eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Trabzonspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9596979899 167>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
alp_esk Liste gör
Yazar

alpkaan
Yer: eskisehir
Online Durum: Offline
  Alıntı alp_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 10:14
harika bir yazı Sümer abi...
Bunlar sadece futbol olarak deil, millet olarakta kinci,sinsi sürekli art niyet besleyen bir millet. sorun rizelilere,samsunlulara,artvinlilere trb ismini bile duymak istemiyorlar.onlardan dost değil arkadaş bile olmaz diorlar.trbspor dediğimizde de bize ne trbspordan diyorlar.
çok haklıllarda.
yıllar önce, işten beni kovdurtan trbluydu.... askerde ceza almama az daha askerliğimi yakmama sebeb olacak kişi trbluydu.... farklı bir işte çalışırken yine beni işten kovdurtan trbluydu.... eskişehirlilerden nefret ediyorlar.Ben bundan sonra Türkiyem üzerine trb diye bir şehir millet tanımıyorum.yanıma yaklaşmasınlar. ESESime yaptığı pislik kalmayan bu milletve takım bizlerden uzak dursunlar.
Yukarı
ESfeverES Liste gör
Usta Yazar

Murat Soylu
Yer: Almanya/Voerde
  Alıntı ESfeverES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 13:15
Bence biz bu ts yi sahamizdan süpürüp düsmelerine katkida bulunacaksak bunu zamanindaki 7-1 in acisini cikarmak icin degil de
bize son yillarda attiklari camurlar icin yapmamiz gerek. Nedeni ise zamanindaki ts futbolculari ancak görevlerini yerine getirmistir
sahaya kazanmak icin cikip hakederek farkli skor ile bizi yenmisler. Bunda yadirganacak bisey yok. Hem o sezon bize fark atan
tek takim da degildi ts. Bizim icin ise zamaninda ha 1-0 ha 15-0 kaybetmisiz degisen bisey yoktu o zamanin hatalarini baskalarinda
degil kendimizde aramamiz lazim, ki 34 maclik bir sezonda düsmemizi sadece 1 maca baglayamayiz.

ts yi insallah süründürürüz ki bize camur atmakla nereye kadar varacaklarini görürler.
Bunlar harbiden gerizekali. Bizi hakli davalarinda destek amacli arkalarina alacaklarina abuk sabuk iftiralarla düsman edindiler.
Neyse ki iyiki gercek yüzlerini göstermis oldular. Biz yinede bunlarla ugrasmaktansa kendimize bakalim derim.
Boka tas attin mi üstüne sicrar.   

Yukarı
Bidon26 Liste gör
Usta Yazar

Mert
Yer: Hollanda
  Alıntı Bidon26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 14:28
Alıntı yapılan alp_esk

harika bir yazı Sümer abi... Bunlar sadece futbol olarak deil, millet olarakta kinci,sinsi sürekli art niyet besleyen bir millet. sorun rizelilere,samsunlulara,artvinlilere trb ismini bile duymak istemiyorlar.onlardan dost değil arkadaş bile olmaz diorlar.trbspor dediğimizde de bize ne trbspordan diyorlar.çok haklıllarda. yıllar önce, işten beni kovdurtan trbluydu.... askerde ceza almama az daha askerliğimi yakmama sebeb olacak kişi trbluydu.... farklı bir işte çalışırken yine beni işten kovdurtan trbluydu.... eskişehirlilerden nefret ediyorlar.Ben bundan sonra Türkiyem üzerine trb diye bir şehir millet tanımıyorum.yanıma yaklaşmasınlar. ESESime yaptığı pislik kalmayan bu milletve takım bizlerden uzak dursunlar.

Sizin yazınız çok yanlış, bütün Trabzonu 2-3 kişiye bağlayamazsın, bizim burdada da Trabzonlu çok ama hiç birisiyle sorun yaşamadık
Eskişehirden neden nefretsinler? Eskişehirspor yüzünden mi ? böyle birşey yok bence...
Trabzonspor takım hakkında ne derseniz deyin , ama Türkiye bir bütündür bunu da unutmayın
Tanrı Tektir, Ordusu Türk'tür | Twitter: @srvn26
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 14:32
Alıntı yapılan alp_esk

harika bir yazı Sümer abi...
Bunlar sadece futbol olarak deil, millet olarakta kinci,sinsi sürekli art niyet besleyen bir millet. sorun rizelilere,samsunlulara,artvinlilere trb ismini bile duymak istemiyorlar.onlardan dost değil arkadaş bile olmaz diorlar.trbspor dediğimizde de bize ne trbspordan diyorlar.
çok haklıllarda.
yıllar önce, işten beni kovdurtan trbluydu.... askerde ceza almama az daha askerliğimi yakmama sebeb olacak kişi trbluydu.... farklı bir işte çalışırken yine beni işten kovdurtan trbluydu.... eskişehirlilerden nefret ediyorlar.Ben bundan sonra Türkiyem üzerine trb diye bir şehir millet tanımıyorum.yanıma yaklaşmasınlar. ESESime yaptığı pislik kalmayan bu milletve takım bizlerden uzak dursunlar.
Kac aydir yazmiyorum, bu yazimdan sonra yine yazmayacagim... ama senin yazilarin insani PES diyecek duruma getirir..  Sayin Büyükersenin bir lafi vardir, bazi hemserilerimiz sicak sularimizda fazla kalmis diye, anlasilan sen hic cikmamissin... Her topic de peydahladin, ele alacak bir yazin yok...Buradada sacmalamissin. Insanin memleketi degil, aldigi aile terbiyesi ve karakteri önemlidir ve farklidir. Yukarida saymissin : 

-işten beni kovdurtan trbluydu
-askerde ceza almama az daha askerliğimi yakmama sebeb olacak kişi trbluydu
-farklı bir işte çalışırken yine beni işten kovdurtan trbluydu

Hatayi hic kendinde aramadinmi? hep seni mi buldular.....

-eskişehirlilerden nefret ediyorlar   Valla tek seni tanidilarsa, hic sasmadim....

Benim tanidigim Trabzonllarda tam tersine, senin anlattiklarinla alakasi yok.

Ortami fazla germenin lüzumu yok... Sadece 4 puan öndeyiz, kim bilir Trabzon macina kadar ne olur... bizim o duruma düsmeyecegimiz ne malum?
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
kozakcı Liste gör
Usta Yazar

Özkan KOZAKÇI
Yer: Turkey
  Alıntı kozakcı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 16:34
   Bjk trabzon, fb trabzon veya gs trabzon maçlarında trabzonu tutarım trabzonda bir anadolu takımıdır bazı, kardeşlerimizin dedigi gibi 1995-1996 sezonunda yaptıkları çirkeflikleri unutmadım.Ama rakibimiz istanbul dur yıllardır onlar gibi bizde istanbula 3 lüye karşı mücadele ediyoruz.
                        Artık korkun DALTONLAR RED KİT geri döndü.
Yukarı
Cafbin_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Cafer BİNGÖL
Yer: BURSA
  Alıntı Cafbin_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 18:57
Alıntı yapılan alp_esk

adnan erden rumuzlu kişi, biz ne yazıyoruz sen ne okuyorsun???? bizim onlarla yaşadığımızı biz bilirizde sen Almanyada bir iki kişiyi tanıyıpta buraya yorum yapman saçma. Benim yaşadıklarımı beni alakadar eder, bu başlık adı altında bişeyler yazıp paylaştıysam ben ESESli renktaşlarımla özel bişelerimi paylaştım.Sen nerelisin ? Eskişehirli değilsin bu belli. Sakın ola ki trb milletini ve takımını bana anlatma...Üyeliğimi yakarım, sana da demediğimi bırakmam bana trbluları savunma.işine gücüne bak.

Aynen katılıyorum, burada kimse ts'lileri övmesin, yok Anadolu takımı falan filan, siz kendi işinize bakın. O zaman ts'yi tutun. Ts'nin bazı taraftarlarının her yerde bize kötü sözler söylediğini, sevmediğini, bir kaşık suda boğmak istediklerini bilmiyorlar herhalde bu ts'yi övenler gitsinler o zaman ts'yi tutsunlar. Ha İstanbul takımları ha ts Aynılar o kadar.
Bulunduğum Yer Bursa, Doğma Büyeme Eskişehir'liyim Yeşiltepe'liyim; Herkes Kendi Memleketinin Takımını Tutsa, İstanbul Takımları Azınlıkta Kalır. Sadece Eskişehirspor Eses
Yukarı
since65 Liste gör
Usta Yazar

vehbi
Yer: Eskişehir
  Alıntı since65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 19:43
   İlk  önce Trabzonlu olduğumu ve bundan gurur duyduğumu belirtmekle başlayayım.             
   Trabzonlu olmam Ts 'yi sevdiğim ve desteklediğim anlamına gelmiyor.Kurulduğu günden beri (8 yaşımdan beri) ES ES traraftarıyım ve yaşımın gerektirdiği ölçüde peşinden koştum ve destekledim.Hiç bir çıkar gözetmeden, sadece ES ES li olmaktan haz aldım, maddi ve manevi fedakarlıklarda bulundum.Bu forum da benim kadar ES ES le yaşamını özdeşleştirmiş sayılı kişinin olduğunu düşünüyorum.
    Ts ve taraftarını " Trabzon Milleti" ile özdeşleştirip bütün karadenizlileri düşman ilan edip aşağılamaya çalışmak ES ES taraftarına yakışmayan bir tavırdır. Nasıl ki Güvensoy, Tüzün vb. kişilerin tutarsızlıkları ve yanlışları bütün ES ES taraftarına maledilemezse,Ts deki yanlışlar da bütün Trabzonlulara maledilemez.ES ES'e sempati duyan çok sayıda Trabzonlu tanıyorum.
   Ts ye karşı duyulan tepkiyi ırkçılık boyutuna taşımaya çalışan arkadaşlar bu tür davranışlarından bir an önce vazgeçmelidir. Aksi halde bundan zarar gören ES ES'imiz olacaktır.
since1965
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 19:58
Bir gruba karsi kin ve nefret duygularini tetiklemek o gruba kufur etmekten cok daha tehlikeli.
Forumda kufur yasaksa eger, bu tur yaklasimlarin iki kez yasak olmasi gerek.
Moderatorlerimize is dusuyor burada, bu tur mesajlarin bizleri ve dolayli olarak takimimizi zor duruma dusurdugunu gormek zor degil.
Yukarı
gocmen Liste gör
Yazar

Tolga
Yer: ABD/Seattle
  Alıntı gocmen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 20:32
Benim rahmetli dedem (annemin babası) Trabzon'luydu. Babamsa Eskişehir'li. Gayet te güzel anlaşırlardı. Ben de severdim dedemi. Karadeniz'de oturan, doğma büyüme oralı olan bir çok akrabam vardır. Daha ötesine örnek vereyim. Burada bir çoğumuz Ankaragücü'nü sevmez. Taraftarından nefret eder. Annemin kuzeni, Müjdat Yalman, yıllarca Ankaragücü'nde oynadı. Hatta sadece orada oynadı. Milli takıma bile çıktı oradan. Şu anda da alt yapısının başında. Bundan dolayıdır ki akrabalarımın önemli bir kısmı Ankaragücü'lüdür.

Bütün akrabalarım, tanıdıklarımın hepsi kötü mü şimdi? Tabii ki hayır. Hepsi iyi mi? O da hayır.

Annem (evet annem, babam değil. Hani babası Trabzonlu olan annem) beni ben daha 7 aylıkken Eskişehir maçına götürmüş. Babam kadar emeği vardır Eskişehirspor'u tutmamda. O Ankaragücü'lü akarabalarım ise Eskişehirspor'lu olmam konusunda en çok desteği verenlerdendir.

İyi insanlar vardır, kötü insanlar vardır. Bir insanın nereli olduğu, hangi ırktan, cinsiyetten, dinden olduğu onun iyi ya da kötü olduğunu belirlemez. Genellemeler yaparak bunların hepsi kötü deyip ya düşmanlar edinirsiniz. Ya da hepsinin iyi olduğunu düşünüp, sonra size karşı hataları olduğunda hayal kırıklıklarına uğrayıp, sonra gene düşmanlar edinirsiniz (örnek Kocaeli taraftarlarıyla yaşananlar).

Bir de bu internet üzerinden yazışanların çoğu bir sıkıntısı olduğunda, canı yandığında daha çok yazıyor ve daha çok zarar veriyor. Bunu gören karşı taraf ise herkesi öyle sanıyor. Bir söz vardır, biz çoğunluktuk ama sizin sesiniz daha çok çıkıyordu diye. Maalesef durum biraz öyle ve işler daha sarpa sarıyor.

Sözlerimi buradaki hiç kimse şahsi olarak üzerine alınmasın. Fikirlerimi belirttiğimi düşünün sadece. Bence spor rekabet üzerine kurulmalıdır, düşmanlık değil. Birbirimize saygı duydukça daha çok büyürüz.
Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Mar/2013 saat 23:24
Ortam gergin burlardan uzaklaşmak lazım Question
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9596979899 167>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,172 saniyede hazırlanmıştır