eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Süper (!) Ligin Statüsü Değişiyor.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 15>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Online Durum: Offline
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 05:27

1 - Yükselme grubu maçlarında sona doğru, ulufenin miktarı artar.
2 - Telefon dinleme ve teknik takip süresi düşer, polisin işi oldukça azalır.
3 - Başarıya endeksli taraftarların (ESES ten bahsetmiyorum) ilgisi taze tutulur.
4 - Bu maddeleri uzatmak olası, burada esas amaçlanan yükselen ateşi düşürmektir.
5 - Üniversite giriş, lise geçiş, kamu personeli seçme derken içine edilmeyen kalmamalıydı.

Angry
# Direnmüdavim....

Yukarı
escalamity Liste gör
Deneyimli Yazar

ENDER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı escalamity Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 06:32
bu sistemi ilk okuduğumda olumlu bakmıştım hedefsiz takım kalmayacağı için lige heyecan geleceğini düşünmüştüm ama sonradan iyice düşündüğümde bu kez adaletsizlikler olacağını sanıyorum bu uygulamaya göre ilk dört play off'unun 4. takımı ile ikinci dört takım play off'unun 1. si maç yapıp (yani ligdeki durumu 4. ve 5. takım) tek maç yaparak avrupa ligine gitmeyi hak kazanıyor peki sorum şu;diyelim ki bu 4. takım ve 5. takım arasında ligde 15 puan fark var bu 15 puanlık fark tek maç oynanarak kapanmış oluyor bu ne kadar adaletli sizce? bu sefer haksızlık olmuyor mu?
ayrıca ligde 1. olanın avrupaya gidememe durumu oluyor 8. olanın avrupaya gidebilme durumu oluyor bu da bana çok saçma geldi. Tff gündem değiştirmek için böyle birşey ileri sürdü ne yapacakalrını kendileri de bilmiyor hakkımızda hayırlısı olsun
kimseyi küçük görme, kimseyi de gözünde büyütme
Yukarı
dropmania_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Tuncay
Yer: Bursa
  Alıntı dropmania_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 08:18
Alıntı yapılan escalamity

bu sistemi ilk okuduğumda olumlu bakmıştım hedefsiz takım kalmayacağı için lige heyecan geleceğini düşünmüştüm ama sonradan iyice düşündüğümde bu kez adaletsizlikler olacağını sanıyorum bu uygulamaya göre ilk dört play off'unun 4. takımı ile ikinci dört takım play off'unun 1. si maç yapıp (yani ligdeki durumu 4. ve 5. takım) tek maç yaparak avrupa ligine gitmeyi hak kazanıyor peki sorum şu;diyelim ki bu 4. takım ve 5. takım arasında ligde 15 puan fark var bu 15 puanlık fark tek maç oynanarak kapanmış oluyor bu ne kadar adaletli sizce? bu sefer haksızlık olmuyor mu?
ayrıca ligde 1. olanın avrupaya gidememe durumu oluyor 8. olanın avrupaya gidebilme durumu oluyor bu da bana çok saçma geldi. Tff gündem değiştirmek için böyle birşey ileri sürdü ne yapacakalrını kendileri de bilmiyor hakkımızda hayırlısı olsun

Söylediklerine aynen katılıyorum normal sezonda şampiyon olan takım avrupa ya gidemeyebilir böyle bir durum da söz konusu ayrıca madem heyecan ve yeni gelir diyorsunuz neden düşme potasında aynı statü uygulanmıyor da üste uygulanıyor düşen düştüğü ile kalıyor. Bence de Tff gündem değiştirip Fenerbahçe'nin olaylarını kapatmaya çalışıyor umarım Uefa cezayı keser de bu saçmalıklar son bulur.
EsEs
Yukarı
hutemel Liste gör
Usta Yazar

hüseyin temel
Yer: Bilecik
  Alıntı hutemel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 10:49
Manyakça bir proje.
önce eses sonra eses
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı inadına_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 11:14
Ozaman bu sene şampiyon biziz,play off'ların takımı ESKİŞEHİRSPOR..Bu güne kadar katıldığımız bütün play off'lardan zaferle çıktık...
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
uykucu1965 Liste gör
Yazar

Mehmet
Yer: Eskişehir
  Alıntı uykucu1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 11:19
Biraz adil olmak gerekiyor, bende Eskişehirspor'luyum bizim için iyi bir proje ama vicdanım da gerçekleri söylemeden rahat vermiyor bana.
Şimdi benim takımım birinci olacak, dördüncü takıma nerden baksan 20 puan fark atacağım. Play-off lar yapılacak, ve o takım beni şansız bir golle veya hakem hatasıyla yenecek, benim şampiyonluk elden gidecek...
Şimdi bana söyler misiniz bunun neresi adil???
( Buna yorum yaparken sadece istanbul takımlarını düşünerek değil kendi takımımızı da düşünerek yorum yapalım.)
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
  Alıntı İRRASYONEL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 11:23

Statü hikaye..... Önce  ahlak değişmeliAngry

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
inadına_eses Liste gör
Usta Yazar

Melih
Yer: Aşk-ı Şehir
  Alıntı inadına_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 11:23
Alıntı yapılan uykucu1965

Şimdi bana söyler misiniz bunun neresi adil???
Beni başka takımlar ilgilendirmez beni sadece Eskişehirspor ilgilendirir.Zamanında 1 puan veya avarajla kaçan şampiyonluklarımız var ozaman bu adilmiydi sizce ne oyunlar ile kaç defa şampiyonluklarımız elimizden alındı.Bence bu sistem 3 maymunların sonu olacak sonuna kadar destekliyorum..
Tek Yürek Tek Ses...EN BÜYÜK ES-ES
Yukarı
akif_26 Liste gör
Usta Yazar

Akif YER
  Alıntı akif_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 11:35
hiç birisi değilde şu türkiye kupasının elemeli olmasına sevindim + süper lig takımları son 32 den katılacak kupaya buda çok güzel 
Yukarı
taner_es Liste gör
Usta Yazar

Mr. BLaCk
  Alıntı taner_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Ağu/2011 saat 11:52
Alıntı yapılan eses_irsadinho

Göz gezdirdim ve bir başlık bulamadım. Eğer varsa da affedin

İşte ana hatlarıyla yeni Süper Lig

Futbol Federasyonu'nun yeni sezonda uygulamaya koymayı planladığı play-off sisteminde, 34 haftalık Süper Lig maratonunda toplanan puanlar da geçerli olacak.

Şike ve teşvik soruşturmasıyla kan kaybeden Türk futbolunu cazip hale getirmek için hazırlanan projeye göre normal sezonu ilk dört sırada tamamlayan takımlar çift devreli lig usulü oynayacak. Bu takımlar ligde kazandıkları puanların avantajını play-off'ta kullanma hakkını elde edecek.

Örneğin ligi 76 puanda ilk sırada bitiren takım play-off mücadelesine 38 puanla başlayacak. 71 puan alan ve dördüncü olan takım ise 35.5 olan puanı yarım puanlık ekleme yapılacak ve 36 puanla play-off grubuna katılacak. Kulüpler böylece bir sezonluk performanslarının karşılığını play-off'taki maçlarına taşıma imkanı bulacaklar.

Dört takım play-off'ta toplayacağı puanları normal ligden taşıdıkları puanların üzerine ekleyecek ve ilk iki sırada yer alan ekipler ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek.
Aynı sistem 5 ve 8. sırada ligi tamamlayan takımların kendi aralarında oynayacakları maçlarda da uygulanacak. Böylece 34 haftalık lig maratonunda sağlanan kazanımlar da gözardı edilmemiş olacak. Play-off sistemi ile lig 40 haftaya uzayacak ve ekstra 24 maç daha oynanacak. Yeni formatta 9 hafta çarşamba günlerine lig maçı konulacak.

Sezon boyu çekişme
Yeni sistem ligi 8. sırada bitiren takıma da UEFA Avrupa Ligi kapısını açacağı için, sezon içerisindeki mücadele ve çekişme son haftaya kadar devam edecek.
Play-off mücadelesinde averaj hesaplaması aynen 34 haftalık normal sezonda olduğu gibi yapılacak. Puan eşitliği halinde önce play-off'ta kendi aralarında oynadıkları maçlardaki gol averajına, sonra genel averaja bakılarak bir sıralama gerçekleştirilecek. Ligden gelen disiplin cezaları play-off'a taşınacak. Örneğin son hafta kırmızı kart görüp 3 maç ceza alan oyuncu cezasını bu maçlarda tamamlayacak. Saha kapatma veya seyircisiz oynama cezaları da aynen uygulanacak.

EKSTRA GELİR
Lig TV'nin Süper Lig kulüp başkanları ve yöneticilerine önceki akşam verdiği iftar yemeğinde Futbol Federasyonu Başkanı M.Ali Aydınlar tarafından açıklanan yeni model, play-off'da mücadele edecek takımlara ekstra bir gelir de sağlayacak. Ancak naklen yayın gelirlerinin bölüşümü yeni kıstaslara bağlanacak. Yayın pastası aynı kalacağı için normal sezonda takımlara kazandıkları puan karşılığı ödenenen kalem bu kez 34 yerine 40 haftaya bölünecek. İddaa kuponlarında yer alacak play-off maçları sayesinde kulüpler ekstradan 6 maçlık bir kazancın da sahibi olacak.

PLAY-AUT YOK
Futbol Federasyonu yetkilileri yeni sistemle ilgili çalışmaların bir hafta içinde tamamlanmasından sonra ikinci kez kulüplerin görüşü alınarak uygulamanın ilan edileceğini açıkladı. Bu arada küme düşen takımların belirlenmesi amacıyla play-aut oynanacağı şeklindeki bazı haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulayan yetkililer, son üç sırayı alan takımın Bank Asya 1. Ligi’ne düşeceğini, Süper Lig'e yükselecek üç takımın ise eski sistemle saptanacağını kaydetti.
Türkiye Kupası'nda ise grup sistemi kaldırılacak. Takımlar eleme usulü yollarına devam edecek. Süper Lig takımları son 32'den itibaren mücadele edecek.

Not : TV8'e açıklamalar da bulunan M.Ali Aydınlar statünün kesin olarak uygulanacağını ve önümüzdeki sezonda ligimizin böyle olacağını açıkladı.

play-out olmayacakmıdyı o ya
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1234 15>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,125 saniyede hazırlanmıştır