eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıTeknik Direktörümüz Rıza Çalımbay

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 10001001100210031004 1011>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:14
Rıza Hoca üstüne basa basa taraftarın takımına sahip çıkması gerektiğini, başarının birlik ve beraberlikle geleceğini ,takımın şu anda çok iyi futbol oynamaktan ziyade çok iyi mücadele ettiğini, Bursa maçı hariç ezilmeden futbol oynadığını, içerde dışarda galibiyet parolasıyla çıktığını , yeni gelen futbolcuların kendi takımlarında oynamayan oyuncular olduklarından dolayı hala hazır olmadıklarını, takımın yavaş yavaş oturacağını ve de ayağa pas yapan takım haline geleceğini,  Eskişehirspor'un hiç bir maçında doldur boşalt taktiğiyle oynamadığını, gollere bakıldığında hepsinin organize ataklar olduğunu,  takımın şut çekememe özelliğinden kendisinin de rahatsız olduğunu, ancak zamanla bu durumun da düzeleceğini,  duran top çalışması yapıldığını fakat uygulamada sıkıntılar yaşandığını,  seneye bu takımın 3-4 nokta iyi transferle yukarıları kendisine hedef koyabilecek bir takım olacağını anlattı.  

Ayrıca Beşiktaş konusunda çok dertli olduğu da anlaşılıyodu.  En çok yenmek istediği takımın Beşiktaş olduğunu ,ama şansının tutmadığını,  taraftarı çok sevdiğini, Antalya'da kesinlikle takımı bilerek içeri çağırmadığını, böyle bir tepkisinin mümkün olamayacağını , taraftarın takımı 90 dk. desteklemesi gerektiğini, protesto yapılacaksa da maçtan sonra yapılması gerektiğini, böyle bir durumda futbolcuların demorilize olduklarını  söyledi. 

Ayrıca Rıza Hoca alt yapıya yıllardır önem verilmediğini, kendisinin de alt yapıdan geldiğini ve de gençlere şans vermeyi çok istediğini, Alper'in ve Adem'in zamanla takıma monte edileceğini,  alt yapıdan çok iyi oyuncuların geleceğini , fakat bunun da destek ve de özveriyle gerçekleşeceğini, herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini belirtti.

En çok şaşırdığımız noktalardan birisi de takımın kendi tesislerindeki sahayı kullanamaması ve de sağda solda antrenman için saha araması oldu.  Serdar'ın, Volkan'ın ve de Ümit'in sakatlıklarının antrenman sırasında gerçekleştiğini  v e de takımın şu andaki en önemli sorununun bu olduğunu söyledi... 
BİZİ ESKİLER TANIR,YENİLER ÖRNEK ALIR...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:16
Çok olumlu bir toplantı olmuş anladığım kadarı ile Rıza hocayı bu tutumu nedeni ile tebrik ediyorum keşke yönetimde bu medeni cesareti gösterebilse . İletişimle bir çok sorun aşılırdı .
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:20
Dün akşam herkes tarafından merakla beklenen ve tartışmanın ne yöne gideceği belli olmayan bir ortam ve atmosferde başladı...Sayı olarak yaklaşık 20 kişi falandık...Tartışmanın nasıl cereyan edeceği Rıza Hoca'nın sözlerine başlayarak ve aklınızda ne varsa açıklıkla söyleyebileceğimizi,oynanan futbolun eksikliklerini eksiksiz ve tam olarak sorabileceğimiz söyleyince taraftar sazı eline almış oldu...

Toplantı ilk önce,(Sanırım Rıza Hoca dan dun futbolu soracağımızı bildiği için kendince haklı nedenler bulmak istedi..)Eskişehirspor'un bu sene attığı golleri gösterek başladı...Biz yediğimiz golleri de görelim dememizle Rıza Hoca yediğimiz gollerde ne var,saçma sapan goller yiyoruz dedi...Hiç kimseye yakışmayan goller yiyoruz dedi...

Attığımız golleri izledikten sonra Rıza Hoca arkadaşlar hangi golümüz dan dun futbolla olmuş hiç gördünüz mü?? diyerek söze başladı ve orada da zannedersem ilk benim sormuş olduğum soru ile tartışma başladı...

SÇ : Sayın hocam izlediğimiz gibi gollerimizin hiç birisinde rast gele atılmış,hakikaten dan dun şişirilen toptan atılan gol göremedik...Fakat bunun yanı sıra orta sahamızda oynayan hiç bir orta saha futbolcumuzundan ASİST yaptığını da göremedik...Özellikle istatiksel olarak Türkiye'nin en çok pas yapan ve en çok top kapan Ragıp BAĞDAĞ'ın da bir ASİSTİNİ göremedik...Ragıp'ı göremediğimiz gibi,Bülent ERTUĞRUL ve DOĞA'dan da göremedik...Biraz daha açarsak bir yıl boyunca ceza sahası dışından attığımız şutla atılan golümüzü de bu sene tek Volkan YAMAN'dan gördük...Bu tip futbolcularımızla bizim zaten güzel futbol oynamamız söz konusu dahi olamaz...Üretmeyen bir orta saha,asist yapmayan bir orta saha,şut çekmeyen bir orta saha ve dikine oynamayan bir orta saha ile nasıl güzel futbol oynatmak istiyorsunuz...Bu sizin Futbol mantaliteniz midir bize açıklarmısınız..?? Sorusu Rıza Hocayı çok mennun etti...İsmimi sorarak...

R.Ç : Suat doğru söylüyor bir orta sahanın yapması gereken vasıfların hiç birisini malesef kullanamıyoruz dedi...Rağıp BAŞDAĞ beni de yanılttı ..Dikine oynanmayan futboldan rahatsız olduğunu,fakat elindeki mevcut oyuncularla bundan fazlasını yapmak çok güç ...Ligin kendi sahamızda en çok puan takımlardan birisiyiz bu nedenle bize gelen takımlar kapanıyor...Bu nedenle oyun kurmakta zorlanıyoruz ama Suat'ın dediği gibi yanlardan açamadığımız oyunu,uzaktan şutlarla denememiz gerekirken malesef bunu uygulayan futbolcumuz saha da kendini kaybediyor...Bir yere kadar müdahale ediyoruz ama futbolcu sahaya çıkınca kendini kaybediyor...Bir şey yapamıyorum...Fakat yeni transferlerle oyun sistemimiz değişecek ve bu konu üzerinde çalışacağım...

S.Ç : Hocam buna paralel olarak bu sene sizden şampiyonluk beklemiyoruz,UEFA hedefi de beklemiyoruz...5.cilik bal kaymak,6.cılık yemede yanında yat gibi bizim için.Hedefimiz olsa bizim için oyun değil skor önemli diyeceğiz ama bu sene düşme korkusu da hissetmiyoruz,yukarılara 5-6 puan,aşağılara 15 puan uzağız...Kısacası sizi baskı altına alacak hiç bir durum yok...Neden rahat olmuyorsunuz...Bu sene risk almayacağız da,ileriki yılların şampiyonluk provalarını bu sene yapmayacağız da sorarım size hangi yıl yapacağız ve hangi yıl bu kadar rahat olacağız..??

R.Ç : İşte bu soru ve düşünceniz beni rahatlatmıştır arkadaşlar...Ben Eskişehirspor taraftarının bu düşünce de olmadığını bilmiyordum...Kaybetmeye tahammül edemeyen en ufak mağlubiyette tepki gösteren bir taraftar düşüncesinde sanıyordum...Madem bu yönde bir düşünceniz var,ben artık rahatım..Bundan sonra risk alınması gerekiyorsa alırım arkadaşlar...Bunu söylediğiniz için size çok teşekkür ederim dedi...

Zaten tartışmanın ana hatları bu yönde ilerledi...Takımdaki aksak yönleri ve seneye ben burada olurum ya da olmam 3 tane transferle seneye hedef kovalayan bir takım olacaktır...Artık elimde SEZER ve FAHRİ gibi dikine oynayan ALPER gibi gelecek vaad eden futbolcular yavaş yavaş istenen seviyeye geldiler sayılır...Bu arkadaşlarımızı bundan sonra kullanacağız...Bu hafta Aydın YILMAZ ile de başlamayı düşünüyorum...Açıkcası sistemimizde değişiklik yavaş yavaş olacaktır...Sizden tek isteğim,her zamanki gibi destek olmanız ve takımın yanında olduğunu hissettirmenizdir...Rakip taraftar tepki yaptğında etkilenmiyorlar ama onlar size çok güveniyorlar,bu güvenden dolayı da tepki gelince paniğe dönüşüyor...Beni değil onları kırarsınız...Bana istediğiniz şeyi söyleyin,istediğiniz tepkiyi verin ama maç sonuna bırakın ben bunları kaldırabilecek bir kişiyim,saygım vardır...Fakat futbolcularınızı lütfen üzmeyin dedi...

Tartışma sonraları BJK maçları,verdiği demeçlerin bizleri rahatsız ettiğini söylememiz üzerine bazılarını,benim söylemediğimi,o kadar çok söylenen şeylerin cımbızla çekilerek yazıldığını söyledi...Görsel basında ağzımdan duyduğunuz şeyleri inkar etmiyorum...Fakat bunların sizi üzdüğünü bilmiyordum dedi...

Kısacası Dün akşam Rıza Hoca ve Taraftar arasında iletilşim kopukluğundan ne hallere geldiğimizi açık açık gördük...Benim edindiğim izlenim Rıza Hoca sorulan bazı sorulara çok şaşırdı...Kendi öz eleştirisini yaptı,hataları olduğunu da anladı...

Benim fikirlerim değişti mi derseniz,şu an için bir şey söylemek çok güç,saha içerisini görmeden,oyun oynama çabamızı görmeden,pas trafiğini seyretmeden, açıkcası kadro ve sistem dizilişine bakmadan hiç birimizin burada yorum yapmaya hakkımız olmadığını ben anladım...Bunun için önümüzde sadece 1-2 maç daha kalmıştır...İnanın çok fazla bir zamanda değil...Gaziantep maçı bize az çok fikirler verir...Onu da oraya giden arkadaşlardan dinleriz...

Ben her türlü eleştirimi rafa kaldırdım...Açıkcası ona güvenmek istiyorum...istiyorum ki onun başarısı demek benim yüzümün gülmesi demek,madem bizler için her şey ESKİŞEHİRSPOR bundan sonra benim ve benim gibi düşünenlerin aslında Rıza Hoca'ya değil takıma sahip çıkmalıdır diyorum...

Sözlerime son verirken özellikle vurgulamak istediğim bir nokta var...Aramızda olan iletişimsizliğe çanak tutan,Yönetim,Teknik kadro,Futbolcu ve Taraftar arasında köprü vazifesi görmesi gereken YEREL BASINIMIZ malesef bu köprüyü atmıştır...Umarım onlarda bundan sonra tüm desteklerini,kişisel ve şahıslara yönlendirmeden ESKİŞEHİRSPOR menfaatleri için harcarlarsa onlarla da aramızda güzel köprüler kurulur...

Dün akşam bizler gereken sözlerimizi onlar adına da sormuş olduk...Bir nev-i son kozları oynadık...Eteklerimizdeki taşları döktük...Bundan sonra en ufak eleştiriye ve suçlamaya tahammülümüz yoktur...Gönderilecek kimler varsa hiç merak etmesinler biz gereğini yaparız...Ama bizlerin gösteridiği sağduyu ve sabrı herkes göstermelidir...Bu dişlinin bir ayağı eksikse malesef teker dönerken yalpa yapıyor...Dişliyi tamir etmek varken tüm dişlileri kırıp,yeni dişli almanın şu an için hiç ama hiç anlamı yoktur...

Hepinize Saygılarımla...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:21
Kendisiden ricam eski oynadığı takımı unutsun, takıntı yapmasın, tüm takımları yenmeyi çok istesin o zaman şansı açılır. Sakınan göze çöp batarmış. Sallamasın malum takımları...

Suat Bey, işte şimdi yandınız :)...
Hoca açık oynamaya başlatıpta 3-5 yersek senin yüzünden Suat Bey diyecek  :)...

Şaka bir yana hoca eğer taraftarın mağlubiyete tahammülü olmadığını düşünerek hareket ettiyse hem iyi hem kötü. İyi çünkü taraftarı umursuyor demektir :), kötü çünkü taraftarın düşüncesi böyledir diyenlerin veya taraftarın durumuna göre taktik olmaz bence...

Bence biz içerideki mağlubiyetlere (arasıra ediyoruz) pek tahammül edemiyoruz, birde deplasmanda kaçan fırsatlara. Buda gayet makul. Yoksa her maç 3 puan olmazsa istifa diyen bir çoğunluğumuz yok.
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
desperadomt Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:28
dün acaba Rıza Hocaya soru cevap bölümündeki cevapları kendisinin verip vermediği soruldumu.
Kalsada son nefes yine de ES ES.
ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:33
Açıklamalar bir nevi yüreğimize su serpmiştir.
Bazı şeyleri zamana bırakmak camiamız açısından daha yararlı olacak gibi duruyor.
Rıza Hoca'ya açık yürekliliğinden dolayı kendi adıma teşekkür ederim.
KKŞ
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:38

Sosyal hayatımız da da çoğu problem yanlış anlamalardan ve iletişimsizlikten doğuyor..Bu toplantı çok faydalı olmuş... Fakat benim bir teklifim var.. Bu toplatıların devam etmesi Rıza Hocadan rica edilse.. Her ay belki olmaz ama iki üç ayda bir veya sezonda bir kaç defa yapılması çok fayda getirir. Hatta foruma da bir soru sayfası açılır ve bizlerinde soruları toplantıya katılanlar tarafından iletilir hocamıza...

Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:39

Hepimize hayırlı uğurlu olsun...
Mübarek kandil günü çok rahatladık...
Hocamıza ve tüm katılan gönüldaşlara kısacası
herkese çok teşekkürler...
İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:39

Çalımbay: "Bazı oyuncular daha iyi oynarsa.."

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,"Bazı futbolcular performanslarının üzerine çıkarsa daha iyi yerlerde oluruz." dedi..

Çalımbay, Eskişehirspor Tesisleri'nde genel menajer Kerem Atılmaz ile düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un, Gaziantepspor, Galatasaray ve Kayserispor ile önemli maçlar yapacağını kaydetti.

Ümit Karan, Serdar Özbayraktar ve Volkan Yaman'ın sakatlıkları nedeniyle Gaziantepspor maçında forma giyemeyeceğini ifade eden Çalımbay, şöyle
konuştu:
''Üç futbolcu dışında eksiğimiz yok. Gaziantepspor deplasmanından puan veya puanlarla dönmek istiyoruz. Ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.
Takım oturdu. Yeni transferler büyük oranda takıma uyum sağladı. Eskişehirspor'un gelecek sezon mutlaka hedefi olacak. Bu sezon transferleri de ona göre yaptık. Takımdan genel olarak memnunum. Bazı futbolcular performanslarının üzerine çıkarsa daha iyi yerlerde oluruz. Lig çok uzun bir maraton. Herkesin herkesi yenebileceği bir ligdeyiz. Kalan tüm maçları final maçı olarak görüyoruz. Rehavete kapılmadan herkes üzerine düşeni yapacak.''

www.ajansspor.com
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
esmutlu Liste gör
Usta Yazar

Mutlu GÜNAYDIN
Yer: Konya
Direct Link To This Post Tarih: 25/Şub/2010 saat 14:44
Alıntı yapılan atlantis_es

Sosyal hayatımız da da çoğu problem yanlış anlamalardan ve iletişimsizlikten doğuyor..Bu toplantı çok faydalı olmuş... Fakat benim bir teklifim var.. Bu toplatıların devam etmesi Rıza Hocadan rica edilse.. Her ay belki olmaz ama iki üç ayda bir veya sezonda bir kaç defa yapılması çok fayda getirir. Hatta foruma da bir soru sayfası açılır ve bizlerinde soruları toplantıya katılanlar tarafından iletilir hocamıza...

Bence sorunlar birikmeden ve ortamlar gerilmeden her ay düzenli olarak yapılabilir...
Soru cevap kısmına gerek varmıdır bilemiyorum zaten katılanların hepsi içimizden yani
tribün ve taraftarın içinden olduğu için aynı fikirleri paylaşan kişiler olacağı için şart değil.
Öyle bir kısım hali ile yine polemiklerin havada uçuştuğu modları boşa yoran bir hal alabilir.

İNADINA YILMAYACAĞIZ...
İNADINA YIKILMAYACAĞIZ...

AŞKINDIR BİZİ YAŞATAN;
KONYA'DA AYAKTA TUTAN...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 10001001100210031004 1011>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,391 saniyede hazırlanmıştır