eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Antalyaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 41>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 02:18
bülent korkmaz gelebilirmiş antalyaya... dedikodular dolanmaya başladı...
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
nevo07 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: antalya
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 14:10

HİKMET KARAMAN GÖNDERİLDİ

Hikmet Karaman ve yardımcıları Engin Korukır ile Yaşar Kıyar az önce Hasan Subaşı tesislerine gelerek odalarına beklemeye çekildiler.

Teknik ekibin Davraz'a gidecekmiş gibi valizleri ile gelmeleri dikkat çekti. (12:10

Yöneticilerden Erol Taşkoparan, Ziya Erbaş, Şefik Öz ve Tahsin Aksoy yönetim kurulu odasında toplantı halindeler.. (12:20)

* Yönetim Kurulu üyeleri ile Teknik Direktör Hikmet Karaman arasında görüşme başladı. Yönetici Haldun Kilit de tesislere geldi. (12:30)

* Saat 13.30'da eşyaları ile birlikte kulüpten çıkan yardımcı antrenör Engin Korukır Hürriyet Akdeniz'den Süleyman Ekin'e "Konuşursam çok kişinin canı yanacak" dedi. Korukır yapılanları etik bulmadığını artık Antalyaspor ile bağlarını koptuğunu söyledi. Korukır son olarak Karaman'ın halen içeride tazminatını görüştüğünü belirtti. (13:30)

*Toplantı sona erdi. Yönetici Ziya Erbaş'ın açıklaması ile Teknik Direktör Hikmet Karaman ve yardımcıları ile yönetim kurulu kararı sonucunda yolların resmen ayrıldığını söyledi. (13:55)

---    Hakan Hasla Söyleşi--

Hakan Has kimdir?

11.06.1978 Antalya doğumluyum. Şu anda Türkiye'nin ünlü bir çocuk giyim mağazasında çalışıyorum. Evliyim ve bir tane oğlum var. 07.07.2006 tarihinde S.S.K hastanesinde dünyaya geldi.

Antalyasporla ne zaman tanıştınız?

Antalyasporla Kelebek Levent vesilesiyle tanıştım. Aile dostumuzdu , sürekli bize gelip giderdi. Antalyasporla tanısmam onun sayesindedir.

İlk maçını hatırlıyor musun?

İlk maçı hatırlamıyorum ama kapalı tribüne girerdik.11-12 yaşlarında olduğumu hatırlıyorum. 07 gençlik şeref tribününde dururdu.O zaman bizi almazlardı. Orada kapı vardı abiler dururdu. Yaşımız küçük olduğundan biz orada duramazdık. Ben de aşağıda dururdum. Çok montum yandı aşağı tarafta. Ama devre arası oldu mu birşekilde araya kayıp çıkardık yukarı. O benim için büyük bir mutluluktu.

Tribünlere devamın nasıl gerçekleşti?

1992 yılında , Endüstri Meslek Lisesi ile tanıştım. Sınıfta da maçlara giden fanatik arkadaşlar vardı.Bu olay daha da perçinleştirdi tabi. Sınıfımız da 40 kişi vardı. 35'i maça gelirdi. Deplasmanlara liseden arkadaşlarla otobüs kaldırırdık. Güzel bir potansiyelimiz vardı. Okul bittikten sonra da aynı arkadaşlar maçlara gelmeye devam ettik. Bizimkisi gelip geçici bir sevda değildi.

Red Soldiers'in başına ne zaman , nasıl ve neden geçtin?

07 Gençlik'te fikir çatışmaları olduktan sonra bir bölünme oldu. Sonra yuvada kurunca önceliği yuvamıza verdim. Orada ki taşları oturtmam gerekiyordu. Sonra kapalıya gittik , açığa gittik , yoğun istek üzerine Adopen'e gittik.Yoğun istek üzerine Yeni Kale'ye girdik. Yeni Kale'de de bir maç sonrası bölünme olmuştu. Daha sonra Berk'in askere gitmesiyle , bize bir istekde bulunuldu. Biz de arkadaşlarımızı yalnız bırakmamak için gittik. Çünkü Antalyaspor sevdasından kopamayız. Ancak bu şekilde terketmemiz ya da bu dünyadan göç etmemiz gerekiyor.

Red Soldiers olarak hedefiniz nedir?

Hedefimiz Avrupalı bir taraftar kitlesi oluşturabilmek. Maçın gidişine etki edebilecek , kişilikli bir taraftar grubunu oluşturabilmek. Ülkesine ve şehrine sahip çıkan , Antalya'nın adının geçtiği her yerde olmak , sosyal olaylara ilgili bir taraftar kitlesi yaratmak .Ailelerin , çocukların maça giderken kuşku duymayacağı bir ortam yaratmak. Bilinçli Antalyaspor taraftarını oluşturabilmek. Hayata geçirmek istediğimiz bir çok plan-programımız var. Dernek yerimiz olmadığı için bir türlü hayata geçiremedik. İnsanları Antalyaspor'un tarihi ile ilgili bilgilendirebilmek için , yönlendirebilmek için broşür dağıtma planımız var. Bu işe gönüllüyüz. Geçen sene yeni kalede güzel şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Herkesin dikkatini çekebildiğimize inanıyoruz.Tribüne görsel olarak yenilikler getirdiğimize inanıyoruz. Gönlümüzden geçenleri güzel bir şekilde yansıtabildiğimizi düşünüyoruz. Önümüzde ki sezonda üzerimize ekleyerek ibreyi daha da yukarıya çıkarmak istiyoruz.

Geçen sene ki takımı değerlendirir misiniz?

Mevcut kadronun uzak ara farkla ligi bitirmesini bekliyorduk. İkinci değilde birinci sırada ligi bitirmesini bekliyorduk. Süper Lig'ten güzel bir futbol oynayarak düşmüştük. Defansın kalması ve takviye transferlerden sonra uzak ara şampiyon olacağına inanıyorduk. İkinci lige göre bir kaç gömlek daha kaliteliydik.Ama sezon beklediğimiz gibi geçmedi. Neredeyse her maç kan kusturdular.

Eski yönetimi değerlendirir misiniz?

Kendilerince bir sey yapmaya çalıstılar. Ancak bunlar , bu yönetimden itibaren olmaz diye düşünüyoruz. Herkes Antalyaspor'u bir basamak olarak kullanıyor. Biz taraftar olarak başarı beklentisi içerisindeyken , onlar isimlerini ön plana çıkartmak istediler. Ayrıca bazı konularda eski yöneticiler bizi yalnız bıraktı. Tampon bölge uygulaması , %5'den daha fazla kontenjan ayrılması bizleri üzdü. Üstümüz kapatılmadı , girişimiz yetersizdi.Tek kapıdan giriş yapıldı. Bütün bunlara çözüm bulunabilirdi ancak , beklediğimiz çözümleri gerçekleştirmediler.

Devre arasında bir basın açıklaması yapmıştınız. Bize o açıklamadan bahseder misiniz?

Raşit Çetiner'in karakterini yapısını arastırmadan isme bakılarak getirildi. Sonrasında yapı gereği anlaşılamadı. Yönetimde Yılmaz Vural'ın bırakmış olduğu bir hava vardı. Onun üzerine tam zıt kutuplarda olan Raşit Hoca geldi. Böyle olunca da diyaloglarda ister istemez bir kopukluk oldu. Ama gönderiliş şekli ; tekrar ve tekrar söylüyoruz hoş değildi. Yani operasyon şekli ve yerine gelen tercihlerde yanlıştı. Ümit hoca iyi bir insandı ancak beklentilerimizi karşılamadı. Hatta , Hikmet Hoca gelince bile üzerimizde bir tereddüt vardı.

Gelen transferlere nasıl bakıyorsunuz?

Bir kaç oyuncu hariç uzun vadede yeni translerlerden faydalanacağımızı umuyoruz . Genç oyuncularımızın Antalyaspor'da başarı elde edip , kendilerini göstermelerini bekliyoruz.

Yeni yönetim hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Hedefi olan bir yönetim olduğunu düşünüyorum. Şu an ki ilk izlenimlerime göre güzel işler yapmanın derdinde. Reklam projesi gelirlerimizi arttırmak ve ayaklarımızın üstünde durabilmemiz için gayet güzel düşünülmüş bir proje. Kurumsallaşma üzerine atılan adımları destekliyoruz. Deplasman tribünlerine %5 ayrılmasını destekliyoruz. Yani genel olarak yönetimin ilk başlangıcını olumlu buluyorum.

Sitemiz aracılığıyla Antalyasporlular'a mesajınız var mı?

Ben , Türkiye'de şampiyon olacak 5. takımın Antalyaspor olacağını düşünüyorum. Antalya'da dönen paralar çok büyük.Turizm şehri olduğumuz için ülkemize buradan büyük bir döviz girdisi sağlanıyor. Bu potansiyeli iyi kullanmalıyız diye düşünüyorum. Avrupa'da başarılı bir Antalyaspor'un , hem ülkemize hem de şehrimize büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bunu örnek verirken taraftarlarımıza Barcelona örneğini hatırlatmak istiyorum. Başkan , yönetim , futbolcular , teknik kadro ve taraftarlar el ele vererek Türk futbolunda hatta Avrupa'da iz bırakacak bir potansiyel olduğunu düşünüyorum Antalya şehrinde. Ayrıca sitenizi hergün takip ediyorum. Bana böyle bir söyleşi imkanı verdiği için Antalyasporum.com sitesine teşekkür ederim. Sizin nezdinizde tüm taraftarlarımı saygıyla selamlayıp , iyi ve kötü günde her zaman olduğu gibi Antalyaspor'un yanında olmalarını istiyorum.

Bu şehirde ask 7 harflidr
A N T A L Y A
Yukarı
nevo07 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 15:01
çoğu kişi için bir güney şehrinin bilmemnespor'unun, bilmem ne gençlik grubunun öylesine bir abisi hakan as... bizler içinse çok çok daha fazlası...
toplumun değer yargılarının hızlı bir değişim gösterdiği, yozlaştığı, ilişkileri çıkar kaygılarının yönettiği günümüzde hakan abi istisnai bir duruş sergiliyor.
"abi"lik nedir ne değildir, kim abidir kim değildir; her daim tavırlarıyla bunu bizlere hissettirdi hakan has (bizim deyişimizle hakan as). tribünde hep onunla oldum, elimden geldiğince yanından ayrılmadım. ve onunla olan ilişkimizde kendimi asla "abiciler" gibi görmedim. çünkü onun anlayışında abilik vermekle olur, mütevazilikle olur, şekille şemalle, "bağırın ulia"yla olmaz, paylaşmakla olur, doğru sözle olur, dürüstlükle olur, affedicilikle olur, harbilikle olur.
hangi bir anıyı anlatayım ki, hangi bir muhabbeti, hangi bir makarayı? bursa deplasmanı için otobüsler gelmeyince, meydandan 1500 kişi evlerine dağıldıktan sonra biz 15 tane çoluk çocuk manyak bir kamyonete doluşup gece 02:00'de yola çıktığımızda hakan abinin "durun sizi yanlız gönderemem" diyerek 8 aylık hamile eşini bırakarak gelişini mi?
yoksa önceki cezalarından ötürü sakarya stadına alınmayacağını, karakolda oturacağını bile bile bizlerle sakaryaya gelişini ve maçı karakoldan izleyip antalyaya dönüşünü mü?
bir şekilde otobüsleri kaçırıp antalyada kalan bir bursasporluyu lokalde misafir edip, cebine yol parası koyup otogardan bursa'ya göndermesini mi?
bütün özel anılar bizlere kalsın, fedakarlıklar, paylaşımlar...
hepimiz küçük dünyalarımızda büyük büyük olaylar yaşıyoruz
A N T A L Y A
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 15:10
Bu Hikmet Karaman Bizi Beğenmemişti Sanırım Metin Hoca Gittikten Sonra Şimdi Çalıştırmadığı Yılın Tazminatın mı Pazarlığını Yapıyor. Kimin Daha Büyük Olduğu Ortada Allah'ıma Şükürler Olsun ki İyikide gelmemişsin Hikmet Karaman Bize....
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 15:46

SKYWARD - 14.08.2008 14:08:02 - Amaç Baska
hep söyledik bu hoca ile olmayacagini ve sonunda taraftar hakli çikti.. isi gücü para olan hoca gönfrildi. ben iyimser bir sekilde 10 hafta demistim.ama 1 haftayi bile göremeden gitti. alman hoca gelecekmis aldigimiz duyuma göre. selamlar
Yorum yaz

Antalyaspor sitesinden alıntı PARAGÖZ Hikmet Karaman...
Yukarı
nevo07 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 16:53
Alıntı yapılan okankaramese

Bu Hikmet Karaman Bizi Beğenmemişti Sanırım Metin Hoca Gittikten Sonra Şimdi Çalıştırmadığı Yılın Tazminatın mı Pazarlığını Yapıyor. Kimin Daha Büyük Olduğu Ortada Allah'ıma Şükürler Olsun ki İyikide gelmemişsin Hikmet Karaman Bize....

Zamanlama yanlista olsa,yönetimin verdigi karara saygi duymamiz lazim.Isin basinda,bir çuval para karsiligi problem satin almistik dogrusu.Gittigi kulüpte,bir devre bile tamamlayamadan kapinin önüne konulan KARAMANi almak bastan hatali idi.

Yaptigi isi karsiligi para kazanan,rizkini temin eden KARAMAN,saygin kulübümüzü küçük düsürücü beyanatlar vererek,kendini yönetim kurulunun üzerinde görerek,adeta kendisinin kovulmasi için davetiye çikartti.Anlastigi kulüplerle,agir tazminat kosullari koyduran,bunun sonucu olarak kendini saglama alip,çalismadan,üretmeden,utanip sikilmadan,tazminati için problem yaratmak.Amaç Antrenörlük falan degil.Mukaveleli kulübünü kampta yardimcilarina birakip,kanal kanal dolasarak,yorumculuk yapmak,yolunu bulmak.Geçen yilki sampiyonluk için sakin kendisine pay falan çikartmasin.Biz kimlerle nasil sampiyon oldugumuzu iyi biliyoruz.Sampiyon olmamızda Sakaryasporun  bize davetiye cıkardığını Eskisehir sporun anlamsız puan kayıplarını biliyoruz ..Sonuç olarak;henüz kaybedilen bir sey yok;dilerim bizi ve takimimizi iyi anlayan yada gelene takimimizi iyi anlatan yönetici ve teknik adamlarimizla biz bu engeli hep birlikte asariz.Karamsar olmanin anlami yok.

Ben sahsen takimimiza da,yöneticilerimize de içtenlikle inaniyorum.Allah mahçup etmesin.
A N T A L Y A
Yukarı
larss0n26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Fuat
Yer: Eskişehir-Riga
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 17:07
bu hikmet karaman geçen sene febenin şampiyonlar ligi maçlarına gidiyordu yorumcu olarak ben o zamandan beri ömrünün kısa olacağını biliyordum
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 17:14
Aynı hocalar takımların başlarında dönüp duruyor. Biraz daha genç hocalara yönelmek lazım. Güvenç Kurtar, Yılmaz Vural, Hikmet Karaman gibi hocaların çalıştırmadığı takım kalmadı.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
nevo07 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 19:25
Alıntı yapılan esesim_hasretim

Geçen sene çıkmayı hiç haketmeyen Antalyaspor bence bu sezon düsecek takımlardan birisi olacaktır.İnsallah ligin ikinci yarısında Eskişehirde oynanacak maçta küme düşerler,bu bize nasip olur insallah.

Futbol Kulüpleri de oyuncusu, malzemecisi, yöneticisi ve çalışanları ile tıpkı hassas ve akıllı bir sevgili gibidir. Beyinde bile olsa aldatılmayı hisseder. Süslü püslü aşk sözcüklerinin perdelediği gönül köşkünü kimlere açık tuttuğunuzu çözer ve tepkisini koyar.

Dün akşam Partizan – Fenerbahçe maçını sadece iki göz ile değil, aklınızla ve yüreğinizle de görerek izlediniz mi?Yılda 50.000 USD alan uvertür Diarra’nın Fenerbahçe’deki assolistleri sahneden de kulisten de silkeleyip attığını fark etmiş olmalısınız.Futbol artık isimlerle oynanmıyor inanmıslık ve inanc olmazsa istersen dünyanin en iyi futbolcularını yan yana getir hiç bir sey ifade etmez.

.Doku uyuşmamış, kenetlenme sağlanamamış, Sayın Karaman davet edildiği sofranın menüsünü beğenmeyen snoblar gibi ‘ eh bu kadar ısrar ediyorsunuz, oturayım bari ‘ tarzı bir böbürlenmenin dışına çıkamamıştır.O, kendince kadrini kıymetini Türkiye’de kimselerin bilemediği futbol dehalarından birisidir, hala keşfedilmeyi beklemektedir.

Tıpkı haleflerinden Yılmaz Vural gibi, ‘ Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı Avrupa’da kupadan kupaya koşturmak’  gibi hak edilmiş! bir misyon dururken buralarda ne işi olduğunu sorgulayan Türk Mourinho’dur, Türk Wenger’dir, Türk Benitez’dir.

Ligden kimin duseceğinide su anda görmek için futbol dehası olmak gerekir

A N T A L Y A
Yukarı
işçi Liste gör
Deneyimli Yazar

che guevara
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 14/Ağu/2008 saat 20:00

Hacettepe, gençler, ankara, ibb, denizli, antep ve konya dururken antalya düşmesin bence..

"Yönetim istifa" demeyen beleşçidir, rantçıdır...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1213141516 41>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,092 saniyede hazırlanmıştır