eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Muttalıp'a Stad İstemiyoruz...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2425262728 69>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
chapman26 Liste gör
Deneyimli Yazar

h.ç
Yer: Konya
Online Durum: Offline
  Alıntı chapman26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 21:31
mutlıp olmasın diyen tüm arkadaşların gerekçeleri haklı fakat bunları herkes biliyor eminim tokide yönetimde biliyor yhani stad yapılsa o sorunlar küçük sorunlar halledilir
Yukarı
chapman26 Liste gör
Deneyimli Yazar

h.ç
Yer: Konya
  Alıntı chapman26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 21:43
sonuçta koskacaman stad yapanlar yola 2 şerit eklemesini farklı bir yol daha bulmasını da bilir :)
Yukarı
aakin Liste gör
Yazar

Alper AKIN
Yer: Turkey
  Alıntı aakin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 21:50
Alıntı yapılan chapman26

muttalıp olmasın diyen tüm arkadaşların gerekçeleri haklı fakat bunları herkes biliyor eminim tokide yönetimde biliyor yani stad yapılsa o sorunlar küçük sorunlar halledilir

Ya Muttalip a stad ve tesis yapılmasını istemeyenleri eleştirenler mantıklı gerekçelerini ortaya koysunlarda bizde 'biz bunları göremedik diyelim' biz Muttalip bölgesine karşı çıkarken yalnızca bu sorunlardan dolayı değil, Şeker fabrikası alanına yapılacak tesislerden elde edilecek rantın kaçırılmasından endişe ediyoruz . Tam yerel seçimler öncesi elimizde koz varken Atatürk stadı kompleksi elimizden alınacak  Neden Şeker fab. alanına  yapılacak ve Esesimizin yarınlarını kurtaracak tesisleri kazanmak için çaba sarf etmeyelim . Bu tartışmalar birazda yöneticilerin açıklama yapmadan oldu bittiye getirmelerinden kaynaklanıyor . Neden Muttalip tercih edildi , Şeker arazisi neden olmaz bunları mantıklı gerekçeleriyle açıklasalar sorun çözülecek zaten . Ama bu iş oldu bittiye getirilirse yöneticilerimizin '' Şeker fabrikası arazisi Eskişehirspor a bırakılamayacak kadar değerlidir '' zihniyetinde oldukları düşünülecektir.
Yukarı
aakin Liste gör
Yazar

Alper AKIN
  Alıntı aakin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 21:52
Alıntı yapılan chapman26

sonuçta koskacaman stad yapanlar yola 2 şerit eklemesini farklı bir yol daha bulmasını da bilir :)

Haklısınız ya düşünemedik Tongue
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 21:57
Alıntı yapılan chapman26

Sizce iki yol daha ekleyince ya da farklı bir yol daha bulunca sorun bitecek mi? Kaldı ki; Muttalip konusunda sorun sadece trafik yetersizliği değil. Böylesine önemli bir konuda gayriciddi tavırlar yerine biraz daha ciddiyetten yana olursak, yararımıza olur.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
prenspamukses Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: United States
  Alıntı prenspamukses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 21:59
Bu isten rant saglayacak olan efendi su an Baskanlik yapiyor..hadi buyrun burdan yakin..
Yukarı
Baybars Liste gör
Yazar

Nevzat
  Alıntı Baybars Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 22:07
Vişnelik mahallesi muhtarı da bu konuda bir şeyler söylemiş..

http://www.anadolugazetesi.net/haberdetay.asp?hid=12827
Yukarı
Tuncay Liste gör
Deneyimli Yazar

Tuncay
Yer: Ankara
  Alıntı Tuncay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 22:15
Alıntı yapılan chapman26

2 şerit değil 12 şerit bile ekleseler, stadın Muttalıp'ta olması geleceğimiz adına büyük tehlikedir. Çözüm: Ya mevcut yer, ya da Şeker.
Uykunuz.......SİYAH,
Rüyanız........KIRMIZI olsun.
///k a r a d e n i z E S E S///
///a n k a r a E S E S ///
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 22:44
Alıntı yapılan esesozgur

Alıntı yapılan FairPlay

Alıntı yapılan kesdal

.Şeker arazisinin olamıyacağı belli oldu.Bunun dışında altarnetifler nereler?Bilmek istiyorum.
Şeker arazisinin olamayacağı belli oldu ifadenizi neye dayanarak söylüyorsunuz?Son günlerde hangi gelişme olduda,Şeker arazisi  alternatif arazi olmaktan çıktı?ı

Ben Şarhöyük te oturuyorum Bu mahalleye 3 kat tan fazla imar izni verilmiyor.Askeri uçaklardan DolayıSen Buraya en az 5 kat  bina yüksekliğinde ki geçeceğini düşünüyorum stad yapacaksın.Askeri havaalanının buna izin vereceğini hiç sanmıyorum. Bir de  Esk.Şeker Fabrikası Atatürk ten kaldığı için kültürel değer olarak bakılıyor.Özelleştirmek için mahkeme kararı gerekli ve bu mahkemelerin en az 3 yıl sürdüğünü bir düşün senin stad 5 yıl sonra esk.şeker arazisinin oraya yapılmaya başlar bir 3 senede yapımı sürse 8 yıl sonra yeni stadımıza kavuşuruz hayırlısıyla
Özgür kardeşim,anlaşılan sana daha evvel verdiğim yanıtlar gene işe yaramamış.Senin yaptığına "tereciye tere satmak" denirSanırım bunun anlamını biliyorsundur.

Yahu yıllardır imar işlerinin içindeyim diyorum,sen bana kat yüksekliklerinden bahsedip ders vermeye çalışıyorsun,hayret ki hayret.Konuyu kiminle tartıştığına dikkat et bari.Gel bana sana sokak sokak nereye kaç kat bina yapılabileceğini söyleyim.Benim uçuş mania kotları ile ilgili verdiğim rakamlarıdamı okumadın?

Özelleştirme için mahkeme kararı gerekir diyorsun.Günaydın kardeşim.Özelleştirme kararının alındığı yıl oluyor,ilan gazetelerde yayınlandı,teklif verme tarihleri açıklandı.(Bu arada şeker fabrika binasının tescili gündemde.Gerek bu bina için gereksede özelleştirme kararları için elbette mahkeme açılabilir,ancak şu an gündemde böyle bir konu yok.Fabrika binası tescillense dahi o alan 800 dönüm,bina dışındaki alanların kulanımında bir sorun olmaz.Sanırım tescil kararına itiraz doğal sit alanı olarak ilan edilen ve lojmanların yer aldığı bölge.Oradaki yeşil doku bir kaç yıl önce Büyükşehir Belediyesinin girişimi ile doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alındı.Fabrika sanırım satıştan daha çok para almak için o bölgedeki kararı bozdurmaya çalışıyor.Bakalım daha neler göreceğiz.)

Bana bu kentteki imar işleri için birşeyler söyleyeceksen,iyi bildiğin konularda açıklama yap,yoksa şimdi olduğu gibi  sana söyleyecek çok lafım olur.
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Eki/2008 saat 23:05
Alıntı yapılan tepebaşılı26

mutallıp deyince kimilerinin aklına galiba tam bozdağın etekleri geliyor..yada sarıcakaya yolunun tam başı.. o yüzden bu kadar şiddetle olmaz diyorlar..10 yıl önce batıkent bölgesine yapılacak dense idi bu stad  bazı kişler yine olmaz olamaz imkansız şarkısını söylerdi eminim...

gelişime açık değilmiş bu bölge nerden anladınız diye soruyorum?yada nerden duydunuz bu bölgenin sittin sene gelişmeyeceğini..

Muttalıpta yapılması düşünülen stadın yeri fotoğraflarla,şemalarla önceki başlıklarda gayet açık olarak gösterildi.Kimsenin farklı bir yer algıladığını düşünmüyorum.Kimsede böyle bir yanılgıyı ben hissetmiyorum.Stadın yerinin İki Eylül Kampüsünü hemen geçtikten sonra yolun sağ tarafında olduğu defalarca açıklandı.Konuyu uç noktalara çekmeyin lütfen.

Muttalıp bu şekilde büyümeye devam ederse,o bölgede hiç bir gelişme olamaz.Eskişehir'le arasında çok büyük eşikler var.Üniversite ve havaalanı,vede askeri bölge Muttalıpı'n Eskişehir ile bağlantısını kesiyor.Ulaşımın tek yol bağlantısı ile sağlanması problem yaratıyor.İklim koşulları ve altyapı sorunları,zemininin bozuk olması olumsuz faktörler.Jeolojik olarakta sorunlu bölgeler.Büyük inşaatlarda oldukça maliyetli zemin iyileştirmeleri gerekir.
En önemliside Muttalıp bölgesi,Eskişehir içinde barınamayan çevreyi kirletici özelliklere sahip sanayi kuruluşlarının cirit attığı bir bölge.Burada yıllardır kontrolsüz ve kaçak bir yapılaşma aldı başını gitti.İşte bu nedenlerle bu bölge gelişime kapalı bir bölge oldu bugüne kadar.Yıllardır bu bölgedede iş yaparım.Muttalıp halkınında bu bölgede düzenli gelişme istemediğini yakından biliyorum,hatta ünüversite kampüsünün genişlemesini bile istemiyorlar.Havaalanının genişlemesi projesine bile ilk başta bu bölge halkı karşı çıktı.

Ama bu bölgenin şimdi yeni bir şansı var.Muttalıp Belediyesi bu seçimden sonra fesh oluyor.Muttalıp artık Tepebaşı Belediyesinin bir mahallesi olacak.Tepebaşı Belediyesi el atınca belki bazı yeni düzenlemeler ve projeler ile,Eskişehire 10 kilometre mesafedeki bu köy görünümlü geri kalmış bölgeyi,kentin bir parçası yapabilir.

Kısaca Muttalıp şu an için sorunlu bir bölge.Buradaki sorunları çözmek yıllar alır ve çok maliyetli olur.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2425262728 69>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,109 saniyede hazırlanmıştır