eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Resmi Dergisi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4950515253 115>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Mar/2009 saat 22:09
Alıntı yapılan esaf

Alıntı yapılan ekosu

zorunuza mı gitti, alayınız kemal amca bize kıyak yapsana ronaldinho yu alsana diye bağırmadınız mı ? şimdi 3-5 çapulcunun lafıne gelip o kadar emeği tutan adama böyle konuşuyonuz. yıllardır mızır mızır ağlayan siz değilmiydiniz elimizden tutan yok. yok şunların şurdan desteği var bunun burdan bizim elimizden tutan yok diye. işte adam elimizden tuttu kolunu ısırmaya kalkıyonuz

Alıntı yapılan ekosu

CHP Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Mimar Ayşegül Ünügür, "Mevzuat dahilinde Eskişehirspor'a gereken tüm desteği vereceğiz" diye konuştu.
Halk için önemli
Beraberindeki partililerle dün Üniversite, Cengiz Topel, Sakarya ve Muttalip Caddelerindeki esnafı ziyaret eden Ayşegül Ünügür, burada bir süre vatandaşlarla görüştü. Kendisine bir Eskişehirspor atkısı armağan edilen Ünügür, ziyaretlerine bu atkıyla devam etti. Ünügür, "Eskişehirspor'un kent halkı için önemini biliyorum. Mevzuat dahilinde Eskişehirspor'a gereken tüm desteği vereceğiz" dedi.

Eskişehirsporu seçim malzemesi yapılıyo , acaba kaç defa maç izlemeye geldi merak ediyorum

bu zihniyette olan bi adama nasıl bir cevap verebilirim? unakıtan amcası yapınca yaşa varol chpli aysegul unugur yapacagını soyleyince kac  kere maca geldi? adama sormazlarmı unakıtan amcan eskişehir millet vekili adayı olmadan onca kac kere maca geldi?

alayımız bize ronaldinhoyu getir diye bagırmısız? bu soz nerde soylendi? sergenin imza toreninde kac kişi vardı torende? 7 bilemedin 8 bin kişi. sen eses taraftarını 8 bin kişiden ibaretmi sanıyosun? kaldıki ordaki 8 bin kişinin onemli bir bolumununde ak parti teskilatından oldugunu dusunuyorum.

biz senelerden beri aglıyomusuz herkesin elinden tutuyolar bizim elimizden tutmuyolar diye. kendi adına konus. bu taraftarın onemli bir kısmı anti bizans felsefesine sahiptir. bu felsefede hic kimseye imtiyaz tanınmamasını herkesin esit olmasını savunagelmiştir.

her defasında acaba kendimi esese ne kadar yamayabilirim diye dusunen unakıtandan ve onun yardakcılarındanda. Secim gezisini boynunda eses kaskolu ile yapan bu sayede prim alabilirmiyim diye dusunen canozerdende. acaba 3-5 oy koparabilirmiyiz dusuncesi ile esesle ilgili demec veren aysegul unugurdende nefret ediyorum. hepsinin esesten uzak Allaha yakın olmasını diliyorum

3-5 capulcu lafınıda aynen iade ediyorum aslında daha fazlasını soyleyecemde neyse durduk yere ban yemeye gerek yok...

güzel arkadaşım sen sanıyor musun unakıtan eskişehirspora yardım yapmasaydı seçilmeyecekti. ? kaç kişi acaba unakıtan esese yardımda bulundu diye oy attı akpye. ben orda yerel seçimleri kastettim.

senin yerel gazetelerin yerel kanalların yöneticilerin diyordu elimizden tutan yok diye. bunu herkes bilir.
gelelim diğer konuya. sergen burada imzayı hafta içi ve mesai saati içinde attı. bir çok kişi işinde idi. ki o sıralar karlos fenere imza atmıştı ona fener stadı mı doldurdu 3000 kişi idi. bu fenerin taraftarı o kadar mı anlamına geliyo ? senin mantığınla bakarsak.

ben şunu savunuyorum eğer ortada sağılcak inek varsa sen onu sağacan kim olursa olsun. nebi hatipoğlu akplimiydi ? sorarım. laflarımda çelişki yoktur. düşüncem nettir. senin siyasi görüşüne terstir değildir bilemem ama eskişehir insanı medyasından yöneticilerine hepsi ağlıyordu elimizden tutan yok diye... adım gibi bilirim
Kuvvet elindeyse adaleti sağlamalısın. Adaleti sağlayamıyorsan ya korkaksındır ya aciz!

Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
  Alıntı esaf Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 01:53
@ekosu

bak bakalım ben unakıtan sunu yapsa secilirdi bunu yapsa secilmezdi mi dedim? ben diyorumki unakıtan secim stratejisi olarak esesi kullanmıstır. demekki ihtiyacı oldugunu dusunduki kullandı.

"alayınız bagırıyodu bize ronaldinhoyu al" diye dersen bu cumleden ne anlam cıkar? ben yoktum orda. burdaki bi cok kişide olmadıgını soyledi. bagıranlarların bir kısmıda sonraki surecte pişmanlıklıktan bahsetti. bu durumda hangi "alaydan" bahsediyosun?

yerel basın mevzularına hic girmeyelim istersen. burda sayfalarca yazı yazıldı yerel basın aleyhine.  dolayısıyle onların bizi temsil yetkisi yok. umarım bunu anlarsın. oyle tvde gordugun herseyi toplumun gele kanaatı zannetmezsin. bu sana hayatının diger safhalarında da fayda saglayacaktır.

"sagılacak inek" diyosun aysegul unuguru niye begenmedin? sonrada ben tutarsız degilim diyorsun. aslında sagılacak inek lafı bile bakana buyuk bi hakaret ama anlayana...

son olarak bu sayıda bakana gecmiş olsun dilekleri kapakta belirtilmeseydi ne kaybededik? ama kapakta o resim olunca taraftarlar arasında buyuk bir hosnutsuzluga neden oluyor. ustteki postları oku ne demek istedigimi anlarsın...

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 02:29

dergide emre toraman'ın röpörtajı beni etkiledi. Bir cümlesinde"taraftardan eski futbolcularına daha fazla sahip çıkmasını beklerdim" demiş, bence de haklı süper lige çıkmamızda büyük pay sahibi ama adam çok zor günler geçirdi paf takımla 3 ay antreman yaptı ve biz taraftarlar olarak destek çıkamadık.. Koray'ın playoff anıları ise çok trajik gerçekten okumanızı tavsiye ederim..

Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 02:39

Taraftarın gözünde olumlu giden ender işlerden biriydi resmi dergi. Şuana kadar herkes memnundu. Ancak o da bu sayıda ki hata ile gözden düştü. Kemal Unakıtan'a geçmiş olsun dileklerine hiç lafım yok. Çünkü kendisi Eskişehir milletvekilidir. Hastalanmış, ameliyat olmuştur. Kulüpte geçmiş olsun dileklerini dergi yoluyla dile getirmiştir. Ancak bir siyasi partinin adaylarını tanıtımını yapmak ne Eskişehirspor Kulübü'nün ne de Eskişehirspor Resmi Dergisi'nin görevidir. Bu konuda dergiden sorumlu yöneticiler büyük bir hata yapmıştır. Tabi reklamı alan yöneticiler kadar reklamı verenlerde suçludur. Çünkü büyük ihtimal böyle bir şeyin oluşmasına onlar sebep olmuştur. Madem böyle konulara da dergide yer verilecek Rıza Çalımbay ve Mesut Hoşcan'ın Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i mekanında ziyaret edip bilgi alışverişinde bulunmasına ve yine Büyükerşen'in takımı İstanbul da ziyaret edip, başarı dileklerinde bulunduğuna neden yer verilmedi. Derginin siyasi sayfalarının olması bir yana, taraflı siyasi sayfalarının olması daha da üzücü.

Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 02:45
Alıntı yapılan esaf

@ekosu

bak bakalım ben unakıtan sunu yapsa secilirdi bunu yapsa secilmezdi mi dedim? ben diyorumki unakıtan secim stratejisi olarak esesi kullanmıstır. demekki ihtiyacı oldugunu dusunduki kullandı.

"alayınız bagırıyodu bize ronaldinhoyu al" diye dersen bu cumleden ne anlam cıkar? ben yoktum orda. burdaki bi cok kişide olmadıgını soyledi. bagıranlarların bir kısmıda sonraki surecte pişmanlıklıktan bahsetti. bu durumda hangi "alaydan" bahsediyosun?

yerel basın mevzularına hic girmeyelim istersen. burda sayfalarca yazı yazıldı yerel basın aleyhine.  dolayısıyle onların bizi temsil yetkisi yok. umarım bunu anlarsın. oyle tvde gordugun herseyi toplumun gele kanaatı zannetmezsin. bu sana hayatının diger safhalarında da fayda saglayacaktır.

"sagılacak inek" diyosun aysegul unuguru niye begenmedin? sonrada ben tutarsız degilim diyorsun. aslında sagılacak inek lafı bile bakana buyuk bi hakaret ama anlayana...

son olarak bu sayıda bakana gecmiş olsun dilekleri kapakta belirtilmeseydi ne kaybededik? ama kapakta o resim olunca taraftarlar arasında buyuk bir hosnutsuzluga neden oluyor. ustteki postları oku ne demek istedigimi anlarsın...

benim anlatmak istediğim şu,
bakanın kapakta resmi olmuş olmamış, burada her ne olursa olsun o adamın emeği geçmiştir. çıkar meselesidir. ama günümüzde siyasetçilerin ve belediyecilerin yaptığı herşey çıkar üzerine zaten. bu inceliktir dedim sadece olay buralara geldi. bazen sinirlenip ters konuştum ama sonuçta o kapağa o fotoyu koyan bakan yada bizler değiliz. yönetimden ilgili kademeler ve editörler. kapakta da sorun yok bence. sorun içerikte. o içerikde olmamalı kesinlikle bu konuda herkes hemfikir sanırm

forumda şu var, bakan eskişehirspor a destek vericem deyince bu eleştiriliyor. her türlü. yok kalsında vaydı buydu şuydu. ama ayşegül ünügür hanım yada bir başkası deyince gündeme bile gelmiyor. burdan şu anlaşılır. siyasi partileri eskişehirspordan üstün tutuyoruz. eğer öyle olmasaydı hepsine gerek aynı tepki verilirdi. ben sadece bu ayrımı ortaya koymaya çalıştım. Eskişehirde kıyıda köşede bir sürü insan, okumuş okumamış kesimden bir sürü insan, iş adamı işveren kesiminden bir sürü insan yıllarca aynı şeyi söyledi. Eskişehirsporun boynu büyük, elinden tutanı yok diye. bunlara heryerde tanık oldum. elinden tutan taraftar var dedim. onun gücü nereye kadar dediler. ben sadece bunu anlatmak istedim. buna herkes hepimiz kızabiliriz ama ortada şu var eğer bu takım siyasi partilerden üstteyse bizim için, gereken tepki herkes için verilir. ama tribünlerde veya dışarıda şahit olduğum durumlardan bunu anlayamıyorum işte.

bu münakaşa bunun basit bir örneği.

Yukarı
exespor Liste gör
Deneyimli Yazar

yiğidov26
Yer: Turkey
  Alıntı exespor Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 04:53
Alıntı yapılan AzTecK

Alıntı yapılan Darkevil_26

çoğu girdiğim tartışmada tek kozları bu... başarılı bi kozda ayrıca

Aynı durumu bende çok yaşıyorum Darkevil. Unakıtan pis ellerini bu kulübe değdirmeden önce, herkesle çok güzel ESES muhabbeti yapıyordum. Şimdi toplum içinde ESES muhabetti açılmaması için dua ediyorum, muhabbet açıldığı anda kaçmaya çalışıyorum o ortamdan.
Sindiremiyorum içime bu olanları, gururuma çok dokunuyor. Bıktım usandım gittiğimiz her stadda Unakıtanın bilmem neleri, devleti soyanlar parmak kaldrısın vs.. diyenlerden.
Adam sadece reklamını yapıp gitti.
Olan bizim tertemiz şampiyonluğumuza oldu. Artk bu damga yapıştı üzerimize, silmekte çok zor. Dahada üzücü olan, üzerimize yapışan bu damgayı silmek yerine dahada körüklüyoruz. İtin çakalın ağzına daha çok sakız oluyoruz. Kızmıyorum aslında unakıtana felan. Biz kendimiz kaşınıyoruz, hak ediyoruz tüm bunları.
Derginin bu güne kadarki her sayısını aldım, ama bu sayıyı almayacağım. Protesto ediyorum.

Unakıtan olmadan mı şampiyon olabildiğimizi sandın , keşke sporumuza hele hele ESESimize hiç siyaset bulaşmadan büyük işler yapabilsek ama nerde herşey parayla dönüyor kardeşim, konuşmaya gelince herkes konuşuyor ama iş paraya gelince herkes dağılıyor, malesef türkiyede işler böyle yürüyor sistemimiz en başından beri yanlış geliyor , umarım böyle gitmez tek dileğim Big%20smile

Ama özgür bir ülke her reklamını gördüğümüze  oy vermek zorunda da değiliz , o sayfaları yırtar atarız , bu kadar kolay köprüyü geçene kadar hesabı Wink
es es es gol gol gol , şimşekler çak çak çak...
Yukarı
desperadomt Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
  Alıntı desperadomt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 10:01
Dergiyle beraber verilen takım posterinde İvesa'nın bakışlarına dikkat ettinizmi.
Kalsada son nefes yine de ES ES.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 14:02
Dün attığım e-postaya cevap yollamışlar...

Emre Bey,
Öncelikle ilginiz ve dergimizi sahiplendiğiniz için teşekkür ediyoruz.
Emin olabilirsiniz ki dergi ekibi oalrak aynı kaygıları bizler de
paylaşıyoruz, ancak ne yazık ki ülkemizde işlerin düzgün yürüyebilmesi
için bazı dengeleri de dikkate almak gerekiyor. Sonuçta bu kulübün resmi
yayın organı ve yönetimimizin de gelecekteki potansiyel getirilerini
düşünerek Eskişehirspor'u daha iyi noktalara getirmek adına bu yönde bir
tasarrufu olmuştur.

Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler, sonuçta hepimiz EsEs'in
daha güzel günler görmesi için çalışıyoruz, umarım da başarılı oluruz...
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
  Alıntı esaf Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 15:47
@ekosu
konu gereginden fazla uzadı ama yine bana cevap hakkı dogmus cevaplıyalım.

bu munakasa bunun ornegi dersen ben bazı seyleri elestirmemiş durumuna dusuyorum. bak bakalım 3-5 post once kimlere nefretimi sunmusum. bak bakalım esesimin sampiyonlugundan sonra bilbordları susleyem b. baskanlarına neler demisim. bak bakalım bakanın destegi ile kredi bulunup bitirilen tesisler konusunda ne demişim?
bana laf atmak istiyorsan once bu konuları oku ondan sonra diyecegin varsa gel.

takıma sahip cıkıp cıkmama konusunda gelince bundan seneler once cem uzan bu kulube sahip cıkmak istediginde sokaga dokulselermiş keske. o zaman niye cem uzanın işini goruvermemişler

bu takıma taraftar sahip cıkar lafınada sonuna kadar katılıyorum. ama bu taraftarı oyle bir hale getirdilerki artık kombineler bile ak parti il merkezinden alınıyor....

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
ersöz Liste gör
Usta Yazar

Özgür Ersöz
Yer: BKŞ
  Alıntı ersöz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Mar/2009 saat 17:02
Ben, Eskişehirspor Resmi Dergisi 7. sayısını kapakta fotoğrafı verilen ve iç sayfalarda da bolca adı geçen T.C. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın koca bir şehre, ESKİŞEHİR'e, ve hatta Türkiye'ye mâl olmuş bir futbol takımıyla bu kadar özdeşleşmiş görüntüsünden dolayı protesto ediyorum ve almıyorum!

Katılan olur olmaz, ama bu şahsi tepki en azından benim vicdanımı bir nebze olsun rahatlatıyor.. Benim gibi düşünenleri de aynı tepkiyi göstermeye davet ediyorum. Varsın, arşivlerimizde bir sayımız eksik olsun. Ben, ilerde arşivimi insanlarla paylaşırken yüzümün kızaracağı bir sayının evimde olmasını İS - TE - Mİ - YO - RUM....Angry
siyahına kırmızına

şizofren diyenlere inat, Şampiyon Eskişehirspor..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4950515253 115>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,094 saniyede hazırlanmıştır