor’un başkanlık koltuğu değerli bir koltuktur. Eskişehirspor başkanı şehrin önemli aktörlerinden biridir. Vali, Büyükşehir Belediye başkanlığı gibi bir koltuktur. Herkese nasip olmaz! Eskişehirspor başkanlık koltuğu milletvekili koltuğundan daha popülerdir. Sanayi Odası, Ticaret Odası gibi koltuklara açılmayan kapılar, Eskişehirspor koltuğu için açılır! Eskişehirspor koltuğu herkese nasip olmaz! Bu koltuğun değerini bilmeyenler oldu! Hakkını vermeyenler oldu! Ama hepsi silindi gitti, Es-Es, baki kaldı! Bu nedenle kimse “Eskişehirspor başkansız kalacak eyvah” diye düşünmesin! Çok büyük bir kulübüz… Koltuk mutlaka sahibini bulur!TARAFTARDAN ANINDA MÜDAHALE!Bir İstanbul takımı, Türkiye genelinde bir kampanya başlattı, “Fener ol” diye… Eskişehir’de de reklam panolarına ilanlarını asmışlar! Siyah Kırmızılı taraftarlar anında müdahale etmişler ve düzeltmişler…
Formalar Siyah Kırmızıya boyanmış, “Es-Es ol” yazılmış! Güzel boyanmış! Gerçeği böyle olmalı! Biliyorsunuz, Eskişehir’de sadece Eskişehirspor
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2019 saat 14:18
Eskişehirspor'da başkanlık yarışına giren ve güçlü bir yönetim oluşturmayı hedefleyen Osman Taş’ın listesini hazırladığı ve bazı isimler ile de bire bir görüşmeler yaptığı öğrenildi.   

Eskişehirspor’da başkanlık için gözünü karartan Osman Taş liste hazırlıklarını sürdürüyor. 18 Ocak’da yapılan Eskişehirspor genel kurulunda Kaan Ay yönetiminde yer alan ve 2. Başkan olan Osman Taş geçtiğimiz günlerde başkan Kaan Ay ile yaptığı toplantı da Ay’a “Eğer sen çıkmaz isen Eskişehirspor’a başkan olmayı düşünüyorum” demişti.  Ardından yönetimin genel kurul kararı alması ile başkan olacağını açıklayan Osman Taş kolları da sıvadı. 

Öncelikle iyi bir yönetim listesi hazırlığında olan Osman Taş’ın mevcut yönetimde yer alan ve taraftarında sevdiği isimler başta olmak üzere en az 4 yöneticiyi iknaya çalıştığı öğrenildi.

PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK

23 Mayıs Perşembe günü yapılacak olan kongrenin ilk toplantısında başkan olmak isteyen Osman Taş’ın önümüzdeki günlerde bir toplantı yaparak projelerini de açıklaması bekleniyor. Transfer tahtasını açmak için de İstanbul’da bazı görüşmeler de yaptığı öğrenilen Taş’ın yurt dışında genç oyuncuları da takibe aldırdığı sızan haberler arasında.

Öte yandan Osman Taş başkanlık için hazırlık yaparken, genel kurulda başka bir listenin çıkıp çıkmayacağı ise merak ediliyor. Diğer gündemde olan isimlerin genel kurula sadece 9 gün kala sessizliğini koruması ise dikkat çekiyor.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2019 saat 14:46
Eskişehirspor kongresi yaklaşırken, bir önceki kongrede yarışan Mustafa Topkaya'nın tekrar aday olup olmayacağı merak ediliyor. Mustafa Topkaya da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
İşte Mustafa Topkaya'nın mesajları:Eskişehirspor'u yönetmek, kriz yönetmek demektirEskişehirspor'u yönetmek demek, kriz yönetmek demektir. Hayatı boyunca kriz yönetmemiş, hatta kriz yaşamamış arkadaşların kulübü yönetmek istemesi hem kendilerine hem de kulübe kötülük. "Biz böyle olduğunu bilmiyorduk" deyip bırakmayacak bir yönetim oluşmalı. Başka türlü olmaz... Eskişehirspor hukuken dernek statüsündedir. Yani yönetim, denetim, sicil ve diğer organlar kongrede belirleniyor. Tamamı başkanın listesinde yer alıyor. Mali tabloların imzalı olması ve borçların başlık halinde değil de içeriklerinin de açıklanması gerekir. Neyi ibra ediyorsunuz? Mali tabloların imzasız olması, borçların başlıklar halinde değil de içeriklerinin de açıklanması kulübün nasıl yönetildiğini gösterecektir. Futbolculara borçlar deniyor ama hangi futbolcular denmiyor. Menajerlere borç diyor ama hangi menajere ne kadar? Açıklanması gerekir... Kongre üyelerine tarihi bir sorumluluk düşüyor. Tüm şehrin vebali onlarda. Yönetimleri ibra etmeden önce Mali tabloları irdeleyin. Gerekirse süre talep edin incelemek için. Mali olarak ibra etmeyin. Kime ne kadar borç var, nasıl oluşmuş sorun! Herşeyi anlayın. İçiniz rahat ederse ondan sonra ibra edin. Kimsenin sizleri kullanmasına ve aptal yerine koymasına müsaade etmeyin. Kulüp yönetmek çiftlik yönetmek gibi değildir. Sevdalı kardeşlerimizin okul harçlıkları nereye gitmiş öğrenin. Taraftar yollarda sevdanın peşindeyken Bebek nelere şahit olmuş... Şimdi buradan geçmiş yönetimlere bir tavsiyem var. Eskişehirspor'u ego aracınız olmaktan çıkarın. Bu kulübü şahsi emellerinize ve korkularınıza alet etmeyin. Bir şehrin kaderini avucunuzun içine almayın. Bu çatı kutsal bir çatı. Çarpılırsınız. Benden söylemesi... Eskişehirspor Başkanı seçilmek için önerebileceğim birkaç cümle:  1.Kulüp, tarihin en kötü günlerini yaşıyor.  2.Bu iş 15 kişinin yapacağı iş değil, şehir sahip çıkmalı. 3.Belediyeler ve STK lar yardım etmeli. 4.Transfer yasağını kaldırmaya çalışacağız. Başka türlü olmuyor!!! Ben kulübe gönüllü avukatlık yaparım dedim, hatta vekalet bilgilerimi Twitter dan attım. Ama vekalet çıkarılmadı! Sebebi de söylenmedi. Oysa krizi yönetecek bir avukata ihtiyaç olduğunu onlar da biliyordu. Ama niye vekalet vermediler yüz yüze gelince soracağım. "Aday olacak mısınız?" sorularına henüz cevap veremiyorum. 18 Ocak'tan önce bulduğumuz Mali kaynak İle ilgili yeni bir görüşme yapıp aynı referansı almam halinde değerlendireceğim. Kimin aday olduğu elbette önemli ama seçilene köstek değil de destek olabilecek bilinç oluşmalı..."
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/May/2019 saat 14:50
Taraftarımzın ve Kongre Üyelerimizin isteği doğrultusunda Ramazan ayında olmamız nedeni ile kongre saatimiz Odunpazazarı Belediyesi ile görüşülerek saat 15:00'e alınmıştır.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/May/2019 saat 14:20
Eskişehirspor'da kongre yaklaştıkça başkan adaylığı için de birçok kişinin adı geçiyor. Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa da bu konuda görüşlerini dile getirdi.10 milyonu olmayan gelmesin“Futbolcuların tamamı ile ilgili rapor hazırladım. Kongre sürecindeyiz. Başkan olmak isteyen kim çıkarsa ben kendilerine raporların birer kopyasını veririm. Şu ana kadar kimse bu konu için benimle temasa geçmedi. Yeni gelecek yönetimin benimle çalışmak isteyeceği kesin değil. Belki çalışmak istemez. Başkan adaylarına şunu söylemek istiyorum. Kim aday olursa olsun 10 milyon nakit parası olmayan gelmesin. Transfer yasağını kaldırmak sadece doğru çalışma ile mümkün.”Osman Taş ile hiç görüşmedim“Önümüzdeki sezon göreve devam etmem için oluşacak olan yönetim listesini bir görmem lazım. Ben Eskişehirspor’a faydalı olacağımı düşünürsem göreve devam ederim. Osman Taş ile hiç görüşmedim. Ben de kendisini herkes kadar tanıyorum. Kendisinin Eskişehirspor’u çok sevdiği çok net gözüküyor.”
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2019 saat 11:01
Eskişehirspor’un, Afyon maçıyla beraber kümede kalması kesinleşince, tribün liderleri, politikacılar ve kulüp başkanlığına aday olmak isteyenlerin, birbirine girdiğini söylemek zorundayım. Kaan Ay’ın gitmesi gerektiğini düşünenler, kalması gerektiğini savunanlar, sadece yönetim revize edilsin diyenler, kulüp politikaya alet edildi görüşünü dillendirenler vesaire… Nihayetinde mevcut Başkan Kaan Ay tartışmaları bitirmek için 23 Mayıs’ta olağan genel kurulun yapılacağını açıklayarak, “aday olmayacağım” dedi. Bununla beraber, kulisler de bir hayli hızlandı. Osman Taş, aday olacağını bir kez daha deklare etti ve ilerleyen günlerde projelerini açıklayacağını söyledi. Taş’ın yanı sıra, adaylığını açıklamasa da, eski Başkan Sinan Özeçoğlu’nun da aday olabileceği öne sürülüyor. Tabii her dönem olduğu gibi, bu dönemde de, Halil Ünal’ın kulübün başına geçebileceği ya da işaret edeceği bir ismi destekleyebileceği konuşuluyor.
*
Tüm bunlarla beraber ciddiye alınması gereken bir öneri sunuldu. Kamuoyu tarafından oldukça mantıklı bulunan bir öneri bu. Şöyle ki: Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’i Avrupa kenti yaptı, Büyükerşen’in kırsal bölgeleri kalkındırma çalışmaları ise tıkır tıkır işliyor; artık Eskişehirspor’u da bir Avrupa takımı yapmasının zamanı gelmedi mi? Evet, kulağa hoş gelen bir öneri. Bana göre de Yılmaz Büyükerşen, şehrin abisi olarak, Eskişehirspor’un geleceği konusuna kafa yormalı, takıma önderlik etmeli ve arma sevdalılarına umut vermeli.
*
Peki, Eskişehirspor’un bir nevi kurtuluş reçetesi olan ‘Yılmaz Büyükerşen önerisi’ hakkında, tribün liderlerinin görüşü ne olabilir? Bu konuda Nefer Tribün Lideri Murat Diri ile Altes Tribün Lideri Erkan Koca, ES TV ekranlarında yayınlanan Vaziyet programında önemli açıklamalar yaptılar. 
*
Önce, Murat Diri’den başlayalım… Diri’nin görüşleri şöyle: 

ŞEHİRCİLİK BİLİNCİ… 
“Yılmaz Hoca’mın Eskişehirspor’a verdiklerini, Eskişehir’e verdiklerini kimse tartışamaz. Bunu tartışmak Eskişehir bilincine aykırıdır. Şehircilik bilincine de aykırıdır bu. Yani biz hem vatanını milletini, hem şehrini seven insanlarız. Bu konuda Yılmaz Hoca’nın hakkını kimseye yedirmeyiz. 

YILMAZ HOCA YOL GÖSTERSİN
Bu süreçte yapılması gereken, Yılmaz Hoca’mızın idealindeki, düşündüklerini hayata geçirmek, tabii ki bizlerin de isteyeceği bir şey olur. Ancak Sayın Yılmaz Büyükerşen Hoca’mızın, bu süreçte artık nasıl bir yol izlenmesi gerekiyorsa, bize yol göstermesi gerekiyor. 

NİYE AVRUPA TAKIMI OLMASIN?
Yılmaz Hoca’nın eğer şirketleşmeyle ilgili düşündükleri, planları, hedefleri varsa, ki doğru da; şeffaflık, kurumsallık açısından… Bunun için de şehrimize kattığı güzelliklerin yanına Eskişehirspor’a da… Sonuçta Eskişehir Avrupa kenti diye hepimiz övünüyoruz. Avrupa şehrinin kulübü de niye Avrupa kulübü olmasın?”
*
Gelelim Erkan Koca’nın ifadelerine… Diyor ki Koca:

ÖNDERLİK YAPMALI 
“Yılmaz Hoca’mızın zaten Eskişehirspor’a destekleri vardır ama daha fazla olması ve Eskişehirspor’a önderlik yapması, hocalık yapması gerekmektedir diye düşünüyorum.”
*
Evet… Her iki tribün liderinin ‘Yılmaz Büyükerşen önerisi’ hususundaki görüşlerini okudunuz. Her ikisi de, Büyükerşen’in Eskişehirspor’a katkı sunduğunu ancak artık önderlik yapması gerektiğini savunuyor. Ne diyelim? Yılmaz Büyükerşen takıma önderlik yapar yapmasına da; kafasında hiçbir soru işareti kalmayacak kadar ikna olması lazım. İkna için gereken ne? Büyükerşen’in vazgeçilmezleri olan şeffaflık ve samimiyet. Umuyorum, Büyükerşen ikna edilebilir ve Eskişehirspor’un geleceği için önder olma talebini kabul eder. Taraftar Sinan Özeçoğlu’nu istiyor!
Biliyorsunuz… Eskişehirspor kongresinde aday olacağını açıklayan tek isim Osman Taş. Ancak eski başkanlardan Sinan Özeçoğlu’nun da aday olabileceği gündemde. Bu noktada Murat Diri, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Diri, Sinan Özeçoğlu aday olursa, Osman Taş’ın adaylıktan çekilebileceği sinyalini verdi. İşte, Diri’nin o açıklaması: “Ben Sinan Özeçoğlu’nu seviyorum, kardeşiyim, sürekli de görüşürüm. Başkan olmasını her zaman isterim. Ama şu an Osman Taş’tan başka ortaya çıkan isim var mı? Şu anda yok. Tabii şimdi Sinan Başkan aday olursa, taraftarın yüzde 80’i Sinan Başkan diyecektir. Bir de şu var. Osman Taş, Sinan Özeçoğlu gibi bir isim ortaya çıktıktan sonra, aday olmayacağını kendisi de söyledi zaten.”Kazım Kurt başköşede!
Murat Diri’ye “son dönemde Yılmaz Büyükerşen, Kazım Kurt ve Ahmet Ataç üçlüsünden hangisi, Eskişehirspor’a en çok desteği verdi” şeklinde bir soru yönelttim. Diri’nin yanıtı net oldu. Şöyle ki: “Ben nasıl Eskişehirsporluysam, Eskişehirsporlu olduğumdan eminsem, Kazım Başkanın da Eskişehirsporlu olduğundan o kadar emin olduğumu söyleyebilirim. Kazım Başkanın üç belediye başkanı içerisinde en çok katkı verdiği konusu, tartışmaya bile kapalıdır bence. Kazım Başkanımızın o konuda… Hani yiğidi öldür, hakkını yeme. Eskişehirspor adı geçince, Kazım Başkanı başköşeye koymak Eskişehirspor taraftarının boynunun borcudur.”Hep aynı senaryo… 
Eskişehirspor’un geleceği konusunda, takıma gönül vermiş üniversitelilerin de görüşlerinin önemsenmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Bu anlamda ÜNİESES Başkanı Fatih Ak’ı da, ES TV’ye konuk olarak altık ve ‘üniversiteliler ne istiyor’ diye sorduk. Ak, kulübü yönetmek isteyenlerden artık somut projeler beklediklerini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı: “Gelen başkanların hepsi, belli bir meblağla geleceklerini söylüyor, şehrin dinamiklerini arkasına alarak geleceklerini söylüyor, ama özellikle son iki üç senedir böyle olmuyor. Hep aynı sıkıntılı süreçten geçiyoruz ve aynı senaryoyu izliyoruz. Bize göre gelecek başkan, projeleriyle gelmelidir. Somut bir şeyler göstermelidir. Şunları yapacağım diyerek taraftarın gönlünü kazanarak gelmelidir. Ve lafta değil, yapılabilecek gerçekçi projelerle ortaya çıkarlarsa daha faydalı olur.”Gittikçe bölünüyoruz!
Erkan Koca, Eskişehirspor’un son dönemine ilişkin nefis bir tespit yaptı. Bununla da yetinmedi, ‘ortak bir yönetim oluşturalım’ önerisi getirdi. Şunları söyledi Koca: “İsimlerin çok önemi yok ama şöyle bir şey var. Neden birlik olamıyoruz? Üç isim sayıyoruz, dört isim sayıyoruz, belki beş isim sayıyoruz… Birlik olalım, bir tane liste çıkartalım, aralarından bir tane başkan bulalım ve altına yöneticileri koyalım. Yıllardır o’cu, bu’cu, Mesut’çu, Halil’ci, Sinan’cı, Osman’cı, Kaan’cı diye bir sürü şey çıktı. Gittikçe bölünüyoruz. Sadece Mesut’çu ve Halil’ciyken, şimdi çoğalıyoruz yani.Çapa’ya vefa borcu…Ve Fuat Çapa… Kamuoyunun genel kanısı, Fuat Çapa’nın başarılı çalışmalara imza attığı yönünde seyrediyor. Bana kalırsa da, -bazı taktiksel hataları hariç- Eskişehirspor için elini değil, gövdesini taşın altını koydu. Saha içinde de vardı, kulübün sıkıştığı noktada saha dışında da takımın menfaatleri için çabaladı. Peki, Murat Diri, Erkan Koca ve Fatih Ak ne düşünüyor? Üç ismin ortak görüşü şu: “Eğer Fuat Hoca olmasaydı, bizler ikinci yarıyı çıkartamazdık. Çapa’nın yeni dönemde de kalmasını isteriz. Yeni yönetimle hiç olmazsa masaya oturmasını isteriz. Eskişehir’in Çapa’ya bir vefa borcu olduğunu düşünüyoruz.
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2019 saat 10:12
Eskişehirspor’da eski başkanlardan Halil Ünal genel kurulda Başkan olmaya hazırlanan Osman Taş ile bir araya geldi.

Çoğunluk sağlanırsa 23 Mayıs Perşembe günü yapılacak olan Eskişehirspor genel kurulunda başkanlığı düşünen ve liste oluşturmaya çalışan Osman Taş önceki akşamda eski başkanlardan Halil Ünal ile bir araya geldiği öğrenildi. Ziyaretlerini sürdüren Taş’ın güçlü bir yönetim oluşturmak istediği de öğrenildi.  
Yukarı
gündüzlerli2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

mehmet
Yer: Almanya
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2019 saat 14:22
O SENE BU SENE
Yukarı
gündüzlerli2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

mehmet
Yer: Almanya
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/May/2019 saat 14:24

HALİL ÜNAL'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

22 Mayıs 2019 Sakarya
HALİL%20ÜNALDAN%20ÖNEMLİ%20AÇIKLAMALAR%20

Eskişehirspor eski başkanlarından Halil Ünal, TÜFAD'ın iftar yemeğinde yaptığı açıklamada, "Eskişehirspor'un gelecek sezon hedefinin play off olması gerekiyor." dedi.

İftar programına katılan Eskişehirspor'un eski başkanlarından Halil Ünal, burada yaptığı konuşmasında, Eskişehirspor'un asla sahipsiz kalmaz" dedi. Ünal konuşmalarını şöyle sürdürdü: "Kaan Ay ve diğer yöneticiler kongre kararı aldı. Saygı duymak lazım. Önümüzdeki süreci değerlendirmek daha doğru olur. Eskişehirspor konusunda sadece benim değil bütün kentin sorumluluk alması gerekiyor.

HEDEFSİZ ESKİŞEHİRSPOR OLAMAZ

Eskişehirspor'un gelecek sezon hedefinin play off olması gerekiyor. Bu hedefi kovalayacak güzel bir yönetim kurulunun oluşması gerekiyor. Ben oluşacağını düşünüyorum. Hedefsiz bir Eskişehirspor'u düşünmek söz konusu değildir.

GEREKLİ DESTEĞE HAZIRIM

Bu kulüp sahipsiz kalmaz. Gerekli destekleri vermeye her zaman hazırım. Kongrede hep beraber en güzel yönetimi, en güzel başkanı seçeceğiz. Ben Süper Lig'e kesinlikle tekrar döneceğimize inanıyorum." dedi.

O SENE BU SENE
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 264265266267268 277>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,203 saniyede hazırlanmıştır